45 minut

5. července 2013

Část: Čištění řeky Malše

Obsah dílu

Slavnosti ve Velehradě — Nové jméno v Rusnokově vládě — Střelba v Egyptě — Premiéra filmu Revival — Rozsudek v kauze MUS — Úplná uzavírka D1 — Přípravy bourání — Čištění řeky Malše — Nové fastfoodové řetězce v ČR — Gott for People — Dětské tábory — Zaměstnání: táborový vedoucí — Dovolená podle Belgičanů — Mladí nezaměstnaní — Začleňování menšin — Otevření symbolu svobody v NY

Části dílu

00:37
Slavnosti ve Velehradě
  Ve Velehradě vrcholí největší církevní oslavy roku - kulaté výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Z místa živě Jakub Železný.
  10:43
  Nové jméno v Rusnokově vládě
   Do vlády Jiřího Rusnoka přibylo další jméno: ministrem životního prostředí se stane dosavadní náměstek resortu Tomáš Podivínský.
   13:00
   Střelba v Egyptě
    Egyptští vojáci zastřelili nejmíň tři demonstranty u kasáren republikánské gardy - na místě, kde drží svrženého prezidenta Mursího.
    16:34
    Premiéra filmu Revival
     První projekce pro filmaře a novináře proběhla už ráno a dorazili na ni i samotní herci, kteří viděli film poprvé v kompletní podobě.
     20:01
     Rozsudek v kauze MUS
      Bývalí manažeři Mostecké uhelné společnosti budou čekat na rozhodnutí švýcarského soudu tři měsíce a týden. Rozsudek bude znám až 10. října.
      21:55
      Úplná uzavírka D1
       Na 14 hodin se dnes v noci zastaví provoz na dálnici, bourat se bude celkem šest nadjezdů.
       23:13
       Přípravy bourání
        Na mostech se strhávají svodidla, demontuje zábradlí, a aby byl most lehčí, musel se odstranit asfalt. Naváží se štěrkové lože - do něj můžou zbytky mostu padat a nezničí dálnici.
        24:18
        Čištění řeky Malše
         Řeku Malši v Českých Budějovicích museli vyčistit potápěči. Její koryto bylo po záplavách plné dřeva a železného šrotu.
         26:08
         Nové fastfoodové řetězce v ČR
          Na český trh se chystají nové řetězce fast foodů. Třeba druhý největší na světě, který se specializuje na kuřata. Majitelé nadnárodních řetězců teď hledají partnery.
          28:06
          Gott for People
           Na Rock for People vystoupil Karel Gott. Podle fanoušků to bylo jedno z nejlepších festivalových vystoupení letošního ročníku.
           30:27
           Dětské tábory
            Desítky tisíc dětí jsou právě teď na letních táborech. Na kontroly se tam vydali taky hygienici a úředníci MŠMT. První zajímá hlavně ubytování a stravování dětí. Ty druhé - jak tábory fungují.
            33:07
            Zaměstnání: táborový vedoucí
             Letní tábory samozřejmě nemohly fungovat bez vedoucích. Dětem obětují nejenom svůj čas, ale i část dovolené. Právě z jejich koníčku chce teď MŠMT udělat oficiální kvalifikaci.
             35:06
             Dovolená podle Belgičanů
              Chorvatsko, Slovensko a Itálie - země, kam Češi vyrážejí na dovolenou nejčastěji. Jak tráví prázdniny lidé jinde ve světě - tak přesně to sleduje náš víkendový seriál.
              37:34
              Mladí nezaměstnaní
               Několik měsíců nebo i dva roky bez práce - zkušenost, kterou má stále víc mladých Čechů. Nejhůř jsou na tom vysokoškoláci: zaměstnání hledá třetina z nich.
               39:38
               Začleňování menšin
                Začleňování Romů do většinové společnosti se daří. Proces je ale omezený a pomalý. Výhrady Evropské komise potvrzují i neziskové organizace v Česku.
                41:26
                Otevření symbolu svobody v NY
                 New York otevřel po necelém roce oprav sochu Svobody. Jeden ze symbolů města, dar Francie z konce devatenáctého století, v říjnu poničil hurikán Sandy.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž44 minut
                 Další díl
                 6. července 2013

                 Přehled dílů

                 Stopáž54 minut

                 23. května

                 23. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 23. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 23. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž55 minut

                 22. května

                 Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                 22. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž55 minut

                 22. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 22. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž55 minut

                 21. května

                 Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                 21. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž55 minut

                 21. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 21. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž55 minut

                 20. května

                 Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                 20. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž55 minut

                 20. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 20. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž50 minut

                 19. května

                 Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                 19. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 19. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 19. 5. 2024 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám