Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Změny daní bez poslanců

Sněmovna bude pozítří hlasovat o svém rozpuštění. A na éru bez poslanců se už připravuje Rusnokova vláda. Ve spolupráci se Senátem chce přitom formou zákonných opatření prosadit i daňové změny.

Kdy se rozpustí sněmovna?

No a o tom, že se sněmovna rozpustí už v úterý, pochybuje místopředseda vlády v demisi Martin Pecina.

Egypt se připravuje na další vlnu protestů

Prozatímní vláda hrozí, že proti demonstrantům znovu tvrdě zasáhne.

Egypt bez turistů

Egyptští podnikatelé v letoviscích na pobřeží Rudého moře si stěžují na odchod turistů. Tvrdí, že rušení zájezdů výrazně poškodí tamní hospodářství.

Návrat turistů

Poslední čeští turisté se mají vrátit z Egypta až příští pondělí.

Bourání mostů na D1

Živý vstup Pavly Kubálkové

Bourání mostů na D1

Další dva mosty ustoupily budoucí modernizaci nejdelší české dálnice. V noci se zřítily k zemi mostní konstrukce u Psářů a Šternova.

Předvolební kampaň v Německu

V zápalu předvolebního boje slaví německá sociální demokracie 150. výročí vzniku. 5 týdnů před volbami uspořádala statisícovou party v centru Berlína.

Chaos a napětí vládnou kolem Gibraltaru

Španělští rybáři protestovali proti umělému útesu, který nechala postavit vláda britského území, aby chránila rybí populaci.

Nové dokumenty o Kubišovi

Historici zkoumají nové dokumenty - týkají se Jana Kubiše - jednoho z mužů, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Boje o děti s britskými soudy

Britské sociální služby odebraly děti desítkám Čechů a Slováků, kteří v ostrovním království žijí. Tuzemské úřady evidují 79 takových případů - do Česka se přitom vrátilo jen 11 dětí.

Pomoc pro zničené Zálezlice

Dva a půl měsíce po povodních rozdělily Zálezlice skoro dva miliony korun, které přišly na zvláštní účet zřízený na přímou pomoc lidem.

Kdo za řečnickým pultem?

S tím, jak stávající sněmovna pomalu končí, tak i bilancuje. Někteří z jejích poslanců nestáli u řečnického pultu ani jednou – to se týká hlavně nováčků.

Řidiči a osoba blízká

V Praze po milionech - v Brně a Ostravě po statisících - tak se plní magistrátní kasy za přestupky řidičů. Už osm měsíců. Nový zákon dal majitelům aut na výběr - buď prozradí kdo auto řídil v době přestupku, nebo zaplatí pokutu a nepřijdou o body.

Nákup pro školáka

Přesně 14 dní zbývá školákům do konce letních prázdnin. A zvlášť pro rodiče prvňáků je proto ideální doba k nákupu školních pomůcek.

Kde výhodně nakoupit?

Děti mají před sebou ještě dva týdny prázdnin a rodiče už začínají nakupovat školní pomůcky. Včas je pořizují hlavně ti, co mají doma budoucí prvňáky.

Praha proti bezdomovcům v MHD

Praha dokončila svůj plán, jak zabránit bezdomovcům, aby jezdili v tramvajích a obtěžovali ostatní cestující. Kromě častějších kontrol v hromadné dopravě chce zavést i nová centra a noclehárny.

Vzpomínka na oběti holocaustu

V Hodoníně u Kunštátu si dnes připomněli oběti holocaustu z bývalého tzv. cikánského tábora.

Open Air Trutnov končí

Český Woodstock – Open Air festival v Trutnově – dnes večer končí. A s ním i hlavní festivalová sezona tohoto léta.

Energetická koncepce

Nová vláda by v budoucnu měla přepracovat energetickou koncepci i surovinovou politiku státu.

Smrt princezny Diany

Krátce před 16. výročím se vynořují nové konspirační teorie o smrti britské princezny Diany. Tentokrát policie prověřuje informace, že ji mohl způsobit příslušník britské elitní jednotky.

Exodus syrských uprchlíků

Přes syrsko-iráckou hranici proudí tisíce lidí. Jenom za poslední tři dny jich humanitární pracovníci napočítali 17 tisíc.

Cesty za filmovými trofejemi

Češi necestují pouze po hradech a zámcích. Lákají je i lokality, které viděli v televizi nebo ve filmu.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD