48 minut

8. listopad 2013

Obsah dílu

Headlines — Volby 2013 — Volby 2013 — Volby 2013 — Supertajfun udeřil na Filipínách — Horníci z OKD odhlasovali stávku — Arbitráž s protonovým centrem — Vrah chce podstoupit eutanazii — Výstava Josefa Sudka — Nezaměstnanost lidí ve věku 50+ — Zdražování kvůli intervenci ČNB — Nedostatek dárců krve — Předvánoční kontroly e-shopů — 14 mld. na dálnice navíc — Umělé transmastné kyseliny zmizí z regálů v USA — Podvodná investiční firma — Romští studenti vysokých škol — Česká národní pouť v Izraeli

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Volby 2013
   Michal Hašek, Jeroným Tejc a Zdeněk Škromach rezignovali na své funkci v ČSSD. Prý tak vyvodili osobní zodpovědnost za špatný volební výsledek a chtějí taky stabilizovat situaci ve straně.
   03:41
   Volby 2013
    Vizitka Michala Haška
    05:28
    Volby 2013
     Jednání o vládě začalo. Hnutí ANO a KDU-ČSL na společné schůzce řešili priority i možnou účast v kabinetu.
     08:23
     Supertajfun udeřil na Filipínách
      Zřejmě vůbec nejsilnější tajfun, jaký kdy udeřil na pevnině, pustoší Filipíny. Zatím zabil čtyři lidi, další zranil a miliony kvůli němu musely opustit domov. Rychlost větru místy dosahovala až 320 km/h.
      10:50
      Horníci z OKD odhlasovali stávku
       Horníci OKD v referendu rozhodli, že s posledním návrhem kolektivní smlouvy zaměstnavatele nesouhlasí a odboráři mají mandát vyhlásit stávku.Firma chce totiž horníkům snížit platy a uzavřít šachtu v Paskově.
       12:29
       Arbitráž s protonovým centrem
        Státu se nepodařilo zabránit miliardové arbitráži s Protonovým centrem na léčbu rakoviny v Praze. Sedm let stará smlouva Proton centru zaručuje po dobu 15 let miliardu ročně, tedy 10krát víc než dnes nabízí VZP.
        17:49
        Vrah chce podstoupit eutanazii
         V Belgii se rozhoduje o žádosti duševně nemocného vraha, který chce dobrovolně skončit se životem. Dál se považuje za nebezpečného a v cele trpí. Ve vězení je už 30 let za bruální znásilnění a vraždu studentky.
         19:52
         Výstava Josefa Sudka
          Výstava ve Strahovském klášteře ukazuje svět nejen očima Josefa Sudka, ale zajímá se i o to, jak ho viděli jeho přátelé.
          23:31
          Nezaměstnanost lidí ve věku 50+
           V Česku neubývá ani nepřibývá lidí bez práce. I když najít zaměstnání je obtížné zejména pro lidi nad 50 let.
           25:11
           Zdražování kvůli intervenci ČNB
            Včera odpoledne Česká národní banka oslabila korunu. Euro skokově vyskočilo na 27 korun. A hned se roztočil kolotoč mezi obchodníky. Zatímco někteří už připravují nové cenovky, jiní ještě rychle plní sklady zbožím za staré ceny.
            27:11
            Nedostatek dárců krve
             V Česku podle lékařů chybí asi 100 tisíc nových dárců krve. Stávající totiž musí chodit častěji, navíc postupně stárnou a ubývají.
             29:20
             Předvánoční kontroly e-shopů
              Tři čtvrtiny internetových obchodů nerespektují zákon - zákazníky klamou, neuvádějí dostatečné informace o zboží či reklamaci, nebo prodávají jiné výrobky než ty deklarované. Zjistila to ČOI.
              37:01
              14 mld. na dálnice navíc
               Letošní stavební sezona je téměř u konce a už teď je jasné, že stát nestihne prostavět 14 mld. korun. Podle Ministerstva dopravy za to paradoxně můžou nízké ceny. Třeba modernizaci D1 nabídly stavební firmy o 40 % levněji, než stát počítal.
               38:57
               Umělé transmastné kyseliny zmizí z regálů v USA
                Z amerických supermarketů postupně zmizí produkty, které obsahují umělé transmastné kyseliny. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv tak chce tak snížit riziko infarktů.
                40:51
                Podvodná investiční firma
                 1 300 podvedených lidí, ze kterých vylákali 166 milionů korun. Účet po brněnské investiční společnosti Woman and Man Exclusive, která slibovala zázračné výnosy z vkladů. Oba majitelé poslal soud do vězení.
                 42:47
                 Romští studenti vysokých škol
                  38 romských vysokoškoláků dnes získalo stipendium od romského vzdělávacího fondu.
                  45:09
                  Česká národní pouť v Izraeli
                   Izrael hostí po 73leté odmlce Českou národní pouť. Do Svaté země na ni dorazilo víc než tisíc poutníků z celé České republiky. Postupně navštíví nejdůležitější místa spjatá se základy křesťanské víry.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž44 minut
                   Další díl
                   9. listopad 2013

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   15. srpen

                   15. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   15. srpen

                   Ve znakovém jazyce

                   15. 8. 2022 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   14. srpen

                   Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                   14. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   14. srpen

                   Ve znakovém jazyce

                   14. 8. 2022 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   13. srpen

                   Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                   13. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   13. srpen

                   Ve znakovém jazyce

                   13. 8. 2022 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám