Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Církevní restituce

Vládní koalice přesně o páteční půlnoci prosadila ve sněmovně jeden z nejdůležitějších zákonů roku: církevní restituce.

Unesené nemluvně je doma

Živý vstup Petry Tachecí.

Nečas: Chování policejního prezidenta vzbuzuje řadu otazníků

Premiér to řekl pro deník Právo v souvislosti s kauzou telefonátů od ministra Kalouska. Lessyho zase podpořila Unie bezpečnostních složek.

Zácpy v Evropě

Tradiční prázdninové zácpy – ani letos jim řidiči na evropských tazích neunikli. Jak z Čech, tak ze sousedních zemí vyrazily tento víkend za sluncem statisíce lidí.

Odvolání arcibiskupa Bezáka

Slovenská televize TA3 zveřejnila dokument, který osvětluje možné důvody odvolání trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka. Jde o kopii dopisu, v němž Bezák odpovídá na otázky a výtky svým představeným.

Sebevražedný atentátník zabil na severu Afghánistánu nejméně 20 lidí

Na svatbě dcery vlivného poslance. Právě ten - Ahmad Chán Samanganí - byl hlavní obětí pečlivě připraveného útoku.

Colours of Ostrava

Živý vstup

Z laiků udělat profesionální pečovatele

Právě to plánuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Chce vyškolit lidi, kteří se v domácnostech starají o své blízké.

Kácení v Tatrách

V nejcennějších zónách Tatranského národního parku se nebude kácet. Spor mezi lesníky a ekologickými aktivisty - podobný tomu šumavskému - definitivně skončil.

Obětí agresivního útoku na veřejnosti se může stát každý

Podle některých psychologů přitom platí - čím víc lidí takovému incidentu přihlíží, tím je méně pravděpodobné, že se napadený dočká pomoci.

Parkování na letišti

Letiště Praha zvyšuje počet bezplatných vjezdů na krátkodobé parkoviště. U odletů a příletů mohli lidé zastavit na čtvrt hodiny zdarma jen dvakrát za den.

Firma zneužívá postižené

Dostávají na ně příspěvky od státu - samotným handicapovaným zaměstnancům se ale ve skutečnosti dostane do ruky zhruba půlka.

Letní sezona

Místo plavek gumáky a svetry. Tak to teď vypadá skoro po celém Česku. Oproti minulému týdnu klesly teploty až o deset stupňů.

STK každý rok?

Podle Evropské komice jsou už šest let stará auta na silnicích nebezpečná a mají být pod přísnější a pravidelnou kontrolou každý rok.

Česko opět začalo lákat zahraniční produkce k natáčení filmů

Po několikaletém útlumu se začal zvedat zájem o natáčení u nás.

Kontroly komínů

Pravidelné kontroly komínů od plynových kotlů považují někteří odborníci za zbytečně vyhozené peníze. Chtějí je nechat vyškrtnout z nařízení vlády, které lidem ukládá pozvat kominíka aspoň jednou ročně.

Londýn rok po nepokojích

Londýn si od nadcházející olympiády slibuje ekonomické impulsy hlavně pro své ekonomicky nejslabší čtvrti. Před necelým rokem zažil sever britské metropole nejhorší nepokoje za posledních třicet let.

Zraněný parašutista

Při první oslavě francouzského státního svátku v prezidentské funkci vybočil Francois Hollande z přísného protokolu poté, co se přímo před jeho očima při doskoku zranil parašutista.

V Telči do zkušebního provozu pustili klimatický tunel

Budou v něm zkoumat hlavně vlivy počasí na památky a působení silného větru na stavební konstrukce.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2012
 P ST