44 minut

19. květen 2013

Obsah dílu

Prezident Miloš Zeman zve na Hrad rektora Karlovy univerzity — Vrtulníky armády vs. soukromníci — Sýrie cílí na Izrael — Další korejská raketa — Žaloby kvůli D47 — Vláda chce stihnout odpady — Terezínská tryzna — Hudba inspirovaná umíráním — Premiér Nečas odmítl kritiku — Korunovační klenoty, poslední den — Nebezpečné jezy — Odpovědnost leteckých dopravců — Dvě opravy silnic v okolí Lokte — Můj nový život — Potravinové náhražky — Pomoc v domácnosti — Hodinový manžel — Státní zastupitelství pro korupci — Německý boj o daně — Obviněný dozorce — Historie dělnických kolonií — Důchod za mixážním pultem

Části dílu

00:36
Prezident Miloš Zeman zve na Hrad rektora Karlovy univerzity
  S Václavem Hamlplem chce mluvit o svém kritickém postoji ke jmenování Martina C. Putny profesorem. Kvůli tomu se na hlavu státu obrátí také Akreditační komise.
  05:40
  Vrtulníky armády vs. soukromníci
   Ministerstvo obrany vůbec poprvé vyčíslilo celkové náklady na provoz armádních záchranářských vrtulníků.
   08:02
   Sýrie cílí na Izrael
    Syrská armáda zaměřila podle britského týdeníku The Sunday Times své nejmodernější rakety na Tel Aviv.
    09:48
    Další korejská raketa
     Severní Korea vypálila do Japonského moře už čtvrtou raketu krátkého doletu za tento víkend.
     10:08
     Žaloby kvůli D47
      19 žalob má na stole rozhodčí soud, u kterého Ředitelství silnic a dálnic řeší spor se společností Eurovia kvůli dálnici D47.
      12:21
      Vláda chce stihnout odpady
       Nový zákon o odpadech chce ministr životního prostředí schválit ještě do voleb.
       13:24
       Terezínská tryzna
        Oběti nacistického vyhlazování si dnes připomněly tisíce lidí v Terezínském památníku.
        15:05
        Hudba inspirovaná umíráním
         Co dělat, když se člověk dozví, že za několik týdnů zemře na nevyléčitelnou nemoc? Právě na toto téma napsal skladbu nejúspěšnější český skladatel současné generace Miroslav Srnka.
         16:57
         Premiér Nečas odmítl kritiku
          Premiér Petr Nečas i někteří jeho ministři dnes ostře odmítli kritiku exprezidenta Václava Klause.
          18:55
          Korunovační klenoty, poslední den
           Živý vstup Jitky Szászové.
           21:20
           Nebezpečné jezy
            Jez Černé Budy na Sázavě nebo v Roztokách u Křivoklátu na Berounce - dva z nejnebezpečnějších čeká rekonstrukce.
            23:12
            Odpovědnost leteckých dopravců
             Rozpory kolem odpovědnosti leteckých dopravců za způsobené problémy. Kvůli chybné informaci od Českých aerolinií nestihla trojice cestovatelek let do Florencie. ČSA ale odmítly ženám nahradit vzniklou škodu.
             25:15
             Dvě opravy silnic v okolí Lokte
              Dlouho plánovanou modernizaci dálnice D1 provázejí zmatky, a to v úseku Loket-Hořice.
              26:59
              Můj nový život
               Co se děje v těle při chemoterapii? A jak se dá zvládnout život po amputaci nohy? O tom mluví na středních a základních školách vyléčení onkologičtí pacienti při diskusích v rámci projektu Můj nový život.
               28:59
               Potravinové náhražky
                V obchodech přibývá potravinových náhražek - tedy výrobků, které nejsou tím, za co se vydávají.
                30:54
                Pomoc v domácnosti
                 Pomoc v domácnosti, hlídání dětí, práce na zahradě. A nebo třeba hodinový manžel. To, co si dříve objednávali lidé hlavně v Praze, dnes chtějí i domácnosti v menších městech.
                 34:14
                 Hodinový manžel
                  Tzv. hodinový manžel - profese, o kterou je v Česku v posledních pěti letech obrovský zájem.
                  36:38
                  Státní zastupitelství pro korupci
                   Česko bude mít specializované státní zastupitelství proti korupci. Původně mělo fungovat už od letošního roku, jeho otevření se ale posouvá na rok 2015.
                   38:26
                   Německý boj o daně
                    Je milionářem, a přesto bojuje za vyšší daně pro bohaté. Peter Ackermann, německý podnikatel a zakladatel nadace pro chudé studenty.
                    40:26
                    Obviněný dozorce
                     93letý Hans Lipschis, zadržený v Německu začátkem května, je obviněn z napomáhání k vraždě více než devíti a půl tisíce lidí.
                     40:51
                     Historie dělnických kolonií
                      Dějinám dělnických kolonií se už několik let věnuje historik Martin Jemelka. Píše o nich i knihy, které vydává Ostravská univerzita.
                      42:23
                      Důchod za mixážním pultem
                       Nebývalou popularitu si v sousedním Polsku získala 74letá Wiktoria Szmytová. S přezdívkou DJ Wika hraje v klubech po celé zemi pro starší i mladé Poláky.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       20. květen 2013

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       30. září

                       Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                       30. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       30. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       30. 9. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       29. září

                       Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                       29. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       29. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       29. 9. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       28. září

                       Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                       28. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       28. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       28. 9. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       27. září

                       Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                       27. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 9. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       26. září

                       Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                       26. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       26. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 9. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám