48 minut

23. srpen 2012

Obsah dílu

Headlines — Poslední naděje pro Davida Ratha — Janečkovo rozhodnutí ohledně Ratha — Ceny benzinu na historických maximech — Norsko v předvečer verdiktu nad Andersem Breivikem — Komplikace Bartákova případu — Tendr na Opencard — Zatýkání kvůli zakázkám ve Frýdku-Místku — Stíny jihoafrické minulosti — Soudní dohra stěhování Národní galerie? — Vychází kniha o bin Ládinovi — Tragická bilance letošního léta: přes 20 utonulých na přírodních koupalištích — Skokové zdražení vepřového masa — Do přírody uniká víc chemikálií, než si vědci dosud mysleli — Naděje pro lidi po infarktu — Francie mění přístup k Romům — Dva roky za prodej syntetických drog — Ve Slupi na Znojemsku uklízí po nevídané bouřce — Neobyčejný životní příběh Charlese Strassera — Kniha o tuzemské kinematografii v nelehkém období

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Poslední naděje pro Davida Ratha
   Rathovi právníci stále neúspěšně shánějí peníze na 14milionovou kauci. Exhejtmana ve věznici navštívil i podnikatel Karel Janeček.
   04:48
   Janečkovo rozhodnutí ohledně Ratha
    V živém vstupu v Událostech Karel Janeček.
    08:07
    Ceny benzinu na historických maximech
     Nejprodávanější benzin Natural 95 překročil v průměru 38 korun za litr. Někde je ale i za víc než 40.
     12:39
     Norsko v předvečer verdiktu nad Andersem Breivikem
      V Oslu natáčel Martin Jonáš, který mimo jiné hovořil s Breivikovým právníkem.
      15:11
      Komplikace Bartákova případu
       Barták opakovaně nechodí k výslechům, ačkoli o ně sám požádal. Omlouvá se s odkazem na své zdraví. Při žádostech o rozhovor jeho asistent vzkazuje, že je v zahraničí.
       17:40
       Tendr na Opencard
        Praha pořád nemá nového dodavatele karet Opencard. Do tendru vypsaného v červenci se přihlásil jediný uchazeč a metropole proto výběrové řízení zrušila.
        17:56
        Zatýkání kvůli zakázkám ve Frýdku-Místku
         Policie kvůli údajným machinacím stíhá lidi z vedení radnice. Víc v živém vstupu Pavla Daňková.
         20:05
         Stíny jihoafrické minulosti
          JAR oplakává 44 obětí hornické stávky. Většinu z nich zastřelila policie. Jde o nejhorší incident od konce apartheidu.
          21:56
          Soudní dohra stěhování Národní galerie?
           NG odstranila obří sochy, které 10 let stály před Veletržním palácem. Tvůrci souhlasili až na jednoho - bývalého ředitele NG Milana Knížáka. Ten hrozí NG soudem.
           24:07
           Vychází kniha o bin Ládinovi
            V USA vychází kniha bývalého člena komanda, které zabilo Usámu bin Ládina.
            26:10
            Tragická bilance letošního léta: přes 20 utonulých na přírodních koupalištích
             Prozatímní bilance o 100 % horší než ta loňská. Právě u rybníků nebo zatopených lomů lidi nejvíc hazardují, často navíc pod vlivem alkoholu.
             27:58
             Skokové zdražení vepřového masa
              Zpracovatelé potvrzují, že ještě nikdy nekupovali půlky prasat za takové ceny jako teď. V řeznictvích to může znamenat skok až o deset korun. A nebude nejspíš poslední.
              30:25
              Do přírody uniká víc chemikálií, než si vědci dosud mysleli
               I ve vodě, která projde čističkou, jsou například zbytky léků, agresivních čisticích prostřeků nebo některých typů kosmetiky.
               35:23
               Naděje pro lidi po infarktu
                Nová léčba, kterou testuje pražská Nemocnice Na Homolce, zajistí, že se už nebudou tolik zadýchávat a zvládnou i namáhavější činnosti.
                37:21
                Francie mění přístup k Romům
                 Francie mírní přístup k Romům - nelegální tábory ale bude likvidovat dál.
                 39:37
                 Dva roky za prodej syntetických drog
                  Průlomový verdikt vynesl Krajský soud v Olomouci. Tzv. Amsterdam shopy už nefungují, na internetu se ale drogy nabízí dál. Vše stále pod rouškou sběratelských předmětů.
                  41:17
                  Ve Slupi na Znojemsku uklízí po nevídané bouřce
                   Místní ji popisují jako tornádo. A s obavami vzhlíží k další noci, která má být opět bouřlivá.
                   42:52
                   Neobyčejný životní příběh Charlese Strassera
                    85letý muž patří k jednomu z tzv. Wintonových dětí. Českým rodičům se narodil v britské Palestině. V roce 1938 se přestěhoval do Teplic a byl téměř u všeho, co bouřlivá historie minulého století nabídla.
                    45:07
                    Kniha o tuzemské kinematografii v nelehkém období
                     Kniha Neplánovaná kinematografie líčí, jak se umělecké odvětví uzavřelo po roce 1945 do neprodyšné bubliny. A přináší i dosud neznámé poznatky z těch let.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     24. srpen 2012

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     4. prosinec

                     Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                     4. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     4. prosinec

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     4. 12. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     3. prosinec

                     Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                     3. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     3. prosinec

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     3. 12. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     2. prosinec

                     Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                     2. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     2. prosinec

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     2. 12. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     1. prosinec

                     Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                     1. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     1. prosinec

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     1. 12. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     30. listopad

                     Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                     30. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     30. listopad

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     30. 11. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám