44 minut

12. května 2013

Obsah dílu

Headlines — Odtajnění církevních restitucí — MUS u soudu — Výbuch v tureckém Reyhanli — Volby v Bulhrasku — Plynaři v Praze spustili kontrolu potrubí — Testování žáků — Zemřel Zdeněk Škarvada — První prohlášení od osvobození — 800 nových světců — Pražské Jaro — Opravy D1 — Fenomén běhání — Dražba Zátíší — Bezpečnost potravin — Peníze pro rodiny s vícerčaty — Autem na dovolenou — Automobil si případně lze na dovolené i vypůjčit — Ani cestování letadlem se už bez řady poplatků neobejde — Pátrání po rodinné historii — Ochrana žraloků v praxi — Demolice sila — Jak roste lanovka na Sněžku — Monika Načeva vydává sedmé album

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Odtajnění církevních restitucí
   Už skoro dvě stovky žádostí skoro o 10 tisíc pozemků a 29 staveb podaly církve v restitucích. Téměř všechny jsou ale zatím tajné. Církve ani stát je nechtějí zveřejnit.
   05:42
   MUS u soudu
    Jeden z nejsledovanějších procesů kolem českých privatizací začne už zítra ve Švýcarsku. Místní soud se bude zabývat obžalobou proti bývalým manažerům Mostecké uhelné společnosti
    08:36
    Výbuch v tureckém Reyhanli
     Včerejší výbuch v tureckém Reyhanli na hranicích se Sýrií by mohl odstartovat zahraniční intervenci proti režimu prezidenta Bašára Asada.
     10:35
     Volby v Bulhrasku
      Pravděpodobně bez jasného vítěze skončily v Bulharsku předčasné parlamentní volby.
      10:54
      Plynaři v Praze spustili kontrolu potrubí
       Živý vstup Barbory Peterové.
       13:39
       Testování žáků
        Už zítra odstartuje plošné testování žáků pátých a devátých tříd. Nezúčastní se ho ale všichni. Zhruba tisícovka rodičů a učitelů to odmítá.
        15:08
        Zemřel Zdeněk Škarvada
         V Ostravě zemřel Zdeněk Škarvada. Jeden z posledních pilotů 310. stíhací perutě ve Velké Británii.
         17:36
         První prohlášení od osvobození
          Vůbec první prohlášení od svého osvobození dnes vydaly unesené Američanky. Všem děkují za pomoc.
          19:36
          800 nových světců
           Víc než 800 křesťanů svatořečil během obřadu na svatopetrském náměstí papež František.
           19:56
           Pražské Jaro
            Živý vstup Petra Meškána.
            22:23
            Opravy D1
             Živý vstup Elišky Bučinové.
             23:34
             Fenomén běhání
              Devět a půl tisíce vytrvalců se postavilo v Praze na start největšího maratonu v České republice. To je zase více závodníků než loni - přesně o pět set.
              25:28
              Dražba Zátíší
               Obraz Zátiší od malíře Bohumila Kubišty vydražil nový majitel za 15 milionů a 700 tisíc korun.
               25:42
               Bezpečnost potravin
                Bezpečností potravin se už zabývá i Evropská komise. Ta plánuje zpřísnit kontroly a zavést minimální povinný počet neohlášených inspekcí.
                27:40
                Peníze pro rodiny s vícerčaty
                 Organizace zastupující práva rodičů s dvojčaty a vícerčaty si stěžují na diskriminaci. Rodiny jsou podle nich znevýhodněné hlavně po finanční stránce, přestože mají vyšší výdaje, dostávají stejné peníze jako ostatní matky.
                 29:50
                 Autem na dovolenou
                  Jeden týden místo dvou a auto místo letadla. Tak bude letos často vypadat dovolená Čechů, kteří šetří.
                  32:08
                  Automobil si případně lze na dovolené i vypůjčit
                   Ceny se liší nejen podle zemí, ale i typu vozu či ročního období.
                   32:42
                   Ani cestování letadlem se už bez řady poplatků neobejde
                    Celkové taxy přitom mohou cenu letenky víc než zdvojnásobit.
                    35:02
                    Pátrání po rodinné historii
                     Hledání ukryté železné bedny s materiály válečného parašutisty Jana Kubiše pokračuje.
                     37:01
                     Ochrana žraloků v praxi
                      Přesně dva měsíce jsou pod mezinárodní ochranou nejohroženější druhy žraloků. Kvůli prudkému nárůstu jejich zabíjení, které se odhaduje na 100 milionů kusů ročně, jim hrozí úplné vyhubení.
                      39:10
                      Demolice sila
                       Trapnou situaci zažili pyrotechnici z australského Brisbane. Ani 100 kilogramů trhavin jim nestačilo na demolici 50 let starého sila.
                       39:30
                       Jak roste lanovka na Sněžku
                        Už rok musejí turisti stoupat k vrcholu Sněžky po svých. Stará lanovka loni ukončila provoz, aby ustoupila stavbě nové dráhy. Po zimní přestávce se tam teď stavbaři znovu pustili naplno do práce.
                        41:14
                        Monika Načeva vydává sedmé album
                         Každá z jejích předchozích desek byla na české hudební scéně událostí. Podílely se na nich osobnosti jako spisovatel Jáchym Topol nebo kytarista Michal Pavlíček.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž49 minut
                         Další díl
                         13. května 2013

                         Přehled dílů

                         8329 dostupných
                         Stopáž53 minut

                         23. července

                         Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                         23. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž53 minut

                         23. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         22. července

                         Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                         22. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         22. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         21. července

                         Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                         21. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         21. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         20. července

                         Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                         20. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         20. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         19. července

                         Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                         19. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         19. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 7. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám