Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Čtvrt roku po amnestii

Čtvrt roku poté, co Václav Klaus vyhlásil amnestii, se soudům podařilo zpracovat jen asi polovinu agendy, která s prezidentským pardonem souvisí.

Moskva oplácí "Magnitského osmnáctku"

Rusko jmenovalo 18 Američanů, kteří údajně porušují lidská práva Rusů, oplátkou za 18 Rusů, na něž dopadly sankce Magnitského zákona.

Spor o ředitele ÚSTR

Spor o výměnu ředitel v Ústavu pro studium totality už se přenesl z politiky i do církve. Kardinál Dominik Duka kritizoval místopředsedu ČSSD Lubomíra Zaorálka za výroky o depolitizaci ústavu.

První opravdu jarní víkend

První skutečně teplý jarní víkend přinesl teploty kolem patnácti stupňů Celsia. Obleva na horách zvedla hladiny řek natolik, že ve východočeském kraji vyhlásili na některých místech stav bdělosti.

Úplatky Kotta a Pancové

Téměř 50 milionů údajně chtěli na úplatcích bývalý poslanec Petr Kott a jeho partnerka, někdejší šéfka kladenské nemocnice Kateřina Pancová.

Okolnosti tragického znásilnění

Speciální indický soud se ani po dvou měsících od znásilnění a vraždy 23 leté studentky nechýlí ke konci. Dva z údajných útočníků navíc nově tvrdí, že v osudnou noc byli úplně někde jinde.

Unikátní cyklus dokumentů a talkshow Celnice

Jak se vyvíjel život Čechů a Slováků během dvaceti let od pokojného rozpadu jejich federálního manželství. Na to se pokusí odpovědět unikátní cyklus dokumentů a talkshow Celnice.

ČSSD vybírá stínovou vládu

Jan Mládek svými výroky udělal zbytečnou chybu a dal zbraň soupeřům - na dnešním jednání širšího vedení ČSSD to řekl její předseda Bohuslav Sobotka.

Obrovské štěstí měli pasažéři letadla na indonéském ostrově Bali

Stroj místních aerolinek při přistávání minul dráhu a skončil na mělčině v moři. Nikdo nepřišel o život.

V šesti malých obcích v zemi se konají doplňovací volby do obecních zastupitelstev

Ta původní se většinou rozpadla kvůli sporům mezi zvolenými zástupci.

Týraní senioři v Česku

Na krizové linky volá stále více seniorů, kteří hledají pomoc v těžkých životních situací. Sociální pracovníci nejčastěji řeší sebevražedné tendence a násilí páchané na starých lidech.

Elektronické cigarety

Mnozí je považují za neškodnou náhražku kouření nebo způsob, jak se zlozvyku zbavit. Podle některých politiků ale nesou podobná rizika.

Jaro a zahrádkáři

Konec prodloužené zimy dlouho očekávali i všichni zahrádkáři a chalupáři. Právě dnes vyrazili letos poprvé ve velkém nakupovat vybavení i sazenice.

Míst, kde si zahrádkáři mohou vybavení na zahradu koupit, stále přibývá

Celkem je po celé republice 141 obchodů zaměřených na domácí kutily a pěstitele.

Rodiče protestují proti testování dětí na školách

Stovky rodičů nechtějí, aby jejich děti podstoupily celoplošné testování v 5. a 9. třídách základních škol. Jeho druhá generálka začne za měsíc a školy se ho podle zákona zúčastnit musejí.

Marihuanová turistika

Colorado se chystá na příliv marihuanové turistiky - v listopadu se stalo spolu s Washingtonem prvním státem, které schválilo i rekreační užívání konopí.

Nové dokumenty o Heydrichovi

Přes 500 německých dokumentů souvisejících s atentátem na zastupujícího říšského protektora z roku 1942 - některé budou uveřejněny v Česku vůbec poprvé.

Socha Jana Pavla II.

Obří 14metrová socha papeže Jana Pavla II. byla odhalena v polské Čenstochové. Je největší na světě a uchází se o zápis do Guinnesovy knihy rekordů.

Studenti matematiky by už brzy mohli snáze najít práci v průmyslu

Matematický ústav Akademie věd startuje projekt, který má hlouběji propojit teorii s praxí. S jeho financováním pravděpodobně pomůže i Evropská unie.

Příběh Anastáza Opaska

Břevnovský klášter v Praze připomíná sté výročí narození svého nejznámějšího opata v moderních dějinách. Anastáz Opasek si doma i v exilu dokázal získat důvěru i u těch, kteří se ke křesťanské víře nehlásí.

Výhled na zítřek

Volby ve Venezuele, jarní víkend na silnicích.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2013
 P ST