44 minut

8. prosinec 2013

Obsah dílu

Headlines — Schwarzenberg opět vede TOP 09 — Schwarzenberg opět vede TOP 09 — Detaily možné koaliční smlouvy — Situace na Ukrajině — Letová zóna v Koree — Největrnější víkend letošního roku — Hory po vichřici — Sociální bydlení — Části letounů jako exponáty — Bezdomovec jako pacient — Testování posypové soli — Pomoc pro knihovny — Věrnostní karty: pro a proti — Požár v průmyslové hale — Víc příležitostí pro kapsáře — Vánoční večeře od šéfkuchaře — Štědrovečeřní klasika — Auta bez filtrů — Loučení s Nelsonem Mandelou — Pohřeb Nelsona Mandely — V Česku přibývá malých mlékáren — Vánoce v Betlémě

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Schwarzenberg opět vede TOP 09
   TOP 09 povede další dva roky Karel Schwarzenberg. Rozhodli o tom delegáti celostátního sněmu, který se celý víkend koná v Praze. Schwarzenberg neměl protikandidáta.
   03:59
   Schwarzenberg opět vede TOP 09
    Hostem Událostí je teď staronový předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.
    06:12
    Detaily možné koaliční smlouvy
     Další detaily možné koaliční smlouvy odhalil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle něj bude nutné po zrušení poplatků u lékaře a v lékárnách zvýšit platby za státní pojištěnce
     09:42
     Situace na Ukrajině
      Odpor Ukrajinců proti vládě nepolevuje ani po třech týdnech. V Kyjevě se - podobně jako před týdnem - sešly statisíce lidí. Žádají demisi prezidenta Janukovyče.
      11:28
      Letová zóna v Koree
       Jižní Korea rozšiřuje vlastní vzdušnou obrannou zónu směrem na jih až do oblasti, kde své nové vzdušné hranice vyhlásila koncem listopadu Čína.
       11:50
       Největrnější víkend letošního roku
        Neprůjezdné silnice, tisíce domácností bez elektřiny a škody, které půjdou do milionů – Česko má za sebou asi největrnější víkend letošního roku.
        12:48
        Hory po vichřici
         Neděli tak místní strávili venku s lopatami, aby ze sněhu vyhrabali svá auta, a někde dokonce i domy. I dodávky elektrické energie už jsou obnovené, leckde ale zatím jen provizorně a energetici budou na opravách vedení pracovat ještě i příští týden.
         14:09
         Sociální bydlení
          100 000 lidí žijících na ubytovnách a stále větší počet vyloučených lokalit. Navrhnout řešení měla nová koncepce sociálního bydlení od Ministerstva pro místní rozvoj.
          16:55
          Části letounů jako exponáty
           Vzácné části vojenských letadel obohatí sbírky muzea v Deštné na Jindřichohradecku.
           19:06
           Bezdomovec jako pacient
            Lidé bez domova si stěžují na špatné zacházení v některých nemocnicích. To potvrzují i mnozí praktičtí lékaři.
            21:18
            Testování posypové soli
             Polská posypová sůl si s prvním sněhem a mrazem na silnicích zatím dokázala poradit. Silničáři v Plzeňském kraji po dvaceti letech změnili dodavatele.
             22:53
             Pomoc pro knihovny
              Až ze Cedar Rapids v americké Iowě přivezli organizátoři do České republiky výtěžek ze sbírky na pomoc po červnových povodních.
              24:49
              Věrnostní karty: pro a proti
               Stačí vyplnit osobní data, obdržet plastovou kartu a prodejci slibují výhody. Věrnostní karty mají podnikatelům pomoct, podpořit prodej zboží a přimět zákazníky, aby se do stejného obchodu vraceli.
               26:58
               Požár v průmyslové hale
                Ve Staré Červené Vodě na Jesenicku hořela ráno střecha průmyslové haly - tři desítky hasičů se snažily plameny dostat pod kontrolu.
                27:15
                Víc příležitostí pro kapsáře
                 Vánoční atmosféra v ulicích měst - ale taky víc příležitostí pro kapsáře. Z průměrných šesti set pražských krádeží měsíčně se totiž v prosinci stává skoro osm set.
                 29:53
                 Vánoční večeře od šéfkuchaře
                  Je sice teprve druhá adventní neděle - ti, co ale chtějí Štědrý večer oslavit netradičně například v restauraci, mají poslední šanci objednat si stůl.
                  32:54
                  Štědrovečeřní klasika
                   Většina českých domácností ale stále trvá na klasické štědrovečerní večeři - tedy na kaprovi s bramborovým salátem.
                   35:00
                   Auta bez filtrů
                    Čeští řidiči si hromadně nechávají z dieslových aut odmontovávat filtr pevných částic, aby ušetřili. Ačkoliv takové auto oficiálně do provozu nesmí, emisní kontroly to neodhalí.
                    37:10
                    Loučení s Nelsonem Mandelou
                     Jižní Afrika se začala loučit se zesnulým Nelsonem Mandelou. První den oficiálních akcí byl ve znamení společných modliteb. Program vyvrcholí přesně za týden pohřbem bývalého prezidenta.
                     39:02
                     Pohřeb Nelsona Mandely
                      Pohřbu Nelsona Mandely se zúčastní na 60 hlav států a vlád.
                      39:20
                      V Česku přibývá malých mlékáren
                       V Česku přibývá malých mlékáren, pomocí nichž se farmáři snaží zajistit odbyt svého mléka. Za poslední dva roky jich bylo přes padesát.
                       41:04
                       Vánoce v Betlémě
                        Horečné přípravy na druhou adventní neděli zachvátili nejen Západ, ale také Blízký východ. Snad nejvíc v centru oslav - palestinském Betlémě.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        9. prosinec 2013

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        7. srpen

                        Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                        7. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        7. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        7. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        6. srpen

                        Headlines — Dodávky plynu — Vývoj spotřeby zemního plynu v ČR — Boje na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Čínské manévry — Hašení požáru v Českém Švýcarsku — Požár pohledem satelitů — Tragická nehoda polského autobusu v Chorvatsku — Cesta senátora Doubravy — Následky silných bouřek — Zákaz potratů — Český sběratelský trh s uměním — Přípravy na podzimní volby — Vývoj počtu nakažených — Jediný ostrovní chrám v Česku — Ranní incident v Brandýse nad Orlicí — Tragické nehody motocyklistů — Letní dovolené — Češi a zahraniční dovolené — Dovolené v ČR i za hranicemi — Dovolená v Česku — Zátahu na Západním břehu — Zácpy ve Francii — Insolvenční řízení se Sberbank — Životická tragédie — 10 let vozítka Curiosity — Loď pro brněnskou přehradu — Vrak letounu — Výprava do Benátek — Bolevák Music Festival

                        6. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        6. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        6. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        5. srpen

                        Headlines — Kvůli inflaci klesají maloobchodní tržby — Češi šetří na nákupech — Vývoj tržeb maloobchodu — Priority vlády — Boje na Ukrajině — Evakuace obyvatel Doněcku — Čínské cvičení — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Hašení požáru vodou z jezera Milada — Zákrok proti teroristům — Fragment zdiva domu z Hirošimy — Postup policistů na mítincích Andreje Babiše — Marže benzinek — Slovensko cílem českých turistů — Rekordní teploty v Česku — Města rozpálená sluncem — Kropení rozpálených ulic — Počasí v ČR — Návrat vláhy do přírody — Zájemci o nové dotace z EU — Epidemie covidu v Česku slábne — Požár v thajském nočním klubu — Demolice bývalého vepřína v Letech — Nedostatek krve — Seznamu kandidátů pro podzimní senátní volby — Zemřel Karel Richter — Přemnožený klikoroh ničí sazenice — Pátrání po hrobu Petra Křivky — Blanenská Palava prochází obnovou — Jiří Gerö vystavuje v Tel Avivu — Bigbeat v Tasově

                        5. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        5. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        5. 8. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám