44 minut

28. září 2012

Obsah dílu

Selhání prezidentovy ochranky — Prezident skončil v nemocnici — Registr vozidel — Zmírnění prohibice — Zmírnění prohibice — Reakce Bruselu — Jeden ze symbolů metyalkoholové aféry — Střety radikálů — Den státnosti — Parlamentní volby v Gruzii — Boje v Aleppu — Nový most v Chrastavě — Voda na Marsu — Tunel Blanka — Málo dárců krve — Nebezpečné hračky — Brněnské divadlo — Pád čínského politika — Peer Steinbrueck — Zachránit vlastními silami zadluženou obec se podařilo obyvatelům Dobrné na Děčínsku. — Oslavy Dne české státnosti — iPhone 5

Části dílu

00:36
Selhání prezidentovy ochranky
  Z bezprostřední blízkosti dnes vystřelil z plastové pistole na prezidenta Václava Klause muž v Chrastavě na Liberecku.
  02:47
  Prezident skončil v nemocnici
   Živý vstup Ley Surovcové.
   07:24
   Registr vozidel
    Ani po dvou a půl měsících nefunguje registr vozidel, jak by měl. Očekávané zásadní zlepšení během září nenastalo - lidi se i teď musí obrnit trpělivostí a připravit se na dlouhé fronty a čekání.
    12:44
    Zmírnění prohibice
     Do obchodů se vrací tvrdý alkohol vyrobený vloni a dříve. Už večer taky bary a restaurace rozšířily nabídku lihovin.
     15:06
     Zmírnění prohibice
      Živý vstup Tomáše Vzorka.
      15:52
      Reakce Bruselu
       Z Evropské komise přišlo ujištění, že nemá námitek vůči zmírnění prohibice v Česku. Brusel vyjádřil spokojení s českými opatřeními.
       16:55
       Jeden ze symbolů metyalkoholové aféry
        Likérka Drak z Chvalčova na Kroměřížsku – jeden ze symbolů metyalkoholové aféry. S jejími etiketami bylo objeveno nejvíc otrávených lahví.
        18:50
        Střety radikálů
         Přes 150 pravicových radikálů se střetlo s třemi stovkami odpůrců během Svatováclavského pochodu v Kralupech nad Vltavou.
         19:16
         Den státnosti
          K obraně tradičních hodnot vyzval prezident Václav Klaus na Národní svatováclavské pouti. Právě církev v tom podle něj hraje mimořádnou roli.
          21:35
          Parlamentní volby v Gruzii
           Za tři dny čekají neklidnou Gruzii parlamentní volby. Ponesou se ve znamení skandálních nahrávek údajně pořízených v tamních věznicích.
           23:32
           Boje v Aleppu
            Tvrdé boje hlásí druhé největší syrské město Aleppo - pouhý den poté, co povstalci oznámili zahájení rozhodující bitvy.
            23:48
            Nový most v Chrastavě
             Událostí dne v Chrastavě bylo otevření nového mostu. Důležitá tepna šestitisícového města je i symbolem bleskových povodní, které oblast zasáhly před dvěma roky v srpnu
             25:23
             Voda na Marsu
              Teorie, že na Marsu kdysi tekla voda, se dočkala dalších důkazů. Díky pojízdné laboratoři Curiosity objevili usazeniny, které obsahovaly i ohlazené kamínky.
              27:02
              Tunel Blanka
               Za dvacet měsíců změní pražskou dopravu tunel Blanka. Za sedmikilometrový komplex zaplatí Praha 36 miliard a 850 milionů korun.
               28:53
               Málo dárců krve
                V Česku ubývá lidí, kteří se přidávají do seznamů dárců krve.
                30:47
                Nebezpečné hračky
                 Víc než pětinu výrobků, které za jistých okolností ohrožují zdraví, pořád tvoří hračky. A Česká obchodní inspekce najde každý týden další, co dětem může ublížit.
                 35:21
                 Brněnské divadlo
                  Až rezignace ředitele uklidnila zjitřenou situaci v brněnském Národním divadle.
                  37:12
                  Pád čínského politika
                   Čínští komunisti se zbavují jednoho z předních politiků Po Si-laje. Vyloučili ho ze strany - vzápětí čeká donedávna vlivného muže proces kvůli korupci a zneužití pravomocí.
                   38:34
                   Peer Steinbrueck
                    Peer Steinbrueck - muž, kterého německá sociální demokracie pošle příští rok do boje o kancléřské křeslo proti Angele Merkelové.
                    38:51
                    Zachránit vlastními silami zadluženou obec se podařilo obyvatelům Dobrné na Děčínsku.
                     Když po bývalém starostovi zůstal desetimilionový dluh, začali lidé pracovat ve vesnici zadarmo ve svém volném čase.
                     40:27
                     Oslavy Dne české státnosti
                      Živý vstup Petra Viziny.
                      42:01
                      iPhone 5
                       Podobně jako jinde ve světě i v Česku stáli dnes v noci stovky zákazníků dlouhé fronty na nový telefon firmy Apple - iPhone 5.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       29. září 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       3. prosinec

                       Headlines — Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                       3. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       3. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       3. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       2. prosinec

                       Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlávního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                       2. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       2. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       2. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       1. prosinec

                       Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                       1. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       1. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       1. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       30. listopad

                       Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                       30. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       30. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       30. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                       29. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       29. 11. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám