46 minut

19. květen 2013

Obsah dílu

Prezident Miloš Zeman zve na Hrad rektora Karlovy univerzity — Vrtulníky armády vs. soukromníci — Sýrie cílí na Izrael — Další korejská raketa — Žaloby kvůli D47 — Vláda chce stihnout odpady — Terezínská tryzna — Hudba inspirovaná umíráním — Premiér Nečas odmítl kritiku — Korunovační klenoty, poslední den — Nebezpečné jezy — Odpovědnost leteckých dopravců — Dvě opravy silnic v okolí Lokte — Můj nový život — Potravinové náhražky — Pomoc v domácnosti — Hodinový manžel — Státní zastupitelství pro korupci — Německý boj o daně — Obviněný dozorce — Historie dělnických kolonií — Důchod za mixážním pultem

Části dílu

00:36
Prezident Miloš Zeman zve na Hrad rektora Karlovy univerzity
  S Václavem Hamlplem chce mluvit o svém kritickém postoji ke jmenování Martina C. Putny profesorem. Kvůli tomu se na hlavu státu obrátí také Akreditační komise.
  05:40
  Vrtulníky armády vs. soukromníci
   Ministerstvo obrany vůbec poprvé vyčíslilo celkové náklady na provoz armádních záchranářských vrtulníků.
   08:02
   Sýrie cílí na Izrael
    Syrská armáda zaměřila podle britského týdeníku The Sunday Times své nejmodernější rakety na Tel Aviv.
    09:48
    Další korejská raketa
     Severní Korea vypálila do Japonského moře už čtvrtou raketu krátkého doletu za tento víkend.
     10:08
     Žaloby kvůli D47
      19 žalob má na stole rozhodčí soud, u kterého Ředitelství silnic a dálnic řeší spor se společností Eurovia kvůli dálnici D47.
      12:21
      Vláda chce stihnout odpady
       Nový zákon o odpadech chce ministr životního prostředí schválit ještě do voleb.
       13:24
       Terezínská tryzna
        Oběti nacistického vyhlazování si dnes připomněly tisíce lidí v Terezínském památníku.
        15:05
        Hudba inspirovaná umíráním
         Co dělat, když se člověk dozví, že za několik týdnů zemře na nevyléčitelnou nemoc? Právě na toto téma napsal skladbu nejúspěšnější český skladatel současné generace Miroslav Srnka.
         16:57
         Premiér Nečas odmítl kritiku
          Premiér Petr Nečas i někteří jeho ministři dnes ostře odmítli kritiku exprezidenta Václava Klause.
          18:55
          Korunovační klenoty, poslední den
           Živý vstup Jitky Szászové.
           21:20
           Nebezpečné jezy
            Jez Černé Budy na Sázavě nebo v Roztokách u Křivoklátu na Berounce - dva z nejnebezpečnějších čeká rekonstrukce.
            23:12
            Odpovědnost leteckých dopravců
             Rozpory kolem odpovědnosti leteckých dopravců za způsobené problémy. Kvůli chybné informaci od Českých aerolinií nestihla trojice cestovatelek let do Florencie. ČSA ale odmítly ženám nahradit vzniklou škodu.
             25:15
             Dvě opravy silnic v okolí Lokte
              Dlouho plánovanou modernizaci dálnice D1 provázejí zmatky, a to v úseku Loket-Hořice.
              26:59
              Můj nový život
               Co se děje v těle při chemoterapii? A jak se dá zvládnout život po amputaci nohy? O tom mluví na středních a základních školách vyléčení onkologičtí pacienti při diskusích v rámci projektu Můj nový život.
               28:59
               Potravinové náhražky
                V obchodech přibývá potravinových náhražek - tedy výrobků, které nejsou tím, za co se vydávají.
                30:54
                Pomoc v domácnosti
                 Pomoc v domácnosti, hlídání dětí, práce na zahradě. A nebo třeba hodinový manžel. To, co si dříve objednávali lidé hlavně v Praze, dnes chtějí i domácnosti v menších městech.
                 34:14
                 Hodinový manžel
                  Tzv. hodinový manžel - profese, o kterou je v Česku v posledních pěti letech obrovský zájem.
                  36:38
                  Státní zastupitelství pro korupci
                   Česko bude mít specializované státní zastupitelství proti korupci. Původně mělo fungovat už od letošního roku, jeho otevření se ale posouvá na rok 2015.
                   38:26
                   Německý boj o daně
                    Je milionářem, a přesto bojuje za vyšší daně pro bohaté. Peter Ackermann, německý podnikatel a zakladatel nadace pro chudé studenty.
                    40:26
                    Obviněný dozorce
                     93letý Hans Lipschis, zadržený v Německu začátkem května, je obviněn z napomáhání k vraždě více než devíti a půl tisíce lidí.
                     40:51
                     Historie dělnických kolonií
                      Dějinám dělnických kolonií se už několik let věnuje historik Martin Jemelka. Píše o nich i knihy, které vydává Ostravská univerzita.
                      42:23
                      Důchod za mixážním pultem
                       Nebývalou popularitu si v sousedním Polsku získala 74letá Wiktoria Szmytová. S přezdívkou DJ Wika hraje v klubech po celé zemi pro starší i mladé Poláky.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       20. květen 2013

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       23. únor

                       Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                       23. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       22. únor

                       Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                       22. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       22. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       21. únor

                       Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                       21. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       21. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       20. únor

                       Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                       20. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       20. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       19. únor

                       Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                       19. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       19. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 2. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám