44 minut

17. srpen 2013

Obsah dílu

Nebezpečný Egypt — Turisti v Egyptě — Martin Kuba u soudu — Pochod Prague Pride — 7 let registrovaného partnerství u nás — Kampaně v předčasných volbách — Hazardující vodáci — Výsvětlení španělského premiéra — Vzkaz T. G. M. — Audit Národního divadla — Jak roste lanovka na Sněžku — Limonáda jako tradice — Spotřeba vody v českých domácnostech — Jak neplýtvat? — Zájezdy fiktivní cestovky — Lodní neštěstí na Filipínách — Unikátní muzeum atomu — S učiteli v CERNU

Části dílu

00:38
Nebezpečný Egypt
  Napětí v Egyptě pokračuje. Vláda likviduje poslední buňky odporu. Prozatímní premiér navrhl zrušení Muslimského bratrstva. Jeho členy označil za teroristy. V ulicích Káhiry i dalších měst se dál střílí.
  03:16
  Turisti v Egyptě
   Turisté, kteří jsou momentálně v Egyptě, by neměli až do svého odletu opouštět areál hotelu. Jedním z letadel, které pro turisty odletělo do Hurghady, odcestovala i kolegyně Zuzana Luňáková.
   05:51
   Martin Kuba u soudu
    Úřadujícího předsedu ODS Martina Kubu čeká příští týden výslech na policii - vypovídat by měl v kauze Nagyová a údajné korupci tří exposlanců.
    06:29
    Pochod Prague Pride
     Pochodem hrdosti vyvrcholil třetí ročník festivalu sexuálních menšin - Prague Pride. Centrem Prahy se podle odhadů policie prošlo až deset tisíc lidí - na akci kvůli možným konfliktům dohlížela policie.
     09:43
     7 let registrovaného partnerství u nás
      Už sedm let smějí v Česku gayové a lesby uzavírat registrované partnerství - po právní stránce je tento svazek podobný manželství.
      12:06
      Kampaně v předčasných volbách
       Už za tři dny budou poslanci hlasovat o rozpuštění sněmovny. Zvednutím ruky otevřou cestu k předčasným volbám - konat by se měly na konci října.
       14:36
       Hazardující vodáci
        Dva lidé se dnes odpoledne utopili při koupání ve Vltavě v Loučovicích na Českokrumlovsku. Třetí skončil v českobudějovické nemocnici. Jeho stav je podle lékařů kritický.
        16:12
        Výsvětlení španělského premiéra
         Madridský soud rozhoduje o budoucnosti španělského premiéra Mariana Rajoye. Špičkám lidovců měl vyplácet peníze z černých fondů od velkých stavebních firem.
         18:57
         Vzkaz T. G. M.
          Desítky a někdy i stovky let musí historici čekat na chvíli, než můžou nahlédnout do některých dokumentů. To se stalo v případě posledního vzkazu prezidenta Masaryka.
          21:49
          Audit Národního divadla
           Podvody s platy zaměstnanců v Národním divadle - první scéna dlouhá léta řádně neodváděla daně ani pojištění. Zjistil to nový audit. Odhady ztrát jdou do desítek milionů korun.
           25:29
           Jak roste lanovka na Sněžku
            Lanovka na Sněžku by se mohla rozjet už za dva měsíce. Dělníci využili dobrého počasí posledních týdnů a stavba teď doslova roste před očima. Dnes začali s usazování sloupů na horním úseku.
            27:40
            Limonáda jako tradice
             Česko zažívá bublinkovou renesanci - ovocné limonády se pijí po litrech. Podle restauratérů za to může kromě horkého počasí i dlouholetá česká tradice.
             29:34
             Spotřeba vody v českých domácnostech
              Účty za vodu jsou každým rokem vyšší - čtyřčlenná domácnost letos zaplatí v průměru o pět procent víc. Záleží ale i na tom, v kterém kraji žije. Rozdíly v cenách se počítají na tisíce.
              32:30
              Jak neplýtvat?
               Kapající kohoutek – symbol plýtvání vodou. Deset kapek za minutu - 40 litrů za týden v kanále zbytečně. .
               34:40
               Zájezdy fiktivní cestovky
                Koupit si zájezd u neexistující cestovní kanceláře - i to je na tuzemských slevových portálech možné. Pod hlavičkou CK Euro Touch nabízí jedna taková společnost cesty do Bruselu a Amsterodamu.
                36:52
                Lodní neštěstí na Filipínách
                 Po srážce trajektu s nákladní lodí na Filipínách hlásí úřady 32 mrtvých. Počet obětí ale nejspíš ještě poroste: 170 lidí se stále pohřešuje. Záchranné práce přerušilo špatné počasí a příčina nehody se vyšetřuje.
                 39:03
                 Unikátní muzeum atomu
                  Dnes poprvé si lidé mohli prohlédnout bývalý atomový bunkr ve Vojenském újezdu Brdy. Od konce šedesátých let tam sovětská armáda skladovala jadernou munici.
                  40:47
                  S učiteli v CERNU
                   Nejvýznamnější fyzikální centrum v Evropě - švýcarský CERN - slaví rok od svého největšího objevu. I díky českým detektorům odhalil chybějící střípek k pochopení vesmíru - tzv. Higsův boson.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž44 minut
                   Další díl
                   18. srpen 2013

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   1. červenec

                   Začalo české předsednictví Rady EU — První den českého předsednictví — Rozdíly proti minulému předsednictví — Slavnostní zahájení předsednictví v Litomyšli — Koncert k zahájení českého předsednictví — Hlavní akce spojené s předsednictvím Rady EU — Priority českého předsednictví — Nový guvernér ČNB — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Dokument o rozhovorech Macrona s Putinem — Ministr školství převzal úřad — Záchrana dítětě ze zavřeného auta — Bouřky v Čechách — Výstraha před bouřkami — Problémy na železnici u Karlštejna — Začíná filmový festival v Karlových Varech — Program filmového festivalu — Stanové městečko pro návštěvníky — Vláda zvažuje sektorovou daň — Zpoplatnění dalších silnic pro kamiony — Změna režimu na polsko-běloruské hranici — Litevská energetická nezávislost — Nový železniční koridor do Č. Budějovic — Komplikace na letišti v Praze — Stávky na evropských letištích — Předsednictví V4 — Otevření nového mostu v Olomouci

                   1. 7. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   1. červenec

                   Ve znakovém jazyce

                   1. 7. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   30. červen

                   Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                   30. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   30. červen

                   Ve znakovém jazyce

                   30. 6. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   29. červen

                   Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                   29. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   29. červen

                   Ve znakovém jazyce

                   29. 6. 2022 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám