Události

12. říjen 2012

48 minut

12. říjen 2012

Obsah dílu

Headlines — Podzimní volby — Dotace po volbách — Nobelova cena za mír — Prodej L-159 — Marek Dalík — Ministr Drábek vypovídal — Odškodnění za trvalou invaliditu — Napětí na turecko-syrské hranici eskaluje — Ostrá debata viceprezidentských kandidátů — Problémy státních maturit — Výběrová řízení na soudce — Exekuční příkaz k demolici domu — Screening novorozenců — Další obviněný — Testy alkoholu — Cizinci v Česku — Zimní pneumatiky — Výlov největšího českého rybníku — Kosti na hřišti — Lékařské výzkumné centrum ICRC — Po stopách vězeňského útěku — Diamantová planeta — Galileo

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:42
  Podzimní volby
   Česko volí krajské zastupitele a jednu třetinu senátorů. Volební urny se otevřely tradičně ve dvě hodiny odpoledne.
   09:19
   Dotace po volbách
    Od skončení voleb v sobotu odpoledne nebude mít kdo rozhodovat ve výborech regionálních rad, které rozdělují evropské dotace.
    11:27
    Nobelova cena za mír
     Nobelovu cenu míru tentokrát nezískal jednotlivec, ale hned 500 000 lidí najednou - celá Evropská unie.
     13:51
     Prodej L-159
      Irák koupí 28 českých bitevních letounů L-159 přibližně za jednu miliardu dolarů.
      15:50
      Marek Dalík
       Lobbista Marek Dalík stíhaný kvůli podvodu v souvislosti s nákupem pandurů se dnes poprvé od propuštění z policejní cely objevil na veřejnosti.
       16:30
       Ministr Drábek vypovídal
        V kauze možného uplácení na Ministerstvu práce a sociálních věcí dnes u policistů vypovídal i šéf resortu Jaromír Drábek.
        18:44
        Odškodnění za trvalou invaliditu
         Odškodnění za trvalou invaliditu – téměř čtyři miliony korun – zaplatil Josefu Barvínkovi z Kostelce nad Orlicí Královéhradecký kraj.
         20:29
         Napětí na turecko-syrské hranici eskaluje
          Ankara vyslala do oblasti bojové stíhačky poté, co se u ní objevil syrský vrtulník. Turecké jednotky jsou v pohotovosti od té doby, co střelba ze Sýrie zasáhla i turecké území.
          20:47
          Ostrá debata viceprezidentských kandidátů
           Dvojky týmů amerických Republikánů a Demokratů se střetli ve vyrovnaném souboji necelé 4 týdny před volbami.
           23:17
           Problémy státních maturit
            Státní maturity dostaly další ostrý zásah. Městský soud v Praze vyhověl prvním čtyřem žalobám studentů, kteří si stěžovali na zkoušku v roce 2011.
            25:14
            Výběrová řízení na soudce
             Výběrová řízení na soudce by mohla fungovat už od příštího roku. Shodlo se na tom Ministerstvo spravedlnosti se soudcovskou unií.
             25:32
             Exekuční příkaz k demolici domu
              Pardubický podnikatel a majitel na černo postavené vily Miloš Holeček si může oddechnout. Stavební úřad totiž pozastavil exekuční příkaz k demolici jeho domu.
              27:47
              Screening novorozenců
               Screening novorozenců, který u dětí bezprostředně po narození odhaluje vrozené choroby, by se měl rozšířit až o dvacet nově zjišťovaných nemocí.
               29:52
               Další obviněný
                Už třetího člověka obvinili kriminalisti v metanolové kauze z úmyslného obecného ohrožení.
                30:14
                Testy alkoholu
                 Alkohol s rodokmenem v obchodech je bezpečný. Přesto lidé zůstávají po metanolové aféře nedůvěřiví a z lihovin mají respekt.
                 32:03
                 Cizinci v Česku
                  Česko jako dobrá adresa? Pro stále více cizinců ano. Ukázaly to právě zveřejněné výsledky loňského sčítání lidu.
                  36:55
                  Zimní pneumatiky
                   Už za necelé tři týdny budou muset řidiči jezdit za špatného počasí pouze na zimních gumách. Letos poprvé mají možnost vybírat si nové pneumatiky i podle speciálních štítků.
                   38:48
                   Výlov největšího českého rybníku
                    V jižních Čechách začal výlov největšího českého rybníku - Rožmberka. Loví se pouze jednou za dva roky a pokaždé přiláká ke břehům tisíce turistů.
                    40:32
                    Kosti na hřišti
                     Kosti u dětského hřiště mateřské školy v Hazlově na Chebsku vyvolaly zděšení mezi rodiči a učiteli.
                     42:01
                     Lékařské výzkumné centrum ICRC
                      Po letech příprav je hotovo. V Brně otevřelo špičkové lékařské výzkumné centrum ICRC.
                      42:17
                      Po stopách vězeňského útěku
                       Velký ohlas vyvolává v Polsku dokument mladých cestovatelů, kteří se vydali po stopách slavného vězeňského útěku ze Sibiře v roce 1941.
                       44:39
                       Diamantová planeta
                        Astronomové objevili planetu, kterou z velké části tvoří diamant. Obíhá hvězdu podobnou Slunci vzdálenou 40 světelných let od Země.
                        44:59
                        Galileo
                         Zhruba za půl hodiny do vesmíru odstartuje dvojice družic rodícího se evropského navigačního systému Galileo. Jedna z nich nese jméno David - po chlapci z Hradce Králové.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž30 minut
                         Další díl
                         13. říjen 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         26. květen

                         Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                         26. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         26. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         26. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         25. květen

                         Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                         25. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         25. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         25. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                         24. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         24. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám