44 minut

9. prosinec 2012

Obsah dílu

Politici o zvyšování platů — Změny v kabinetu Petra Nečase — Lidé bez domova v mrazivých dnech — Radovan Krejčíř se chce odvolat — Egypt: zrušení dekretu lidem nestačí — Americký doktor osvobozen z Talibanu — Smogová situace v Česku — Gobelín pro Václava Havla — Pátrání po Edvardu Stolbovi — Solární daň pro majitele elektráren — Politická situace v Itálii — Nicolas Maduro: možný nástupce Huga Cháveze — Pravidla evropské sítě v Česku — Kariérní řád pro učitele — Call centra v Česku — Předvánoční shon v obchodech — Předvánoční shon v zahraničí — Korupce v českém fotbale — Globální aliance proti zneužívání dětí na internetu — Vyšetřování falešného telefonátu — Osudy Židů z Litomyšle — Konto Bariéry — Orientace kaprů v kádi

Části dílu

00:36
Politici o zvyšování platů
  Poslance čeká po víkendu důležité hlasování, které má zvýšit čisté příjmy politiků. Zákon totiž počítá s tím, že se jim přestanou danit náhrady, na které mají nárok.
  05:19
  Změny v kabinetu Petra Nečase
   Dalším zásadním tématem příštích dnů bude obsazení volných pozic ve vládě. Premiér chtěl mít personální otázky vyřešené do zítřka.
   09:20
   Lidé bez domova v mrazivých dnech
    Přestože azylové domy přes zimu zvyšují svoji kapacitu, třeba v Olomouci je až 300 lidí, kteří přespávají venku.
    10:52
    Radovan Krejčíř se chce odvolat
     Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř podá odvolání proti rozsudku městského soudu. Ten ho na konci listopadu víc než za půlmiliardový daňový únik poslal na 11 let za mříže.
     11:15
     Egypt: zrušení dekretu lidem nestačí
      Egyptský prezident Mohamed Mursí ustoupil opozici a zrušil dekret, kterým sám sobě udělil rozsáhlé pravomoci. Kritici ho po vydání dokumentu nařkli z faraonských manýr.
      12:45
      Americký doktor osvobozen z Talibanu
       Dilip Joseph, kterého před čtyřmi dny unesli členové Talibanu, je opět v bezpečí. Osvobodil ho americko-afghánský tým.
       13:56
       Smogová situace v Česku
        Průmyslový sever Moravy a Slezsko se dnes opět zahalily do smogu. I to je důsledek mrazivého počasí.
        15:02
        Gobelín pro Václava Havla
         Dílo netradičních rozměrů a příběhu ozdobilo Letiště Václava Havla Praha. Gobelín věnovaný loni zesnulému bývalému prezidentovi vznikl ve Francie podle obrazu Petra Síse Poslední audience.
         17:42
         Pátrání po Edvardu Stolbovi
          Stolba byl přitom původně klíčovým svědkem, který upozornil policii na korupci při konkurzu na severočeskou firmu Rybenor, a chtěl po Česku odškodnění za zmařenou investici.
          20:43
          Solární daň pro majitele elektráren
           Majitelé fotovoltaických elektráren by mohli platit solární daň i po roce 2013. V Otázkách Václava Moravce to řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.
           21:20
           Politická situace v Itálii
            Itálie prošla dalším politickým veletočem. Premiér Mario Monti oznámil rezignaci a skandály zmítaný Silvio Berlusconi návrat na scénu.
            22:51
            Nicolas Maduro: možný nástupce Huga Cháveze
             Venezuelský prezident Hugo Chávez se vrací na Kubu kvůli další léčbě rakoviny. V televizním vystoupení vůbec poprvé zmínil jméno svého možného nástupce v případě, že by se do úřadu už nevrátil.
             23:05
             Pravidla evropské sítě v Česku
              Historická provozní změna nastala o půlnoci na jedné z hlavních kolejí v Česku. Na trati Břeclav - Bohumín už vlaky nejezdí vlevo jako doposud, ale vpravo.
              25:22
              Kariérní řád pro učitele
               Cílem kariérního řádu je posílit prestiž a kvalitu učitelů. Ti by se podle něj musei vzdělávat průběžně a dostávali by také víc peněz.
               27:11
               Call centra v Česku
                Prodeje přes call centra se českým firmám vyplácí. Externích call center využívají nejvíc finanční domy nebo prodejci energií.
                28:58
                Předvánoční shon v obchodech
                 Obchody prodlužují otevírací doby a předhánějí se, kdo zákazníkům nabídne víc. S tím ale nesouhlasí odbory a požadují jasná pravidla.
                 32:00
                 Předvánoční shon v zahraničí
                  A jak to funguje v zahraničí? Na mnoha místech Evropy se o svátcích až na výjimky prodávat nesmí.
                  33:15
                  Korupce v českém fotbale
                   Korupční aférou v českém fotbale se bude zabývat i komisař evropské fotbalové asociaci UEFA. O jeho rady a konzultace požádal první muž českého fotbalu Miroslav Pelta.
                   35:04
                   Globální aliance proti zneužívání dětí na internetu
                    48 zemí pod vedením Evropské unie a Spojených států se spojilo v boji proti zneužívání dětí na internetu. Takzvaná Globální aliance má za cíl zastavit šíření dětské pornografie a ulehčit dopadení viníků.
                    37:05
                    Vyšetřování falešného telefonátu
                     Australské rádio vyšetří falešný telefonát dvou moderátorů do nemocnice vévodkyně z Cambridge. Stanice prověří i ostatní praktiky ve vysílání.
                     37:24
                     Osudy Židů z Litomyšle
                      Litomyšl si připomíná 70 let od deportace židovských obyvatel. V místě bývalé synagogy odhalili stélu jako památku událostí druhé světové války.
                      39:07
                      Konto Bariéry
                       Výtěžek aukce uměleckých děl putuje na stipendium pro handicapované studenty. V letoštním roce ho získalo 60 z nich.
                       41:08
                       Orientace kaprů v kádi
                        Týmu českých a německých biologů se podařilo prokázat, že se kapři v kádích natáčejí buď na sever, nebo na jih.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        10. prosinec 2012

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        7. srpen

                        Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                        7. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        7. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        7. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        6. srpen

                        Headlines — Dodávky plynu — Vývoj spotřeby zemního plynu v ČR — Boje na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Čínské manévry — Hašení požáru v Českém Švýcarsku — Požár pohledem satelitů — Tragická nehoda polského autobusu v Chorvatsku — Cesta senátora Doubravy — Následky silných bouřek — Zákaz potratů — Český sběratelský trh s uměním — Přípravy na podzimní volby — Vývoj počtu nakažených — Jediný ostrovní chrám v Česku — Ranní incident v Brandýse nad Orlicí — Tragické nehody motocyklistů — Letní dovolené — Češi a zahraniční dovolené — Dovolené v ČR i za hranicemi — Dovolená v Česku — Zátahu na Západním břehu — Zácpy ve Francii — Insolvenční řízení se Sberbank — Životická tragédie — 10 let vozítka Curiosity — Loď pro brněnskou přehradu — Vrak letounu — Výprava do Benátek — Bolevák Music Festival

                        6. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        6. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        6. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        5. srpen

                        Headlines — Kvůli inflaci klesají maloobchodní tržby — Češi šetří na nákupech — Vývoj tržeb maloobchodu — Priority vlády — Boje na Ukrajině — Evakuace obyvatel Doněcku — Čínské cvičení — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Hašení požáru vodou z jezera Milada — Zákrok proti teroristům — Fragment zdiva domu z Hirošimy — Postup policistů na mítincích Andreje Babiše — Marže benzinek — Slovensko cílem českých turistů — Rekordní teploty v Česku — Města rozpálená sluncem — Kropení rozpálených ulic — Počasí v ČR — Návrat vláhy do přírody — Zájemci o nové dotace z EU — Epidemie covidu v Česku slábne — Požár v thajském nočním klubu — Demolice bývalého vepřína v Letech — Nedostatek krve — Seznamu kandidátů pro podzimní senátní volby — Zemřel Karel Richter — Přemnožený klikoroh ničí sazenice — Pátrání po hrobu Petra Křivky — Blanenská Palava prochází obnovou — Jiří Gerö vystavuje v Tel Avivu — Bigbeat v Tasově

                        5. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        5. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        5. 8. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám