Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Profily kandidátů na nového papeže

Ve Vatikánu se bojuje o obsazení nejvyšších církevních míst. Proti sobě stojí Evropa, která je kolébkou křesťanství, ale ztrácí věřící, a zbytek světa.

Favorit papežské volby s českými kořeny

Rakouský arcibiskup Christoph Schönborn se narodil v zámku Skalka na Lovosicku do rodiny významných německých šlechticů. V rozhovoru pro Českou televizi vzpomínal na to, jak jeho osud zásadně ovlivnil poválečný odsun.

Kontroverzní arcibiskup na konkláve

Mezi americkými arcibiskupy je na konkláve jeden, kterého by oběti zneužívání viděly radši zavřeného - Roger Mahony. Donedávna oblíbený arcibiskup v Los Angeles měl podle nově zveřejněných dokumentů opakovaně krýt zneužívání.

Setkání prezidenta s hejtmany

Miloš Zeman má za sebou další setkání na Hradě, tentokrát s hejtmany. Kraje jsou podle nového prezidenta lepšími hospodáři než vláda.

Pomoc pro Frenštát

Koncert pro Frenštát pod Radhoštěm, kde při výbuchu v panelovém domě zahynulo šest lidí a jedenáct bylo zraněno, probíhá večer v Chrastavě na Liberecku.

Vláda o sKartách a postu ministra obrany

Premiér Petr Nečas plánuje co nejdřív obsadit Ministerstvo obrany a do jeho čela navrhnout nestraníka. Zopakoval to po dnešním jednání vlády. Téma ale dál rozděluje koalici.

Česko přijde o jednoho europoslance

V roce 2014 se jich bude volit jen dvacet. Přerozdělení křesel dnes přijal Evropský parlament a uvolnil tak místo pro budoucí zákonodárce z Chorvatska. To vstoupí do unie v červnu.

Rozhlasové Hovory z Lán vycházejí knižně

Přepsané záznamy z prvního roku vydala Knihovna Václava Havla. Ojedinělý cyklus prezidentových komentářů vysílal Český rozhlas 10 let - až do dubna 2000.

Ledovka v Česku

Dlouhé kolony, desítky aut v příkopech i zranění řidiči. Překvapení v podobě souvislé ledovky přichystalo mrazivé počasí časně ráno na několika místech v Česku.

Ochranka Miloše Zemana v akci

Chránili prezidenta a ještě u toho stihli chytit zloděje. Ochranka Miloše Zemana dnes nad ránem přistihla na stavbě nedaleko domu, v němž prezident bydlí, dvojici lupičů při krádeži kovů. Ti navíc přijeli kradeným autem.

Exekucí ubylo, zadlužených důchodců je ale víc

Exekucí ubylo. Soudy jich vloni nařídily o 13 procent míň než rok předtím - celkem přes 820 tisíc. A podle Exekutorské komory by jich mohlo i dál ubývat.

Vyšetření v rámci Světového dne ledvin

Problémy s ledvinami má v Česku skoro desetina populace a pacientů stále přibývá. Valná většina nemocných o tom vůbec neví a k lékaři se často dostanou až ve chvíli, kdy jim orgán vypoví službu.

Vláda schválila prodej podílu ČSA

Vláda odsouhlasila prodej menšinového podílu Českých aerolinií společnosti Korean Air. Ta za 44 % procent ČSA zaplatí 68 milionů korun.

Aerolinky přizpůsobují svá menu klientům

Korejské aerolinky otevřou těm českým dveře dál na Východ. Pro ČSA žádná novinka. Dlouhodobě se specializuje na země Ruské federace.

Nové učivo ve školách

Jak se chovat při mimořádných situacích, ale i co je povinností občanů při obraně státu - nová látka míří do škol.

Slovenské odbory chtějí zkrátit pracovní dobu

Na Slovensku dnes hledá práci na 400 tisíc lidí. Odbory proto navrhují zkrátit pracovní dobu, omezit přesčasy a tak vytvořit nová pracovní místa. Přitom ale chtějí, aby stávajícím zaměstnancům zůstaly současné platy. Firmy to odmítají.

Babička v podání Elišky Balzerové

Herečka Eliška Balzerová hraje titulní roli Babičky Boženy Němcové. Divadlo na Fidlovačce ale slibuje jinou Babičku, než jaká je v představách z pamětnických filmů.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST