Události

8. prosinec 2013

44 minut

8. prosinec 2013

Obsah dílu

Headlines — Schwarzenberg opět vede TOP 09 — Schwarzenberg opět vede TOP 09 — Detaily možné koaliční smlouvy — Situace na Ukrajině — Letová zóna v Koree — Největrnější víkend letošního roku — Hory po vichřici — Sociální bydlení — Části letounů jako exponáty — Bezdomovec jako pacient — Testování posypové soli — Pomoc pro knihovny — Věrnostní karty: pro a proti — Požár v průmyslové hale — Víc příležitostí pro kapsáře — Vánoční večeře od šéfkuchaře — Štědrovečeřní klasika — Auta bez filtrů — Loučení s Nelsonem Mandelou — Pohřeb Nelsona Mandely — V Česku přibývá malých mlékáren — Vánoce v Betlémě

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Schwarzenberg opět vede TOP 09
   TOP 09 povede další dva roky Karel Schwarzenberg. Rozhodli o tom delegáti celostátního sněmu, který se celý víkend koná v Praze. Schwarzenberg neměl protikandidáta.
   03:59
   Schwarzenberg opět vede TOP 09
    Hostem Událostí je teď staronový předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.
    06:12
    Detaily možné koaliční smlouvy
     Další detaily možné koaliční smlouvy odhalil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle něj bude nutné po zrušení poplatků u lékaře a v lékárnách zvýšit platby za státní pojištěnce
     09:42
     Situace na Ukrajině
      Odpor Ukrajinců proti vládě nepolevuje ani po třech týdnech. V Kyjevě se - podobně jako před týdnem - sešly statisíce lidí. Žádají demisi prezidenta Janukovyče.
      11:28
      Letová zóna v Koree
       Jižní Korea rozšiřuje vlastní vzdušnou obrannou zónu směrem na jih až do oblasti, kde své nové vzdušné hranice vyhlásila koncem listopadu Čína.
       11:50
       Největrnější víkend letošního roku
        Neprůjezdné silnice, tisíce domácností bez elektřiny a škody, které půjdou do milionů – Česko má za sebou asi největrnější víkend letošního roku.
        12:48
        Hory po vichřici
         Neděli tak místní strávili venku s lopatami, aby ze sněhu vyhrabali svá auta, a někde dokonce i domy. I dodávky elektrické energie už jsou obnovené, leckde ale zatím jen provizorně a energetici budou na opravách vedení pracovat ještě i příští týden.
         14:09
         Sociální bydlení
          100 000 lidí žijících na ubytovnách a stále větší počet vyloučených lokalit. Navrhnout řešení měla nová koncepce sociálního bydlení od Ministerstva pro místní rozvoj.
          16:55
          Části letounů jako exponáty
           Vzácné části vojenských letadel obohatí sbírky muzea v Deštné na Jindřichohradecku.
           19:06
           Bezdomovec jako pacient
            Lidé bez domova si stěžují na špatné zacházení v některých nemocnicích. To potvrzují i mnozí praktičtí lékaři.
            21:18
            Testování posypové soli
             Polská posypová sůl si s prvním sněhem a mrazem na silnicích zatím dokázala poradit. Silničáři v Plzeňském kraji po dvaceti letech změnili dodavatele.
             22:53
             Pomoc pro knihovny
              Až ze Cedar Rapids v americké Iowě přivezli organizátoři do České republiky výtěžek ze sbírky na pomoc po červnových povodních.
              24:49
              Věrnostní karty: pro a proti
               Stačí vyplnit osobní data, obdržet plastovou kartu a prodejci slibují výhody. Věrnostní karty mají podnikatelům pomoct, podpořit prodej zboží a přimět zákazníky, aby se do stejného obchodu vraceli.
               26:58
               Požár v průmyslové hale
                Ve Staré Červené Vodě na Jesenicku hořela ráno střecha průmyslové haly - tři desítky hasičů se snažily plameny dostat pod kontrolu.
                27:15
                Víc příležitostí pro kapsáře
                 Vánoční atmosféra v ulicích měst - ale taky víc příležitostí pro kapsáře. Z průměrných šesti set pražských krádeží měsíčně se totiž v prosinci stává skoro osm set.
                 29:53
                 Vánoční večeře od šéfkuchaře
                  Je sice teprve druhá adventní neděle - ti, co ale chtějí Štědrý večer oslavit netradičně například v restauraci, mají poslední šanci objednat si stůl.
                  32:54
                  Štědrovečeřní klasika
                   Většina českých domácností ale stále trvá na klasické štědrovečerní večeři - tedy na kaprovi s bramborovým salátem.
                   35:00
                   Auta bez filtrů
                    Čeští řidiči si hromadně nechávají z dieslových aut odmontovávat filtr pevných částic, aby ušetřili. Ačkoliv takové auto oficiálně do provozu nesmí, emisní kontroly to neodhalí.
                    37:10
                    Loučení s Nelsonem Mandelou
                     Jižní Afrika se začala loučit se zesnulým Nelsonem Mandelou. První den oficiálních akcí byl ve znamení společných modliteb. Program vyvrcholí přesně za týden pohřbem bývalého prezidenta.
                     39:02
                     Pohřeb Nelsona Mandely
                      Pohřbu Nelsona Mandely se zúčastní na 60 hlav států a vlád.
                      39:20
                      V Česku přibývá malých mlékáren
                       V Česku přibývá malých mlékáren, pomocí nichž se farmáři snaží zajistit odbyt svého mléka. Za poslední dva roky jich bylo přes padesát.
                       41:04
                       Vánoce v Betlémě
                        Horečné přípravy na druhou adventní neděli zachvátili nejen Západ, ale také Blízký východ. Snad nejvíc v centru oslav - palestinském Betlémě.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        9. prosinec 2013

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        27. květen

                        Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                        27. 5. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        27. květen

                        Ve znakovém jazyce

                        27. 5. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        26. květen

                        Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                        26. 5. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        26. květen

                        Ve znakovém jazyce

                        26. 5. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        25. květen

                        Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                        25. 5. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        25. květen

                        Ve znakovém jazyce

                        25. 5. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám