Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Prezidentské setkání na Sněžce

Vrcholná politika se dnes přesunula z Prahy - na vrchol Sněžky. Při tradiční Vavřinecké pouti se tam potkali současný prezident Miloš Zeman a jeho předchůdce Václav Klaus.

Výstup na Sněžku

Na nejvyšší české hoře Sněžce dnes bylo rušno. Její vrchol zaplnili účastníci tradiční Vavřinecké pouti a dorazil i prezident Miloš Zeman a také jeho předchůdce Václav Klaus, který chodí pravidelně.

Změna pravomocí prezidenta

Změnit pravomoci prezidenta už tato sněmovna zřejmě nestihne. A to i přesto, že politici mají na stole několik návrhů, jak je změnit.

Vztahy USA-Rusko

Americký prezident Barack Obama poté, co zrušil svou schůzku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, oznámil v rozvoji vztahů mezi USA a Ruskem přestávku.

Boj ministrů o rozpočtové miliardy začíná vrcholit

Ministři chtějí například přidat víc peněz na stavbu silnic a dálnic nebo na zvýšení počtu policistů. Vláda musí rozpočet předložit sněmovně do konce září.

Zemřel František Dohnal

Ve věku třiapadesáti let zemřel František Dohnal. Někdejší prezident Nejvyššího kontrolního úřadu a první hejtman Kraje Vysočina podlehl dlouhé nemoci.

Nemocnice nestíhají včas platit faktury

Podle nového obchodního zákoníku, který platí právě měsíc, na přitom to mají právě 30 dnů. Norma má ochránit živnostníky před pozdě platícími zákazníky.

Al Sisí: skutečný vládce Egypta

Mezinárodní snaha ukončit politickou krizi v Egyptě zkrachovala a vyjednavači opustili zemi. Vláda zopakovala plán rozehnat protestní tábory stoupenců Muslimského bratrstva.

Ambasády USA

Spojené státy v neděli otevřou osmnáct z devatenácti ambasád uzavřených kvůli hrozbě teroristického útoku.

Zemřel horolezec Zdeněk Hrubý

V pákistánském Karákóramu zemřel šéf českých horolezců Zdeněk Hrubý.

Kontrola Karviné

Krádeže, rabování a nepořádek. Kvůli tomu brzy ráno vyrazili úředníci z Karviné na mimořádnou kontrolu.

Film o princezně Dianě

Londýn s napětím očekává premiéru nového životopisného snímku o princezně Dianě.

Konec křehčeného masa?

Velké obchodní řetězce stáhly z nabídky maso uměle napuštěné vodou, známé jako křehčené. Ve skutečnosti až pětinu váhy těchto produktů tvořila voda a látky, které s masem běžně nemají nic společného.

Ochrana tratě

Unikátní akce v Ústeckém kraji. Na část trati mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem jsou ode dneška největší záchytné bariéry v Česku.

Bezpečnost na vodě

Hladiny českých přehrad křižují čím dál častěji motorové čluny. Oprávnění řídit loď s motorem má v Česku přes 70 000 lidí.

Riskování lidí ve vodě

Nejen řidiči lodí, ale i plavci musejí být během letního koupání v řekách a na přehradách opatrní. Často se totiž vydávají přes plavební dráhu určenou pro lodě, a riskují tak zranění.

Barokní unikát Kuks se dočkal opravy

Na Kuksu se právě rozběhly největší stavební práce od dob hraběte Šporka – dohromady mají přijít skoro na půl miliardy – většinou z evropských peněz. Na záchranu při tom tahle památka čekala desítky let.

Síť pašeráků

Španělští a francouzští policisté rozbili rozsáhlou síť pašeráků lidí a kuplířů.

Ropovod přes Bratislavu

Slovensko a Rakousko mají v plánu postavit ropovod z Bratislavy do rafinerie ve Schwechatu u Vídně. Má jím proudit ruská ropa do Rakouska a Slovensko má vydělávat na tranzitních poplatcích.

Pomoc po těžkých úrazech

Jsou po těžkém úrazu i operaci a mají se začít vracet do běžného života - řeč je o lidech, kteří se stali invalidy. Často jim nikdo řádně neporadí ve chvíli, kdy řeší, jak sehnat nejvhodnější vozík a kam na rehabilitace.

Hrob Alfréda Velikého?

Jen pár měsíců po objevení hrobu krále Richarda III. má Velká Británie novou naději, že našla ostatky dalšího svého panovníka - Alfréda Velikého.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD