48 minut

29. listopad 2012

Obsah dílu

Headlines — Šestileté vězení pro bývalého šéfa pražských strážníků Kotrouše — Zpoplatněné sociální dávky? — Dopravní problémy kvůli sněhu — Očekávaný diplomatický úspěch Palestinců — Soud zakázal klip Pussy Riot — Ministerské demise — Volba prezidenta — Haagský tribunál osvobodil bývalého kosovského premiéra Haradinaje — Egypt schvaluje novou konstituci — Nový českobudějovický protest proti komunistické radní pro školství — 100 let od narození Kamila Lhotáka — Poslanec Pekárek blíž vydání — Kdo si připlácí za lékaře — Nebezpečné úvěry v Česku — Návrat ukradených soch — Doktorand v Togu je volný — Soudní dozvuky pádu Concordu — Zlínské podniky vydíral nebezpečný gang ze Slovenska — Ceny pro nejlepší pečovatele — Zpráva o skandálu v britských médiích — Zádušní mše za Karla IV. na Karlštejně — 40 let první videohry: Pong — Exoskelet - pomůcka pro lidi na vozíku — Výhled na zítřek

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Šestileté vězení pro bývalého šéfa pražských strážníků Kotrouše
   Soud ho potrestal za korupci.
   07:12
   Zpoplatněné sociální dávky?
    Lidé, kterým chodí sociální dávky složenkou, hrozí, že za to budou muset platit. Ombudsman mezitím připravuje vzory žalob, kterými lidé mohou napadnout sKarty.
    10:48
    Dopravní problémy kvůli sněhu
     Živý vstup Antonína Bruštíka
     13:12
     Očekávaný diplomatický úspěch Palestinců
      OSN jim přidělí status nečlenské pozorovatelské země. Izraeli a USA navzdory. Víc v živém vstupu Michal Kubal.
      14:44
      Soud zakázal klip Pussy Riot
       15:15
       Ministerské demise
        Prezident přijal demisi ministra dopravy Dobeše a setkal se i s končícím ministrem obrany Vondrou.
        17:14
        Volba prezidenta
         19:18
         Haagský tribunál osvobodil bývalého kosovského premiéra Haradinaje
          Ten čelil obviněním, že se coby šéf Kosovské osvobozenecké armády podílel na válečných zločinech.
          21:03
          Egypt schvaluje novou konstituci
           21:22
           Nový českobudějovický protest proti komunistické radní pro školství
            Víc v živém vstupu Veronika Kabátová.
            23:07
            100 let od narození Kamila Lhotáka
             Letos by se dožil sta let. Kamil Lhoták - malíř, ilustrátor nebo grafik. Zůstaly po něm taky zdařilé poštovní známky - právě jejich výstavu teď otvírá pražské Poštovní muzeum.
             25:06
             Poslanec Pekárek blíž vydání
              26:56
              Kdo si připlácí za lékaře
               28:25
               Nebezpečné úvěry v Česku
                Tak zvaní úvěroví predátoři - tedy společnosti, které nabízejí rizikové půjčky, přitvrzují. Varuje před tím projekt Navigátor bezpečného úvěru. Takových společností může být na českém trhu až 35 tisíc.
                30:19
                Návrat ukradených soch
                 Do země se vrátil soubor soch v hodnotě skoro 160 tisíc eur. Díla, která zmizela v 90. letech, policie našla v Rakousku.
                 34:59
                 Doktorand v Togu je volný
                  Po devatenácti dnech propustili v Togu studenta Univerzity Hradec Králové Radima Tobolku. 10. listopadu ho zatkla tajná policie.
                  36:43
                  Soudní dozvuky pádu Concordu
                   38:36
                   Zlínské podniky vydíral nebezpečný gang ze Slovenska
                    Policie teď zadržela a obvinila hlavního organizátora a jeho čtyři komplice. Při vymáhání výpalného vyhrožovali smrtí, zapalovali auta a taky stříleli do domů.
                    40:08
                    Ceny pro nejlepší pečovatele
                     Jejich práce navenek není vidět, na 70 tisíc Čechů se ale bez nich neobejde. Nejlepší pečovatelky a pečovatelé si dnes v Praze rozdali ceny, které jim každoročně uděluje Diakonie českobratrské církve.
                     42:00
                     Zpráva o skandálu v britských médiích
                      Po roce vyšetřování předložil v Londýně soudce Brian Leveson dlouho očekávanou zprávu o stavu britských médií. Vypracoval ji na žádost premiéra Camerona poté, co vyšel najevo skandál s nezákonnými odposlechy.
                      43:56
                      Zádušní mše za Karla IV. na Karlštejně
                       Živý vstup Pavla Štrunce
                       44:34
                       40 let první videohry: Pong
                        Tento jednoduchý stolní tenis si okamžitě získal mimořádnou popularitu a stál u zrodu videoherního byznysu. Dnes se v něm točí miliardy dolarů a mezi špičku patří i české firmy.
                        46:09
                        Exoskelet - pomůcka pro lidi na vozíku
                         Přístroj, který umožní lidem na invalidním vozíku vstát a chodit - alespoň na pár minut. Jde o novinku, kterou zatím používají jen 3 zařízení v Evropě. Teď mají exoskelet.
                         47:31
                         Výhled na zítřek
                          Nový úsek D1; Cena Jindřicha Chalupeckého
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          30. listopad 2012

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          8. prosinec

                          Headlines — Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                          8. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          8. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          8. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          7. prosinec

                          Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                          7. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          7. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          7. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          6. prosinec

                          Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                          6. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          6. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          6. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          5. prosinec

                          Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                          5. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          5. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          5. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          4. prosinec

                          Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                          4. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          4. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          4. 12. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám