5. červenec 2013

Část: Čištění řeky Malše

Obsah dílu

Slavnosti ve Velehradě — Nové jméno v Rusnokově vládě — Střelba v Egyptě — Premiéra filmu Revival — Rozsudek v kauze MUS — Úplná uzavírka D1 — Přípravy bourání — Čištění řeky Malše — Nové fastfoodové řetězce v ČR — Gott for People — Dětské tábory — Zaměstnání: táborový vedoucí — Dovolená podle Belgičanů — Mladí nezaměstnaní — Začleňování menšin — Otevření symbolu svobody v NY

Části dílu

00:37
Slavnosti ve Velehradě
  Ve Velehradě vrcholí největší církevní oslavy roku - kulaté výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Z místa živě Jakub Železný.
  10:43
  Nové jméno v Rusnokově vládě
   Do vlády Jiřího Rusnoka přibylo další jméno: ministrem životního prostředí se stane dosavadní náměstek resortu Tomáš Podivínský.
   13:00
   Střelba v Egyptě
    Egyptští vojáci zastřelili nejmíň tři demonstranty u kasáren republikánské gardy - na místě, kde drží svrženého prezidenta Mursího.
    16:34
    Premiéra filmu Revival
     První projekce pro filmaře a novináře proběhla už ráno a dorazili na ni i samotní herci, kteří viděli film poprvé v kompletní podobě.
     20:01
     Rozsudek v kauze MUS
      Bývalí manažeři Mostecké uhelné společnosti budou čekat na rozhodnutí švýcarského soudu tři měsíce a týden. Rozsudek bude znám až 10. října.
      21:55
      Úplná uzavírka D1
       Na 14 hodin se dnes v noci zastaví provoz na dálnici, bourat se bude celkem šest nadjezdů.
       23:13
       Přípravy bourání
        Na mostech se strhávají svodidla, demontuje zábradlí, a aby byl most lehčí, musel se odstranit asfalt. Naváží se štěrkové lože - do něj můžou zbytky mostu padat a nezničí dálnici.
        24:18
        Čištění řeky Malše
         Řeku Malši v Českých Budějovicích museli vyčistit potápěči. Její koryto bylo po záplavách plné dřeva a železného šrotu.
         26:08
         Nové fastfoodové řetězce v ČR
          Na český trh se chystají nové řetězce fast foodů. Třeba druhý největší na světě, který se specializuje na kuřata. Majitelé nadnárodních řetězců teď hledají partnery.
          28:06
          Gott for People
           Na Rock for People vystoupil Karel Gott. Podle fanoušků to bylo jedno z nejlepších festivalových vystoupení letošního ročníku.
           30:27
           Dětské tábory
            Desítky tisíc dětí jsou právě teď na letních táborech. Na kontroly se tam vydali taky hygienici a úředníci MŠMT. První zajímá hlavně ubytování a stravování dětí. Ty druhé - jak tábory fungují.
            33:07
            Zaměstnání: táborový vedoucí
             Letní tábory samozřejmě nemohly fungovat bez vedoucích. Dětem obětují nejenom svůj čas, ale i část dovolené. Právě z jejich koníčku chce teď MŠMT udělat oficiální kvalifikaci.
             35:06
             Dovolená podle Belgičanů
              Chorvatsko, Slovensko a Itálie - země, kam Češi vyrážejí na dovolenou nejčastěji. Jak tráví prázdniny lidé jinde ve světě - tak přesně to sleduje náš víkendový seriál.
              37:34
              Mladí nezaměstnaní
               Několik měsíců nebo i dva roky bez práce - zkušenost, kterou má stále víc mladých Čechů. Nejhůř jsou na tom vysokoškoláci: zaměstnání hledá třetina z nich.
               39:38
               Začleňování menšin
                Začleňování Romů do většinové společnosti se daří. Proces je ale omezený a pomalý. Výhrady Evropské komise potvrzují i neziskové organizace v Česku.
                41:26
                Otevření symbolu svobody v NY
                 New York otevřel po necelém roce oprav sochu Svobody. Jeden ze symbolů města, dar Francie z konce devatenáctého století, v říjnu poničil hurikán Sandy.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž44 minut
                 Další díl
                 6. červenec 2013

                 Přehled dílů

                 Stopáž50 minut

                 26. březen

                 Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                 26. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 26. březen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 26. 3. 2023 na ČT24
                 Stopáž50 minut

                 25. březen

                 Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                 25. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 25. březen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 25. 3. 2023 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 24. březen

                 Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                 24. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 24. březen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 24. 3. 2023 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám