48 minut

24. září 2012

Obsah dílu

Headlines — Hlavní pachatelé metylalkoholových otrav — 25 obětí — Ministr zemědělství v Bruselu — Slovensko a dovoz alkoholu — Další veto prezidenta — Zájem o L-159 — Územní plán Špindlerova Mlýna — Volby v Bělorusku — Libyjské milice se musí do dvou dnů rozpustit a odevzdat zbraně — Tripartita — Pojištění pro ženy — Zdražování plynu — Rvačka v metru — Zlatá bula sicilská — Pojištění galerií — Daňové ráje — Elektronické náramky — Rvačka zastavila práci — LOM Praha — Krajské volby — StarDance

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:54
  Hlavní pachatelé metylalkoholových otrav
   Hlavní pachatelé v takzvané metylalkoholové aféře, která zatím stála život 25 lidí, jsou odhaleni. Policie dnes oznámila, že na vrcholu pyramidy je dvojice podnikatelů ze severní Moravy.
   06:33
   25 obětí
    Metylalkoholové otravy mají dalšího mrtvého. Pětapadesátiletý pacient zemřel ráno v nemocnici v Havířově – a stal se tak pětadvacátou českou obětí.
    08:22
    Ministr zemědělství v Bruselu
     Živý vstup Bohumila Vostala.
     12:58
     Slovensko a dovoz alkoholu
      Slovenský ministr zemědělství Lubomír Jahnátek zruší zákaz dovozu českých lihovin nejspíš až příští rok.
      14:51
      Další veto prezidenta
       Prezident Václav Klaus dnes vetoval druhý pilíř důchodové reformy.
       17:51
       Zájem o L-159
        Kromě španělského výrobce dopravních letadel CASA byla ochotna odebrat české bitevníky L-159 Alca i konkurenční italská společnost Alenia.
        20:23
        Územní plán Špindlerova Mlýna
         Neobvyklý a průlomový zásah Krajského soudu v Hradci Králové do územního plánu Špindlerova Mlýna. Soud dvěma rozsudky zrušil jeho platnost na dvou místech.
         22:51
         Volby v Bělorusku
          Běloruský parlament bude ode dneška úplně bez opozice a usednou v něm jen poslanci věrní autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi.
          24:55
          Libyjské milice se musí do dvou dnů rozpustit a odevzdat zbraně
           Ultimátum jim dala vláda.
           25:14
           Tripartita
            Odboráři dál odmítají vládní návrh státního rozpočtu na příští rok. Nic na tom nezměnila ani schůzka tripartity - odbory se k jednacímu stolu s vládou vrátily po půl roce.
            27:17
            Pojištění pro ženy
             Pojištění pro ženy do konce roku zdraží až o desítky procent. Podle nových evropských pravidel totiž musí být sazby pro obě pohlaví stejné.
             29:11
             Zdražování plynu
              Energetická společnost E.ON zvýší do listopadu ceny plynu pro domácnosti.
              29:24
              Rvačka v metru
               V pražském metru došlo včera večer ke rvačce mezi fotbalovými fanoušky. Skupina několika příznivců Slavie napadla dvojici sparťanů.
               31:06
               Zlatá bula sicilská
                Zlatá bula sicilská slaví 800 let od svého vydání.
                32:58
                Pojištění galerií
                 Galerie hlavního města Prahy si chce nechat pojistit Slovanskou epopej. A nejenom ji. Vypsala výběrové řízení na pojištění deseti domů a všech cenných uměleckých děl.
                 37:36
                 Daňové ráje
                  Víc než 12 tisíc českých společností už přesunulo své sídlo do daňových rájů.
                  39:37
                  Elektronické náramky
                   Skoro dva měsíce od chvíle, kdy ministerstvo spravedlnosti oficiálně představilo pilotní projekt na elektronické hlídání domácích vězňů, si resort počáteční výsledky zatím chválí.
                   41:15
                   Rvačka zastavila práci
                    Rvačka zaměstnanců úplně zastavila práci v obrovské čínské továrně společnosti Foxconn.
                    43:12
                    LOM Praha
                     Česká armáda dostane další 3 modernizované vrtulníky M-171.
                     45:20
                     Krajské volby
                      Krajské volby v Olomouckém kraji by podle aktuálního volebního modelu teď vyhrála ČSSD.
                      45:54
                      StarDance
                       V listopadu startuje na obrazovkách České televize další řada taneční soutěže StarDance.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       25. září 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       1. prosinec

                       Headlines — Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                       1. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       1. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       1. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       30. listopad

                       Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                       30. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       30. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       30. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                       29. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       29. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       28. listopad

                       Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                       28. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       28. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       28. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       27. listopad

                       Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                       27. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 11. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám