44 minut

12. května 2013

Obsah dílu

Headlines — Odtajnění církevních restitucí — MUS u soudu — Výbuch v tureckém Reyhanli — Volby v Bulhrasku — Plynaři v Praze spustili kontrolu potrubí — Testování žáků — Zemřel Zdeněk Škarvada — První prohlášení od osvobození — 800 nových světců — Pražské Jaro — Opravy D1 — Fenomén běhání — Dražba Zátíší — Bezpečnost potravin — Peníze pro rodiny s vícerčaty — Autem na dovolenou — Automobil si případně lze na dovolené i vypůjčit — Ani cestování letadlem se už bez řady poplatků neobejde — Pátrání po rodinné historii — Ochrana žraloků v praxi — Demolice sila — Jak roste lanovka na Sněžku — Monika Načeva vydává sedmé album

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Odtajnění církevních restitucí
   Už skoro dvě stovky žádostí skoro o 10 tisíc pozemků a 29 staveb podaly církve v restitucích. Téměř všechny jsou ale zatím tajné. Církve ani stát je nechtějí zveřejnit.
   05:42
   MUS u soudu
    Jeden z nejsledovanějších procesů kolem českých privatizací začne už zítra ve Švýcarsku. Místní soud se bude zabývat obžalobou proti bývalým manažerům Mostecké uhelné společnosti
    08:36
    Výbuch v tureckém Reyhanli
     Včerejší výbuch v tureckém Reyhanli na hranicích se Sýrií by mohl odstartovat zahraniční intervenci proti režimu prezidenta Bašára Asada.
     10:35
     Volby v Bulhrasku
      Pravděpodobně bez jasného vítěze skončily v Bulharsku předčasné parlamentní volby.
      10:54
      Plynaři v Praze spustili kontrolu potrubí
       Živý vstup Barbory Peterové.
       13:39
       Testování žáků
        Už zítra odstartuje plošné testování žáků pátých a devátých tříd. Nezúčastní se ho ale všichni. Zhruba tisícovka rodičů a učitelů to odmítá.
        15:08
        Zemřel Zdeněk Škarvada
         V Ostravě zemřel Zdeněk Škarvada. Jeden z posledních pilotů 310. stíhací perutě ve Velké Británii.
         17:36
         První prohlášení od osvobození
          Vůbec první prohlášení od svého osvobození dnes vydaly unesené Američanky. Všem děkují za pomoc.
          19:36
          800 nových světců
           Víc než 800 křesťanů svatořečil během obřadu na svatopetrském náměstí papež František.
           19:56
           Pražské Jaro
            Živý vstup Petra Meškána.
            22:23
            Opravy D1
             Živý vstup Elišky Bučinové.
             23:34
             Fenomén běhání
              Devět a půl tisíce vytrvalců se postavilo v Praze na start největšího maratonu v České republice. To je zase více závodníků než loni - přesně o pět set.
              25:28
              Dražba Zátíší
               Obraz Zátiší od malíře Bohumila Kubišty vydražil nový majitel za 15 milionů a 700 tisíc korun.
               25:42
               Bezpečnost potravin
                Bezpečností potravin se už zabývá i Evropská komise. Ta plánuje zpřísnit kontroly a zavést minimální povinný počet neohlášených inspekcí.
                27:40
                Peníze pro rodiny s vícerčaty
                 Organizace zastupující práva rodičů s dvojčaty a vícerčaty si stěžují na diskriminaci. Rodiny jsou podle nich znevýhodněné hlavně po finanční stránce, přestože mají vyšší výdaje, dostávají stejné peníze jako ostatní matky.
                 29:50
                 Autem na dovolenou
                  Jeden týden místo dvou a auto místo letadla. Tak bude letos často vypadat dovolená Čechů, kteří šetří.
                  32:08
                  Automobil si případně lze na dovolené i vypůjčit
                   Ceny se liší nejen podle zemí, ale i typu vozu či ročního období.
                   32:42
                   Ani cestování letadlem se už bez řady poplatků neobejde
                    Celkové taxy přitom mohou cenu letenky víc než zdvojnásobit.
                    35:02
                    Pátrání po rodinné historii
                     Hledání ukryté železné bedny s materiály válečného parašutisty Jana Kubiše pokračuje.
                     37:01
                     Ochrana žraloků v praxi
                      Přesně dva měsíce jsou pod mezinárodní ochranou nejohroženější druhy žraloků. Kvůli prudkému nárůstu jejich zabíjení, které se odhaduje na 100 milionů kusů ročně, jim hrozí úplné vyhubení.
                      39:10
                      Demolice sila
                       Trapnou situaci zažili pyrotechnici z australského Brisbane. Ani 100 kilogramů trhavin jim nestačilo na demolici 50 let starého sila.
                       39:30
                       Jak roste lanovka na Sněžku
                        Už rok musejí turisti stoupat k vrcholu Sněžky po svých. Stará lanovka loni ukončila provoz, aby ustoupila stavbě nové dráhy. Po zimní přestávce se tam teď stavbaři znovu pustili naplno do práce.
                        41:14
                        Monika Načeva vydává sedmé album
                         Každá z jejích předchozích desek byla na české hudební scéně událostí. Podílely se na nich osobnosti jako spisovatel Jáchym Topol nebo kytarista Michal Pavlíček.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž49 minut
                         Další díl
                         13. května 2013

                         Přehled dílů

                         8309 dostupných
                         Stopáž51 minut

                         13. července

                         Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                         13. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž51 minut

                         13. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         13. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         12. července

                         Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Převzetí rourovny zadlužené Liberty — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidla EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                         12. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         12. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         12. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         11. července

                         Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                         11. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         11. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         11. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         10. července

                         Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                         10. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         10. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         10. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         9. července

                         Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                         9. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         9. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         9. 7. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám