4. listopad 2012

Obsah dílu

Headlines — Petr Nečas dál v čele ODS — Koptští křesťané si vybrali nového papeže — Zakázky jen pro vybrané — Itálií zmítá krize - politická i hospodářská — Nenápadné perly tuzemské architektury — Opožděné peníze pro odbojáře — Boj s předsudky vůči lupénce — 19 škol začíná se vzdělávacím experimentem — Umělé oplodnění po 30 letech — Příběhy předvolební Ameriky — Manuál pro vyloučené lokality — Turecký vliv v Německu — Pomoc hladovějícím ruským dětem

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Petr Nečas dál v čele ODS
   Nečas obhájil předsednický post, když porazil jediného vyzyvatele Ivana Fuksu.
   12:52
   Koptští křesťané si vybrali nového papeže
    Vůdce největší křesťanské komunity na Blízkém východě se role ujímá v neklidné době a strachu z islámských útoků.
    15:09
    Zakázky jen pro vybrané
     NKÚ upozornil na zadávání veřejných zakázek v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění. V něm ministerstva osloví jen vybrané uchazeče. Postup původně zamýšlený jen pro výjimečné situace se stal běžnou praxí.
     17:57
     Itálií zmítá krize - politická i hospodářská
      Po čtyřletém trestu pro Silvia Berlusconiho za daňové úniky se Itálie znovu propadla do politické krize. Přitom kvůli té hospodářské ze země odcházejí tisíce malých podnikatelů.
      20:09
      Nenápadné perly tuzemské architektury
       Na 144 z nich upozorňují autoři nové knihy. Vybrali si historické památky i stavby ze 60. let.
       23:01
       Opožděné peníze pro odbojáře
        Ministerstvo obrany ani bezmála po roce nerozhodlo o některých žádostech o ocenění protikomunistického odboje. Celkem jich má přes 3 600.
        25:00
        Boj s předsudky vůči lupénce
         Pacientů s lupénkou přibývá. V Česku jí momentálně trpí až 400 tisíc lidí. Navíc právě tito lidé mají kvůli chorobě a předsudkům zaměstnavatelů velký problém najít si zaměstnání.
         26:51
         19 škol začíná se vzdělávacím experimentem
          Zkouší, jestli můžou tablety nahradit učebnice. S těmi bude do školy chodit přes 500 studentů.
          28:47
          Umělé oplodnění po 30 letech
           Před 30 lety se v Československu narodilo první "dítě ze zkumavky". Prvenství v celém východním bloku získala brněnská porodnice na Obilném trhu.
           34:03
           Příběhy předvolební Ameriky
            Jedny z nejtěsnějších prezidentských voleb americké historie můžou rozhodnout detaily. Třeba příběh jednoho ze sloganů Obamovy kampaně.
            37:07
            Manuál pro vyloučené lokality
             Vládní agentura pro sociální vyloučení vypracovala příručku pro obce, které mají problémy s lidmi žijícímu v sociálně vyloučených lokalitách. Na konkrétních příkladech ukazuje, jak zlepšit jejich situaci, bezpečnost nebo vzdělání dětí.
             39:44
             Turecký vliv v Německu
              Turecko otevřelo v Německu novou ambasádu. Obří budova ukazuje rostoucí moc Turecka v Evropě.
              42:09
              Pomoc hladovějícím ruským dětem
               Doklady o ojedinělé humanitární akci na pomoc ruským dětem objevili pracovníci Národního archivu. Našli je při hledání dokumentů o hladomoru, který kvůli neúrodě, občanské válce a vyvlastňování půdy bolševiky vypukl v Sovětském svazu v roce 1921.
               Přehrát celé video
               Stopáž48 minut
               Další díl
               5. listopad 2012

               Přehled dílů

               Stopáž50 minut

               25. březen

               25. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž50 minut

               25. březen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               25. 3. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               24. březen

               Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

               24. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               24. březen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               24. 3. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               23. březen

               Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protiofenzivy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

               23. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               23. březen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               23. 3. 2023 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám