48 minut

20. listopadu 2012

Obsah dílu

Konec povinných sKaret — Změny ve vládě — Polsko zabránilo atentátu — Bývalý chorvatský premiér za mřížemi — Další protesty lékařů — Detaily důchodové reformy — Méně ropy z Ruska — Evropské peníze pro školství — Příměří na blízkém východě — Peníze pro kinematografii — Zvrat v kauze Rath — Česká republika má prvního komunistického hejtmana — Češi hůře splácejí své dluhy — Stížnosti na dostavbu Temelína — Nedonošené děti v Česku — Slevy a akční nabídky — Volba prezidenta: Vladimír Franz — Pravidla pro psaní velkých písmen — Drahé tratě bez vlaků — Zaměstnanci ČEZ na svobodě — Francie se stahuje z Afghánistánu — Správné načasování novoročního ohňostroje v Praze — Gobelín pro Václava Havla — Malé pivovary v Německu krachují — Výhled na zítřek

Části dílu

00:38
Konec povinných sKaret
  Používání sKaret pro výplatu sociálních dávek nakonec bude dobrovolné. Premiéru Petru Nečasovi se podařilo vyjednat s Českou spořitelnou ústupky.
  03:51
  Změny ve vládě
   Ministerstvo dopravy stále neví, kdo se postaví do jeho čela.
   06:36
   Polsko zabránilo atentátu
    Polská policie překazila chystaný atentát na nejvyšší představitele země. K muži, který plánoval vyhodit do povětří polský parlament, je přivedly rozbory kontaktů norského vraha Anderse Breivika.
    08:34
    Bývalý chorvatský premiér za mřížemi
     Na deset let za mříže poslal soud v Záhřebu bývalého chorvatského premiéra Iva Sanadera. Navíc musí zaplatit pokutu 90 milionů korun.
     08:53
     Další protesty lékařů
      V zemích Visegradské čtyřky dnes stávkovali lékaři.
      11:19
      Detaily důchodové reformy
       Důchodová reforma je podle premiéra nevyhnutelná.
       11:47
       Méně ropy z Ruska
        Česko snižuje závislost na ropě z Ruska. České rafinérie budou moct nakupovat víc ropy ze Západu.
        13:51
        Evropské peníze pro školství
         Ministerstvo školství bude moci po roce znovu čerpat evropské peníze z operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost.
         14:17
         Příměří na blízkém východě
          Palestinsko-izraelská krize už si vyžádala na 120 obětí. Egyptský prezident, který hraje roli prostředníka, očekává dohodu ještě dnes večer.
          16:04
          Peníze pro kinematografii
           Už zítra má vláda projednat, jestli uvolní peníze na podporu kinematografie a filmového průmyslu na roky 2013 až 2017.
           18:47
           Zvrat v kauze Rath
            Vyšetřování kauzy Davida Ratha obviněného z korupce by mělo definitivně skončit do konce roku.
            21:07
            Česká republika má prvního komunistického hejtmana
             Oldřicha Bubeníčka zvolili zastupitelé do čela Ústeckého kraje. Komunisté v kraji volby s přehledem vyhráli a vytvořili silnou koalici s ČSSD.
             21:24
             Češi hůře splácejí své dluhy
              Češi své dluhy splácejí čím dál obtížněji. Víc než polovina z těch, co si půjčili příliš, nedokáže platit ani minimální částky, na kterých se dohodli s věřiteli.
              23:08
              Stížnosti na dostavbu Temelína
               ČEZ zatím nesmí uzavřít smlouvu na dostavbu Temelína. Na výběrové řízení si totiž stěžovala francouzská Areva.
               23:33
               Nedonošené děti v Česku
                Osm procent dětí v Česku každý rok přijde na svět předčasně. Počet dětí ale rostě po celém světě.
                25:39
                Slevy a akční nabídky
                 Ve srovnání s loňským rokem jsou letos slevy v průměru o osm procent vyšší. Kdo se ale podle letáků neřídí, zaplatí naopak víc.
                 27:45
                 Volba prezidenta: Vladimír Franz
                  37:10
                  Pravidla pro psaní velkých písmen
                   Průzkum Ústavu pro jazyk český sice ukázal, že psát správně je umí necelých 60 % lidí, naprostá většina si ale žádné změny nepřeje.
                   39:05
                   Drahé tratě bez vlaků
                    V Česku jsou stovky kilometrů kolejí, po kterých už dávno žádné vlaky nejezdí. Jejich údržba přesto stojí každý rok desítky milionů korun.
                    40:50
                    Zaměstnanci ČEZ na svobodě
                     Všichni zaměstnanci společnosti ČEZ zadržení o víkendu v Albánii jsou na svobodě. Ve vazbě skončili kvůli odpojování vodáren, které ČEZ nařídil kvůli vysokým dluhům za elektřinu.
                     42:16
                     Francie se stahuje z Afghánistánu
                      Francie stahuje z Afghánistánu poslední bojové jednotky. Své základny a povinnosti předává tamním bezpečnostním složkám.
                      42:38
                      Správné načasování novoročního ohňostroje v Praze
                       Praha se nemůže rozhodnout, kdy udělat novoroční ohňostroj. Radní se tak ptají lidí, jestli světelnou show chtějí hned po silvestrovské půlnoci, nebo až na Nový rok večer.
                       44:06
                       Gobelín pro Václava Havla
                        Zpěváci Bono a The Edge ze skupiny U2, Peter Gabriel, Sting a Yoko Ono zaplatili obří gobelín. Unikátní dílo Petra Síse bude odhaleno 9. prosince na pražském letišti.
                        44:29
                        Malé pivovary v Německu krachují
                         Lokální pivovary v Německu zanikají jeden za druhým. Výroba se totiž soustřeďuje do rukou několika velkých firem.
                         46:20
                         Výhled na zítřek
                          Schůze vlády a povolební schůze Senátu
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          21. listopadu 2012

                          Přehled dílů

                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                          25. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          25. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. května

                          Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                          24. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          24. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                          23. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                          22. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                          21. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám