48 minut

24. září 2012

Obsah dílu

Headlines — Hlavní pachatelé metylalkoholových otrav — 25 obětí — Ministr zemědělství v Bruselu — Slovensko a dovoz alkoholu — Další veto prezidenta — Zájem o L-159 — Územní plán Špindlerova Mlýna — Volby v Bělorusku — Libyjské milice se musí do dvou dnů rozpustit a odevzdat zbraně — Tripartita — Pojištění pro ženy — Zdražování plynu — Rvačka v metru — Zlatá bula sicilská — Pojištění galerií — Daňové ráje — Elektronické náramky — Rvačka zastavila práci — LOM Praha — Krajské volby — StarDance

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:54
  Hlavní pachatelé metylalkoholových otrav
   Hlavní pachatelé v takzvané metylalkoholové aféře, která zatím stála život 25 lidí, jsou odhaleni. Policie dnes oznámila, že na vrcholu pyramidy je dvojice podnikatelů ze severní Moravy.
   06:33
   25 obětí
    Metylalkoholové otravy mají dalšího mrtvého. Pětapadesátiletý pacient zemřel ráno v nemocnici v Havířově – a stal se tak pětadvacátou českou obětí.
    08:22
    Ministr zemědělství v Bruselu
     Živý vstup Bohumila Vostala.
     12:58
     Slovensko a dovoz alkoholu
      Slovenský ministr zemědělství Lubomír Jahnátek zruší zákaz dovozu českých lihovin nejspíš až příští rok.
      14:51
      Další veto prezidenta
       Prezident Václav Klaus dnes vetoval druhý pilíř důchodové reformy.
       17:51
       Zájem o L-159
        Kromě španělského výrobce dopravních letadel CASA byla ochotna odebrat české bitevníky L-159 Alca i konkurenční italská společnost Alenia.
        20:23
        Územní plán Špindlerova Mlýna
         Neobvyklý a průlomový zásah Krajského soudu v Hradci Králové do územního plánu Špindlerova Mlýna. Soud dvěma rozsudky zrušil jeho platnost na dvou místech.
         22:51
         Volby v Bělorusku
          Běloruský parlament bude ode dneška úplně bez opozice a usednou v něm jen poslanci věrní autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi.
          24:55
          Libyjské milice se musí do dvou dnů rozpustit a odevzdat zbraně
           Ultimátum jim dala vláda.
           25:14
           Tripartita
            Odboráři dál odmítají vládní návrh státního rozpočtu na příští rok. Nic na tom nezměnila ani schůzka tripartity - odbory se k jednacímu stolu s vládou vrátily po půl roce.
            27:17
            Pojištění pro ženy
             Pojištění pro ženy do konce roku zdraží až o desítky procent. Podle nových evropských pravidel totiž musí být sazby pro obě pohlaví stejné.
             29:11
             Zdražování plynu
              Energetická společnost E.ON zvýší do listopadu ceny plynu pro domácnosti.
              29:24
              Rvačka v metru
               V pražském metru došlo včera večer ke rvačce mezi fotbalovými fanoušky. Skupina několika příznivců Slavie napadla dvojici sparťanů.
               31:06
               Zlatá bula sicilská
                Zlatá bula sicilská slaví 800 let od svého vydání.
                32:58
                Pojištění galerií
                 Galerie hlavního města Prahy si chce nechat pojistit Slovanskou epopej. A nejenom ji. Vypsala výběrové řízení na pojištění deseti domů a všech cenných uměleckých děl.
                 37:36
                 Daňové ráje
                  Víc než 12 tisíc českých společností už přesunulo své sídlo do daňových rájů.
                  39:37
                  Elektronické náramky
                   Skoro dva měsíce od chvíle, kdy ministerstvo spravedlnosti oficiálně představilo pilotní projekt na elektronické hlídání domácích vězňů, si resort počáteční výsledky zatím chválí.
                   41:15
                   Rvačka zastavila práci
                    Rvačka zaměstnanců úplně zastavila práci v obrovské čínské továrně společnosti Foxconn.
                    43:12
                    LOM Praha
                     Česká armáda dostane další 3 modernizované vrtulníky M-171.
                     45:20
                     Krajské volby
                      Krajské volby v Olomouckém kraji by podle aktuálního volebního modelu teď vyhrála ČSSD.
                      45:54
                      StarDance
                       V listopadu startuje na obrazovkách České televize další řada taneční soutěže StarDance.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       25. září 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       8. prosinec

                       Headlines — Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                       8. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       8. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       8. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       7. prosinec

                       Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                       7. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       7. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       7. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       6. prosinec

                       Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                       6. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       6. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       6. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       5. prosinec

                       Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                       5. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       5. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       5. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       4. prosinec

                       Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                       4. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       4. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       4. 12. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám