Nahrávám video

29. září 2013

Obsah dílu

Headlines — Peníze pro české zdravotnictví — Parlamentní volby v Rakousku — Uzavírka na D1 bez komplikací — Datové schránky a elektronické podpisy — Drogy přes internet — Výročí Mnichovské dohody — Kontroverze registračních značek — Unikátní záznam zániku města Čistá — Chřipka mezi bezdomovci — Nebezpečné značení na silnicích — Potraviny - české, tedy oblíbené — Polské potraviny v regálech — Škola pro majordomy — Padělky trubiček — Památku mrtvých z koncentračního tábora v Terezíně uctili studenti z celé země — Zpravodajství ČT24 v novém

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Peníze pro české zdravotnictví
   Tuzemské nemocnice bojují s nedostatkem financí. Jejich asociace trvá na změně úhradové vyhlášky do konce roku. S ministrem zdravotnictví bude o půjčce jednat i šéf VZP. Pojišťovně chybí v rozpočtu 2,5 mld. korun.
   04:06
   Parlamentní volby v Rakousku
    Volby v sousedním Rakousku skončily bez překvapení.
    06:26
    Uzavírka na D1 bez komplikací
     Už čtvrtá úplná uzavírka zastavila v noci na dnešek dálnici D1. Na 71. kilometru stavěli dělníci nový most. Nakonec se všechno zvládlo bez komplikací.
     08:21
     Datové schránky a elektronické podpisy
      Od nového roku musí mít datovou schránku nebo elektronický podpis 200 tisíc živnotníků. Ročně odklad se totiž týká jen podnikatelů bez zaměstnanců.
      10:04
      Drogy přes internet
       Prodej drog přes internet. V Česku roste počet poštovních zásilek, které obsahují drogy. Anonymní jsou prodejci i kupující. Celníci tak o většině obchodů ani nevědí.
       17:32
       Výročí Mnichovské dohody
        "O nás bez nás". Před 75 lety se Velká Británie, Francie, Itálie a Německo podepsaly pod Mnichovskou dohodu. Ta stvrdila postoupení Československa Německu. Čechoslováci nebyli k jednání přizváni.
        20:22
        Kontroverze registračních značek
         Kontroverzní monopol na registrační značky aut nekončí. Od poloviny 90. let je bez soutěže dodává jediná společnost. V květnu Ministerstvo dopravy slíbilo, že do 2 měsíců tendr vypíše - zatím se ale nic nestalo.
         23:16
         Unikátní záznam zániku města Čistá
          Desítky nadšenců a historiků si dnes připomněly zánik kdysi tisícového města Čistá na Sokolovsku. To se po odsunu Němců stalo cvičným cílem československé armády.
          25:05
          Chřipka mezi bezdomovci
           Se začátkem chladného počásí přibývá nemocných bezdomovců. Anginu a chřipku neléčí v ordinacích, a nemoci tak dál přenášejí. Do terénu proto vyrážejí sociální pracovníci, kteří jim poskytují alespoň základní péči.
           27:10
           Nebezpečné značení na silnicích
            Špatné vodorovné značení na silnicích stojí za řadou nehod. S pravidelnou obnovou ale ŘSD nepočítá.
            29:08
            Potraviny - české, tedy oblíbené
             V regálech tuzemských obchodů přibývá českých potravin - podle prodejců jich je minimálně 70 až 80 %.
             32:22
             Polské potraviny v regálech
              Češi patří mezi největší konzumenty polských potravin. Neodradily je ani nedávné kauzy jako antibiotika v kuřecím mase, tuberkulóza v mléku nebo masokostní moučka v hovězím.
              34:48
              Škola pro majordomy
               Lekce pro vrchní sluhy v Belgii. V Bruselu se otevřela škola, kde se učí, jak být správným majordomem.
               36:38
               Padělky trubiček
                Falšují se dokonce i hořické trubičky, tradiční cukrovinky z východočeských Hořic.
                38:20
                Památku mrtvých z koncentračního tábora v Terezíně uctili studenti z celé země
                 Je to sedmdesát let od chvíle, kdy z Terezína vyjeli první transporty do vyhlazovacích táborů. Postupně odvezli na 140 tisíc lidí, většina z nich válku nepřežila. Studenti na vězně vzpomínají během celodenní symbolické poutě.
                 41:15
                 Zpravodajství ČT24 v novém
                  Zítřkem se mění vzhled zpravodajské čtyřiadvacítky. Přinese nové znělky, grafiku i jiný barevný koncept stanice.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž48 minut
                  Další díl
                  30. září 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž54 minut

                  26. září

                  Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                  26. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  26. září

                  Ve znakovém jazyce

                  26. 9. 2022 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  25. září

                  Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                  25. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  25. září

                  Ve znakovém jazyce

                  25. 9. 2022 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  24. září

                  Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                  24. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  24. září

                  Ve znakovém jazyce

                  24. 9. 2022 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám