44 minut

28. října 2012

Obsah dílu

94 let od vzniku Československa — Spojené státy se chystají na úder hurikánu Sandy — Metanolová kauza — Slovensko předešlo hrozbě teroristických útoků — V Česku začala zima — Silné sněžení a nízké teploty zasáhly velkou část Evropy — V Ukrajině skončily parlamentní volby — Obrat v kauze budišovského gangu — Téma voleb v USA: školství — Vláda Petra Nečase má před sebou klíčový týden — Česká ekonomika posílí v příštím roce méně, než dosud ministerstvo financí předpokládalo — Bilance sezony klíšťat — Základní školy nezvládají nápor dětí — Kontaktní zdravotní sestra pro komunikaci s rodiči — Vánoce v obchodech začaly — Další pedofilní skandál — Léčba alkoholismu — Odvaha a um kremelských jezdců — Nejlepší český dokument: Pevnost — Výhled na zítřek

Části dílu

00:36
94 let od vzniku Československa
  Živý vstup Jakuba Železného z Pražského hradu.
  08:41
  Spojené státy se chystají na úder hurikánu Sandy
   Za šest hodin se v New Yorku zastaví veřejná doprava - z obchodů už zmizely zásoby vody a trvanlivého jídla. Bouře podle odhadů zasáhne 60 milionů lidí a silně zkomplikovala taky prezidentskou předvolební kampaň.
   10:18
   Metanolová kauza
    Další dva ze zadržených v metanolové kauze jsou ode dneška ve vazbě. Po podnikateli a údajné klíčové postavě české lihové mafie Radku Březinovi poslal dnes zlínský soud do vazby i jeho bratra Tomáše a také jednatele firmy Verdana Roberta Sedlaříka.
    12:24
    Slovensko předešlo hrozbě teroristických útoků
     Podle Slovenské televize zabránila tajná služba na loňském hokejovém mistrovství světa dvěma teroristickým útokům.
     12:38
     V Česku začala zima
      Živý vstup Lucie Pokorné
      15:22
      Silné sněžení a nízké teploty zasáhly velkou část Evropy
       Závěje narušily železniční dopravu na Slovensku, v Rakousku a v Polsku. Tam navíc padající stromy přerušily dodávky elektřiny pro 70 000 domácností.
       15:40
       V Ukrajině skončily parlamentní volby
        Živý vstup Josefa Pazderky
        17:07
        Obrat v kauze budišovského gangu
         Obrat o 180 stupňů nastal v jedné z nejsledovanějších kauz posledních let - týkala se obce Budišov a údajných dotačních machinací. Městský soud v Praze teď vydal příkaz k zatčení architekta Josefa Marka.
         20:01
         Téma voleb v USA: školství
          Silným tématem kampaně je úroveň amerického školství. Tamní soukromé vzdělávací instituce zaujímají v mezinárodním srovnání prestižní pozice - státní naopak často pokulhávají.
          23:03
          Vláda Petra Nečase má před sebou klíčový týden
           Zřejmě už ve středu budou poslanci hlasovat o vládním daňovém balíčku, se kterým spojil premiér důvěru kabinetu.
           25:21
           Česká ekonomika posílí v příštím roce méně, než dosud ministerstvo financí předpokládalo
            Připravovaný návrh zákona o státním rozpočtu nově počítá s růstem o 7 desetin procenta - místo dosavadního 1 procenta.
            25:40
            Bilance sezony klíšťat
             Se současným chladnem končí sezóna klíšťat. Nemocných s encefalitidou nebo lymskou boreliózou je letos míň než loni. Výrazně jich ubylo i na jihu Čech, kde jinak bývá nakažených nejvíc.
             27:25
             Základní školy nezvládají nápor dětí
              Základní školy v okolí Prahy jsou plné až k prasknutí. Učí se už i v bývalých kabinetech, sborovnách nebo jídelnách. Dětí přitom kvůli populační explozi v nové zástavbě neustále přibývá a obce nemají dost peněz na to, aby školy rozšířily.
              29:26
              Kontaktní zdravotní sestra pro komunikaci s rodiči
               Osoba, která v nemocnici zajistí lepší součinnost lékařů a rodičů malých pacientů. O vznik pozice kontaktní sestry se už léta snaží Nadační fond Porozumění.
               31:26
               Vánoce v obchodech začaly
                Dva měsíce do Vánoc - obchodníci vyzdobili prodejny a spouštějí akce zaměřené na svátky. Z aktuálního průzkumu Poštovní spořitelny vysvítá, že utrácet hodlají lidi zhruba stejně jako před rokem.
                34:54
                Další pedofilní skandál
                 Pedofilní skandál někdejšího moderátora BBC Jimmiho Savila nabírá na obrátkách. Policie zatkla bývalou rockovou hvězdu Garryho Glittera.
                 36:55
                 Léčba alkoholismu
                  Lihoviny nad míru užívá skoro desetina dospělé populace, téměř polovina z ní trpí alkoholismem. Léčí se ale jenom zlomek.
                  38:57
                  Odvaha a um kremelských jezdců
                   Akrobatické cviky během jízdy na koni, ale i bojové umění a odvaha – to vše patří k příslušníkům Kremelské jezdecké školy. Dnešní nositelé kozáckých tradic jsou chloubou prezidentského pluku.
                   40:55
                   Nejlepší český dokument: Pevnost
                    Nejlepší tuzemský dokumentární snímek natočili dva mladí čeští filmaři ve státě, kde život připomíná země socialistického tábora v 80. letech minulého století.
                    42:22
                    Výhled na zítřek
                     Metanolová kauza; jednání českého a slovenského premiéra
                     Přehrát celé video
                     Stopáž49 minut
                     Další díl
                     29. října 2012

                     Přehled dílů

                     8329 dostupných
                     Stopáž53 minut

                     23. července

                     Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                     23. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž53 minut

                     23. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     22. července

                     Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                     22. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     22. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     22. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     21. července

                     Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                     21. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     21. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     20. července

                     Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                     20. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     20. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     19. července

                     Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                     19. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     19. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     19. 7. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám