Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Noví ústavní soudci

Nejdůležitější soud v Česku může znovu brzy zasednout v plném složení. Prezident Miloš Zeman prosadil v Senátu čtyři nové ústavní soudce a může je tak jmenovat do funkce.

Vzpomínka na oběti výbuchu v americkém Westu

Texas vzpomíná na 14 obětí výbuchu továrny na hnojiva ve Westu. Vlajky na všech federálních úřadech visí na půl žerdi. Pojišťovny mezitím vyčíslily škodu víc než na 100 milionů dolarů a vyšetřovatelé se snaží určit příčinu požáru.

První letošní konec cestovní kanceláře

Jihočeská cestovní kanceláře Bolero Tours dnes ukončila činnost. Nepodařilo se jí pro letošní sezonu uzavřít povinnou pojistku pro případ úpadku.

ČSSD mění členy stínové vlády

Stínovou vládu sociální demokracie opustili členové, kteří v přímé prezidentské volbě hlasitě podporovali Miloše Zemana. Šéfa nejsilnější opoziční strany za to kritizují někteří spolustraníci.

Herman van Rompuy v Praze

Krátce před devátou přistál v Praze belgický letecký speciál evropského prezidenta. Při návštěvě ČR Herman van Rompuy řekl, že přijetí eura je věcí ČR a Evropská unie se nebude vměšovat.

Boj o evropské dotace

Boj o rozdělení evropských dotací v letech 2014 až 2020 přituhuje. Z Bruselu totiž dorazí jen 520 miliard korun. To je o 300 miliard méně, než v posledních sedmi letech .

Atentátníci z Bostonu hrozili už dříve

Jak je možné, že podezřelí atentátníci z Bostonu propadli sítem FBI a CIA? Úřady čelí podobným dotazům. Vyšlo totiž najevo, že Rusko na staršího z údajných bostonských atentátníků upozornilo už v roce 2011.

Tomáš Julínek nesouhlasí s obviněním

Exministr Tomáš Julínek, dnes podal proti svému stíhání stížnost. Podle ČSSD je ale obvinění z osmisetmilionové škody natolik závažné, že by měl Julínek odejít z dozorčí rady VZP.

Pocta Jaroslavu Haškovi

18 tun a skoro tři metry – to je nová podoba Jaroslava Haška. Přípravy na 130. výročí jeho narození se blíží do finále – žulová busta byla dnes převezena na louku v Lipnici nad Sázavou, kde bude pozítří slavnostně odhalena.

Krize pražského magistrátu

Situace na pražském magistrátu se vyostřuje. Občanští demokraté Boris Šťastný a Milan Richter na dnešním jednání zastupitelů oznámili, že složí svůj mandát. Už dlouhodobě se jim nelíbí, jak magistrát funguje.

Prevence a léčba mozkové mrtvice

Mozková příhoda - jako v Česku druhá nejčastější příčina smrti. Hned po infarktu. Ročně u nás dostane mrtvici více než 60 tisíc lidí - a výjimkou nejsou ani čtyřicátníci.

IKEA dostala pokutu za koninu v masovývh kuličkách

Pokutu půl milionu korun dostal řetězec IKEA za nález nepřiznané koniny v masových kuličkách. Proti rozhodnutí se odvolala.

Cenová válka operátorů

Více než 300 tisíc lidí se už nechalo zlákat k přechodu na nové, neomezené tarify. Volání by ale ještě mohlo dál zlevnit - v létě totiž plánují start virutální operátoři - kteří budou muset nabídnout výhodnější podmínky.

Menší odměny advokátů?

Vymáhání malých částek už nebude pro advokáty výnosným podnikáním jako dosud. Ústavní soud totiž na popud 11 senátorů zrušil tzv. přísudkovou vyhlášku, podle které advokáti – leckdy přemrštěné - odměny dostávali.

Spory o minimální mzdu

Minimální mzda 8 tisíc korun by se mohla zvýšit. Odboráři chtějí přidat lidem s nejnižšími výdělky 600 korun, zaměstnavatelé 400. Ministryně práce a sociálních věcí Müllerová po jednání dnešní tripartity slíbila, že oba návrhy předloží vládě.

Flora Olomouc

Flora Olomouc – největší a nejstarší zahradnická výstava, zaznamenává vyšší zájem lidí o české rostliny. Stejně jako u potravin se pěstitelé začínají ptát po tuzemských květinách nebo zelenině.

Knihovna George Bushe

Všech pět žijících amerických prezidentů se včetně prvních dam sešlo v texaském Dallasu. Sledovali totiž otevření Centra George Bushe mladšího s prezidentskou knihovnou a muzeem.

Pomoc ženám závislým na alkoholu

Více než polovina žen, které absolvují léčbu alkoholismu, se v Česku k pití opět vrátí. Zabránit tomu chce Armáda spásy, a to ojedinělým projektem, který začal fungovat v Havířově.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST