Události

25. červenec 2013

48 minut

25. červenec 2013

Obsah dílu

Tragická nehoda vlaku — Příčiny tragédie — Vleklý spor o velvyslance skončil — Průlomový výklad části energetického zákona — Vrácení historicky první budovy v církevních restitucích — Muž, který aspiroval na nového vůdce Číny, spadl až na dno — Tajné služby USA nepřestanou sledovat telefony a internetovou komunikaci Američanů — 101 podpisů pro vládu — Následky povodní — Památník Tomáše Bati — Šéf Úřadu vlády — Jednání vlády — Prezident Miloš Zeman vstoupil do kauzy Nagyová — Nejhorší výmol republiky — Žloutenka typu E — Prokazování původu majetku — Čerpání dotací — Krize libanonského Hizballáhu — Dohola se nechal ostříhat bývalý americký prezident George Bush starší — Auta pro handicapované — Staré obrazy v novém světle

Části dílu

00:38
Tragická nehoda vlaku
  Nejméně 78 mrtvých a víc než 140 zraněných - to je tragický dopad včerejšího vlakového neštěstí ve Španělsku.
  04:51
  Příčiny tragédie
   Policisté už vyšetřují jednoho ze dvou strojvedoucích, kteří rychlovlak Alvia řídili. Ten už přiznal, že jel příliš rychle - proč, ale zatím není jasné.
   07:21
   Vleklý spor o velvyslance skončil
    Vleklá pře o velvyslance skončila – prezident Zeman stvrdil prvních 20 jmenovacích listin.
    09:40
    Průlomový výklad části energetického zákona
     Průlomový výklad části energetického zákona, který zmenšuje solární elektrárny. Zazněl z Krajského soudu v Hradci Králové.
     11:28
     Vrácení historicky první budovy v církevních restitucích
      Stát rozhodl o vrácení historicky první budovy v církevních restitucích. Česká televize zjistila, že Státní pozemkový úřad před týdnem schválil vydání budovy bývalé fary ve vesnici Tři Sekery u Tachova.
      13:31
      Muž, který aspiroval na nového vůdce Číny, spadl až na dno
       Bývalý vysoce postavený politik Po Si-laj čelí obvinění z korupce, přijímání úplatků a zneužití moci.
       15:17
       Tajné služby USA nepřestanou sledovat telefony a internetovou komunikaci Američanů
        Kongres odmítl návrh na omezení odposlechů. Podle Bílého domu jde o důležitou součást boje proti terorismu.
        15:37
        101 podpisů pro vládu
         Prezident odůvodnil svůj požadavek, že před případným druhým pokusem sestavit vládu požaduje od koalice 101 ověřených podpisů.
         18:04
         Následky povodní
          Živý vstup Milana Brunclíka.
          20:18
          Památník Tomáše Bati
           Dilema nejen pro Zlín – jak zachránit Památník Tomáše Bati. Perlu evropského funkcionalismu.
           21:54
           Šéf Úřadu vlády
            Nový šéf úřadu vlády Radek Augustin si dnes pozastavil členství ve SPOZ.
            22:22
            Jednání vlády
             živý vstup Zuzany Smieškové.
             24:39
             Prezident Miloš Zeman vstoupil do kauzy Nagyová
              Osobně totiž vyjádřil podporu vrchnímu žalobci Ivo Ištvanovi. Ten čelí kritice politiků bývalé koalice i advokátů obviněných.
              27:05
              Nejhorší výmol republiky
               V soutěži o nejhorší výmol republiky vyhrála silnice druhé třídy ve Smečně na Kladensku.
               29:00
               Žloutenka typu E
                Je známá jako nemoc špinavých rukou, tato ale taky jako nemoc závadné vody nebo syrového masa. Řeč je o žloutence typu E, která je v Česku na vzestupu.
                31:29
                Prokazování původu majetku
                 Strana práv občanů ZEMANOVCI přišla zřejmě s nejradikálnějším návrhem na zákon o prokazování původu majetku. Pod související petici se dnes podepsal i prezident Miloš Zeman.
                 38:30
                 Čerpání dotací
                  Stát podle NKÚ nestihne vyčerpat velkou část evropských dotací. Do konce minulého roku využil 230 miliard korun - jen třetinu částky na roky 2007 až 2013.
                  40:31
                  Krize libanonského Hizballáhu
                   Tři dny po zapsání libanonského Hizballáhu na evropský seznam teroristických organizaci vyplouvají na povrch podrobnosti o mohutné diplomatické operaci, která stála v pozadí tohoto kroku.
                   42:59
                   Dohola se nechal ostříhat bývalý americký prezident George Bush starší
                    Podpořil tím dvouletého syna jednoho ze svých strážců , který bojuje s leukémií. Na ni před šedesáti lety zemřela i jeho vlastní dcera Robin. Byly jí čtyři.
                    43:16
                    Auta pro handicapované
                     Osm nových aut předalo Konto Bariéry organizacím lidí s různým druhem postižení. Peníze na ně získalo od obchodního řetězce, který dlouhodobě posílá korunu z prodaných tašek na účet nadace.
                     44:56
                     Staré obrazy v novém světle
                      Doslova v novém světle se návštěvníkům obrazárny v kroměřížském zámku představují díla z tamní sbírky. Díky lepšímu osvětlení je mohou vidět v zářivějších barvách.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž48 minut
                      Další díl
                      26. červenec 2013

                      Přehled dílů

                      Stopáž50 minut

                      21. květen

                      Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                      Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      21. květen

                      Ve znakovém jazyce

                      Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      20. květen

                      Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                      Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      20. květen

                      Ve znakovém jazyce

                      Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      19. květen

                      Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                      Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      19. květen

                      Ve znakovém jazyce

                      Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám