48 minut

25. červenec 2012

Obsah dílu

Headlines — Registr vozidel dvě hodiny mimo provoz — Vysvětlení chtějí po ministrovi i zástupci Svazu měst a obcí — Spor v ČSSD o financování strany — Vláda o gripenech — Skandál afghánské nemocnice — Konec politiků v dozorčích radách státních podniků? — Zlepšování ovzduší v Moravskoslezském kraji za 6 miliard — Útok v Burgasu: práce profesionálů — Spor kvůli zkrachovalé cestovní kanceláři — Mohutný tajfun v jihovýchodní Asii — Stále víc mrtvých motorkářů — Dva dny do olympiády - stávka imigračních úředníků na letišti Heathrow je zažehnána — Československý příběh z první londýnské olympiády — Památkám mizí návštěvníci — Jak poznat podvodnou sbírku — Motorkáři řádí v lesích — Výnosný obchod s houbami — Velké grónské tání — Zatopené muzeum — Česká pomoc Mongolsku

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Registr vozidel dvě hodiny mimo provoz
   I přes další sliby ministra dopravy registr i dnes nefungoval bezchybně. A když fungoval, byl velmi pomalý. Život zkomplikoval stovkám lidí. Příčiny problémů teď zjišťuje expertní skupina.
   05:05
   Vysvětlení chtějí po ministrovi i zástupci Svazu měst a obcí
    V Událostech živě předseda svazu Dan Jiránek.
    09:09
    Spor v ČSSD o financování strany
     Hejtman Palas nařkl předsedu Sobotku, že údajně radil hejtmanům, aby využili své pozice k získávání peněz pro stranu. Sobotka to odmítl a postavili se za něj i další hejtmani.
     11:27
     Vláda o gripenech
      Přístup Švédska při jednání o pronájmu gripenů je podle premiéra Nečase nevstřícný.
      11:50
      Skandál afghánské nemocnice
       Americká armáda řeší skandál. Generál se pokusil před volbami utajit rozkrádání finanční pomoci v kábulské vojenské nemocnici.
       14:18
       Konec politiků v dozorčích radách státních podniků?
        Vláda schválila návrh zákona, který stanovuje přísnější podmínky pro jmenování do dozorčích rad. Klíčové firmy státu by tak měli místo politiků kontrolovat experti.
        16:01
        Zlepšování ovzduší v Moravskoslezském kraji za 6 miliard
         Co region plánuje v živém vstupu Pavly Daňkové.
         18:58
         Útok v Burgasu: práce profesionálů
          Prozatímní zjištění bulharských a izraelských vyšetřovatelů. Ti zatím ani týden od činu neznají identitu ani motiv pachatelů.
          21:41
          Spor kvůli zkrachovalé cestovní kanceláři
           Pojišťovna Generali odmítla klienty odškodnit. Dostala se tak do sporu s Ministerstvem pro místní rozvoj.
           23:56
           Mohutný tajfun v jihovýchodní Asii
            Přívalové deště způsobily sesuvy půdy a přerušily pozemní i leteckou dopravu.
            25:32
            Stále víc mrtvých motorkářů
             Za první půlrok jich zemřelo 44, o 16 víc než za stejné období vloni. Čeští motorkáři umírají 10x častěji než například ti finští.
             27:56
             Dva dny do olympiády - stávka imigračních úředníků na letišti Heathrow je zažehnána
              V olympijské vesnici natáčela Hana Scharffová.
              29:50
              Československý příběh z první londýnské olympiády
               V roce 1948 vyhrál tým československých gymnastek zlato. Úspěch ale zkalila smrt jedné z nich. ČT jejich příběh zachytila v dokumentárním filmu.
               30:35
               Památkám mizí návštěvníci
                Pokles tržeb hlásí ze všech krajů. Jejich správci se snaží špatný začátek sezony dohnat různými speciálními akcemi.
                34:48
                Jak poznat podvodnou sbírku
                 Štáb ČT vyrazil do ulic a zjistil, že problémy jsou běžné. Některé sbírky lákají na dobročinnost, ve skutečnosti jsou jen maskovaným prodejem reklamních předmětů.
                 36:46
                 Motorkáři řádí v lesích
                  Tlupy motorkářů devastují lesy v Krkonošském národním parku. Strážcům rezervace s nimi došla trpělivost a začali do vybraných lokalit rozmisťovat kamery i masivní zátarasy. Jezdci na terénních motorkách a čtyřkolkách ale řádí skoro všude.
                  38:25
                  Výnosný obchod s houbami
                   Některé výkupny nabízí i víc než 4 000 korun za kilo. Požadují ale prvotřídní kvalitu.
                   40:23
                   Velké grónské tání
                    Neobvykle rychlé a rozsáhlé tání dokládají snímky NASA. O příčinách vědci zatím jen spekulují.
                    42:27
                    Zatopené muzeum
                     Kde se stala chyba, ptá se Královéhradecký kraj kvůli tomu, že ještě nedokončené muzeum pravěku ve Všestarech zaplavila voda z prudkých dešťů.
                     44:07
                     Česká pomoc Mongolsku
                      Mongolsko je zemí s nejnižší hustotou zalidnění na světě - na kilometru čtverečním tam žijí v průměru méně než dva lidé.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž48 minut
                      Další díl
                      26. červenec 2012

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      8. prosinec

                      Headlines — Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                      8. 12. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      8. prosinec

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      8. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      7. prosinec

                      Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                      7. 12. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      7. prosinec

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      7. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      6. prosinec

                      Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                      6. 12. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      6. prosinec

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      6. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      5. prosinec

                      Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                      5. 12. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      5. prosinec

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      5. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      4. prosinec

                      Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                      4. 12. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      4. prosinec

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      4. 12. 2023 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám