7. září 2013

Obsah dílu

Headlines — Předvolební kampaně startují — Pronájem gripenů — Česká ambasáda v Sýrii — Rodinné rozpočty pod kontrolou — Čeští policisté zpět z Kosova — Zemřel Ilja Hurník — Změny pro majitelé nemovitostí — Setkání politických vězňů — Výročí upálení Ryszarda Siwiece — Přibude učňů — Vitamín C na rakovinu — Nejrychlejší dráha v Česku — Potravinové skandály — Topná sezona — Dárcovství a DMS — Vesnice pro homosexuální páry — Jaderná energetika — Knihovna generála Laudona v Kuníně

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Předvolební kampaně startují
   Politické strany zahájily předvolební kampaně. Voliče lákají v ulicích i přes internet.
   04:43
   Pronájem gripenů
    Rusnokova vláda rozhodne příští týden o dalším pronájmu stíhaček JAS-39 Gripen. Za desetiletou službu 14 letounů by Česko mělo zaplatit přes 14 miliard korun.
    07:25
    Česká ambasáda v Sýrii
     Už o víkendu by mohlo Česko rozhodnout, zda uzavře ambasádu v Sýrii. Podle ministra zahraničí v demisi Jana Kohouta, je to vzhledem k vývoji situace víc než pravděpodobné.
     09:37
     Rodinné rozpočty pod kontrolou
      Češi si příliš nehlídají svoje příjmy a výdaje. Přitom až pětina domácností občas žije na dluh.
      11:42
      Čeští policisté zpět z Kosova
       Sedm českých policistů, kteří sloužili v misi Evropské unie EULEX se vrátilo do vlasti.
       13:30
       Zemřel Ilja Hurník
        Ve věku devadesáti let zemřel skladatel a spisovatel Ilja Hurník. Autor rozsáhlého operního a symfonického díla, psal hry, povídky i libreta. Jako pedagog působil na pražské konzervatoři a Bratislavské vysoké škole múzických umění.
        15:33
        Změny pro majitelé nemovitostí
         Vlastnit stavbu i pozemek pod ní musí od nového roku pouze jeden majitel. Vyplývá to z novely občanského zákoníku. Pokud jsou majitelé různí, vzniká vlastníkovi stavby předkupní právo na pozemek.
         17:51
         Setkání politických vězňů
          Bývalí političtí vězni se sešli na pouti ve Svatém Hostýnu na Kroměřížsku.
          20:14
          Výročí upálení Ryszarda Siwiece
           Před 45 lety se na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy upálil Ryszard Siwiec. Byl první živou pochodní, která v souvislosti s událostmi roku 1968 vzplála.
           22:42
           Přibude učňů
            Zájem o obor, slušný prospěch a žádné chození za školu rovná se několik stovek, ale někdy i pár tisíc měsíčně. Tahle rovnice přitahuje studenty i do nepopulárních učňovských oborů.
            24:46
            Vitamín C na rakovinu
             Vitamin C může podle amerických vědců pomoci při léčbě nádorových onemocnění. Česká onkologická společnost je zdrženlivá, čeká na výsledky dalších testů.
             26:51
             Nejrychlejší dráha v Česku
              Jen v některých úsecích a jenom některé vlaky jezdí v Česku rychlostí 160 km/h. Dokončení železničních koridorů za desítky miliard se protahuje. Chybí rychlé spojení z Prahy na jih nebo západ Čech i do okolních zemí.
              28:33
              Potravinové skandály
               Koňské maso místo hovězího, šizení uzenin, nebo technická sůl v jídle. Za poslední dva roky otřásla Českem desítka potravinových skandálů.
               30:34
               Topná sezona
                Domácnosti se připravují na chladné počasí. Za teplo si v nadcházející sezoně připlatí pokud topí dřevem nebo uhlím. Naopak elektřina po mnoha letech zlevní.
                34:59
                Dárcovství a DMS
                 Nadace rozvoje občanské společnosti slaví 20 let své existence. Spolu s ČT pořádá sbírku Pomozte dětem, který je první a zároveň nejúspěšnější projekt financovaný pomocí DMS.
                 36:55
                 Vesnice pro homosexuální páry
                  Domy výhradně pro gaye a lesby chce prodávat anglický investor na jihu Francie. Země povolila před třemi měsíci sňatky homosexuálů. Možnosti uzavřít manželství však zatím využilo jen mizivé procento párů stejného pohlaví.
                  39:05
                  Jaderná energetika
                   Nejistá budoucnost jaderných elektráren - Fukušima jako milník.
                   40:40
                   Knihovna generála Laudona v Kuníně
                    Knihovna slavného vojevůdce generála Gideona Laudona je k vidění na zámku v Kuníně. Unikátní exponát obsahuje i vojenské plány a barokní literaturu.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž44 minut
                    Další díl
                    8. září 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž50 minut

                    4. únor

                    Headlines — Spor o sjednocení DPH — Výnos DPH — Válka na Ukrajině — Výpadky proudu na Ukrajině — Další záhadný výškový balon — Škody po silném větru — Kalamita na Slovensku — Protest proti stavbě továrny Líních — Referendum o koaliční smlouvě — Zemřela Naďa Urbánková — Pravidla prezidentské volby — Inaugurace prezidenta — Změny slovenských SPZ — Nehoda v Karviné — Pomoc rodině z vyhořelého domu — Konec policejních kontrol na hranicích — Kontoly na česko-slovenských hranicích — Moderní technika v boji proti migraci — Zákaz dovozu ropných produktů z Ruska — Nepokoje mezi Palestinci a izraelskými vojáky — Perinatální paliativní péče — Index demokracie — Dluhopisy jako alternativa k půjčkám — Potopení bývalé letadlové lodi Sao Paulo — Kniha k připomínce 30 let armády ČR — Lednický zámek znovu zahájil sezonu — Nedostupné bydlení v Německu — Ceny české filmové kritiky

                    4. 2. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    4. únor

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    4. 2. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    3. únor

                    Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                    3. 2. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    3. únor

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    3. 2. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    2. únor

                    Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                    2. 2. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    2. únor

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    2. 2. 2023 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám