49 minut

9. prosince 2013

Obsah dílu

Headlines — Rodící se koalice — Zeman vs. ministři — Rozhovor s Martinem Stropnickým — Kardinál Duka u prezidenta — Napětí v Kyjevě — Průmysl v Moravskoslezském kraji — Odvolání policejného prezidenta — Kauza ukradeného Filly a tresty — Koridor Dunaj-Odra-Labe — Kauza tunelu Blanka — Ostřeji sledované vlaky — Soud s Radovanem Krejčířem — Severokorejský skandál — Rozloučení s Filipem Němcem — DPH na potravinovou pomoc — Zranění krční páteře při dopravních nehodách — Ceny v obchodech rostou rychleji — Používání elektroniky během letu — 25. výročí slavné snídaně Havla s Mitterrandem — Rozhovor s Janem Rumlem — Slovenské rádio Viva bez licence. Občané protestují — Farma Bolka Polívky — Svátky se blíží a vánoční sezona začíná — Pochod pro generála Pattona

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Rodící se koalice
   Zvýšení minimální mzdy, rychlejší růst důchodů, ale třeba i znovuzavedení daňové slevy pro pracující důchodce. Rodící se koalice ČSSD, hnutí ANO a lidovců chystá podstatné změny v sociálním a daňovém systému.
   03:27
   Zeman vs. ministři
    Sociální demokraté odmítají snahy prezidenta Miloše Zemana zasahovat do sestavování vlády.
    06:03
    Rozhovor s Martinem Stropnickým
     Martin Stropnický (ANO), poslanec a člen vyjednávacího týmu hostem Událostí.
     08:39
     Kardinál Duka u prezidenta
      Vydávání církevního majetku je pomalé a v příštím roce poškodí hlavně města a obce. Řekl dnes na Pražském hradě kardinál Dominik Duka.
      09:14
      Napětí v Kyjevě
       Napětí v Kyjevě stoupá. Policie zablokovala přístup na hlavní náměstí Majdan a podle posledních zpráv některé jeho části násilím vyklízí.
       11:11
       Průmysl v Moravskoslezském kraji
        Průmyslové podniky v Moravskoslezském kraji plánují miliardové investice do modernizace, ekologie a nových provozů.
        13:02
        Odvolání policejného prezidenta
         První kroky k odvolání policejního prezidenta Martina Červíčka. Ministr vnitra v demisi Martin Pecina zahájil řízení, které přezkoumá Červíčkovo ustanovení do funkce.
         14:47
         Kauza ukradeného Filly a tresty
          Soud poslal do vězení šest lidí, kteří měli podíl na jedné z největších krádeží umění v tuzemské historii. Ze zámku v Peruci na Lounsku odnesli čtyři obrazy kubistického malíře Emila Filly.
          17:30
          Koridor Dunaj-Odra-Labe
           Ministerstvo dopravy bude zjišťovat, jestli se vyplatí postavit obří vodní koridor Dunaj-Odra-Labe.
           17:47
           Kauza tunelu Blanka
            Zástupci pražského magistrátu a společnosti Metrostav dnes jednali přímo v tunelu Blanka. Ani tato schůzka ale nevedla ke smíru.
            19:35
            Ostřeji sledované vlaky
             Ostře sledované vlaky budou čtvrtým digitálně zrestaurovaným českým filmem.
             22:09
             Soud s Radovanem Krejčířem
              Jihoafrický prokurátor v kauze Radovana Krejčíře tvrdí, že mu lidé kolem českého uprchlíka vyhrožují. Prý proto, aby nebránil jeho propuštění na kauci.
              23:35
              Severokorejský skandál
               Severní Korea potvrdila pád jednoho z nejmocnějších mužů v zemi - strýce komunistického vůdce Kim Čong-una.
               23:55
               Rozloučení s Filipem Němcem
                Dvě stovky lidí se přišly naposledy rozloučit s osmnáctiletým Filipem Němcem, který strávil deset let v bezvědomí po neštěstí na školním výletě.
                26:00
                DPH na potravinovou pomoc
                 Darovat potraviny na charitu se tuzemským společnostem nevyplácí. I v takovém případě totiž musejí platit daň z přidané hodnoty.
                 28:04
                 Zranění krční páteře při dopravních nehodách
                  Takzvané bičové trauma ročně postihne víc než milion Evropanů. Jde o zranění krční páteře, ke kterému dochází při dopravních nehodách. A to v případech, kdy nejsou správně nastaveny opěrky u sedadel.
                  30:06
                  Ceny v obchodech rostou rychleji
                   Ceny v tuzemských obchodech rostou rychleji než loni - ve srovnání s tím stojí zboží v průměru o 1,1 % víc.
                   31:49
                   Používání elektroniky během letu
                    Evropská agentura pro bezpečnost letectví schválila nová pravidla pro cestující. Už brzy nebudou muset při startu a přistání vypínat své mobily a tablety.
                    33:25
                    25. výročí slavné snídaně Havla s Mitterrandem
                     Na dnešek připadá 25. výročí snídaně československých disidentů s francouzským prezidentem Mitterrandem. Téma pro Jakuba Železného.
                     36:19
                     Rozhovor s Janem Rumlem
                      Jan Ruml hostem Jakuba Železného v Událostech.
                      39:38
                      Slovenské rádio Viva bez licence. Občané protestují
                       Rada pro vysílání úspěšné stanici neprodloužila licenci. Místo ní frekvenci dostala společnost, která nemá s rozhlasem zkušenosti. Podle protestujících za vším stojí mocná finanční skupina, která si v zemi – s pomocí úřadů – dělá, co chce.
                       41:40
                       Farma Bolka Polívky
                        Farmu Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku čeká nová dražba.
                        43:14
                        Svátky se blíží a vánoční sezona začíná
                         Svátky se blíží, a většině cukrářů a pekařů tak začíná hlavní sezona. Některé výrobny jsou v provozu 24 hodin denně a musejí přibírat nové brigádníky.
                         45:07
                         Pochod pro generála Pattona
                          Ve Spojených státech nahráli poprvé v dějinách pochod věnovaný třetí armádě a generálu Pattnovi, který mimo jiné osvobodil Plzeň.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          10. prosince 2013

                          Přehled dílů

                          8323 dostupných
                          Stopáž49 minut

                          20. července

                          Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                          20. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          20. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          19. července

                          Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                          19. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          18. července

                          Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                          18. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          18. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. července

                          Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                          17. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. července

                          Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                          16. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 7. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám