47 minut

13. červen 2012

Obsah dílu

Headlines — Policejní žádost o vydání Vlasty Parkanové — Žive v Událostech — Jasno o prezidentské volbě — Opozice proti schválení církevních restitucí — Nejasné hranice pro církevní restituce — ČT v zachraňovaném Španělsku — Moravské problémy s velkou vodou — Nejvyšší stupeň povodňové aktivity v Kletečné odvolán — Protesty maturantů — Historická cesta barmské disidentky — Fotografové vzpomínají na Václava Havla — OSN: v Sýrii zuří občanská válka — Ve Varšavě se včera střetli fanoušci Polska a Ruska — Staletí pod vodou - kameny z Juditina a Karlova mostu před muzeem — Nové povolání: pěstoun — Zemřel generál Matula, jeden z parašutistů ze skupiny Wolfram — Ceny Otto Wichterleho — Případ nehody u Nažidel není ani po 10 letech uzavřený — Opatovická elektrárna bez dodávek uhlí — Petice proti zneužívání sociálních dávek — Výhled na zítřek

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Policejní žádost o vydání Vlasty Parkanové
   Místopředsedkyně sněmovny je podle policie podezřelá z nezákonného jednání při nákupu letounů CASA. Tím, že nezadala znalecký posudek, podle policie způsobila 650milionovou škodu.
   03:11
   Žive v Událostech
    Reakce Miroslava Kalouska.
    09:38
    Jasno o prezidentské volbě
     Poslanci schválili prováděcí zákon, který stanovuje „jízdní řád“ prezidentské volby. Zavádí např. přísná pravidla pro kampaň.
     12:00
     Opozice proti schválení církevních restitucí
      Živý vstup Jany Čermákové
      12:56
      Nejasné hranice pro církevní restituce
       Některé církve se totiž chtějí domáhat i majetku zabaveného před únorem 1948.
       14:54
       ČT v zachraňovaném Španělsku
        Vstup reportéra Petra Zavadila.
        16:22
        Moravské problémy s velkou vodou
         Živý vstup Elišky Bučinové.
         17:15
         Nejvyšší stupeň povodňové aktivity v Kletečné odvolán
          Hladina rybníka Dolní Kladiny u Zachotína na Pelhřimovsku klesá asi o 10 cm za hodinu.
          21:01
          Protesty maturantů
           Maturanti poškození letošním hodnocením nemají jinou šanci než podat odvolání. Takových je už přes 3 000. Nové hodnocení jejich prací ale provede znovu CERMAT.
           22:59
           Historická cesta barmské disidentky
            V domácím vězení strávila přes 25 let. Teď vyráží na dvoutýdenní cestu po Evropě, během které převezme po 21 letech Nobelovu cenu míru, na kterou ji tehdy navrhl Václav Havel.
            25:18
            Fotografové vzpomínají na Václava Havla
             Nerad se fotil, ale byl výjimečně fotogenickou osobností. Tak vzpomínají na bývalého prezidenta Václava Havla fotografové České tiskové kanceláře, kteří ho třiadvacet let sledovali doma i na zahraničních cestách.
             27:07
             OSN: v Sýrii zuří občanská válka
              OSN vůbec poprvé připustila, že v Sýrii už zuří občanská válka. Damašek to ovšem popírá. Syrská armáda mezitím po týdnu bojů vyhnala povstalce z města Haffa.
              27:30
              Ve Varšavě se včera střetli fanoušci Polska a Ruska
               Výtržnosti ovládly ulice už před vzájemným zápasem. A pokračovaly až do noci. Policie tvrdě zasáhla a zatýkala. 140 lidí si z pouličních bitek odneslo zranění.
               29:38
               Staletí pod vodou - kameny z Juditina a Karlova mostu před muzeem
                28 kamenů, pocházejících z Juditina anebo Karlova mostu, dnes putovalo z vltavského břehu na Malé Straně k Muzeu hlavního města Prahy. Stanou se součástí výstavy Staletí pod vodou, která začne 17. července.
                31:47
                Nové povolání: pěstoun
                 V pěstounské péči probíhají největší změny za 20 let. Příslušný zákon schválili poslanci.
                 37:01
                 Zemřel generál Matula, jeden z parašutistů ze skupiny Wolfram
                  Ze 101 mužů, kteří za druhé světové války seskočili jako parašutisti do okupované vlasti, žije už jen jediný: Jaroslav Klemeš z výsadku Platinum-Pewter. Včera odpoledne totiž v Kanadě zemřel generál Robert Matula ze skupiny Wolfram.
                  38:52
                  Ceny Otto Wichterleho
                   Devatenáct mladých špičkových vědců převzalo tradiční ceny Otto Wichterleho. Jde o badatele, kteří působí v Akademii věd ČR.
                   40:36
                   Případ nehody u Nažidel není ani po 10 letech uzavřený
                    Další verdikt teď padl u Okresního soudu v Chebu. Manželé Hartovi, kteří při havárii přišli o syna, měli dostat odškodnění. Na místo něj ale musí naopak platit náklady na exekutora, který měl peníze vymoci na řidiči autobusu.
                    42:27
                    Opatovická elektrárna bez dodávek uhlí
                     Zhruba na tři měsíce provozu vystačí zásoby uhlí opatovické elektrárně. Důvodem jsou obchodní spory s těžařskou firmou Czech Coal, která své dodávky přerušila. Situací se na mimořádném jednání zabývala dozorčí rada elektrárny.
                     43:02
                     Petice proti zneužívání sociálních dávek
                      V Janovicích nad Úhlavou podepisují obyvatelé petici proti zneužívání sociálních dávek a vzniku ghett.
                      45:33
                      Výhled na zítřek
                       Středočeská ČSSD o kandidátech; Běh pro Paraple
                       Přehrát celé video
                       Stopáž47 minut
                       Další díl
                       14. červen 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž55 minut

                       27. únor

                       Headlines — Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                       27. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       26. únor

                       Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Jednání zástupců vlády, firem a zaměstnanců — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                       26. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       26. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž51 minut

                       25. únor

                       Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                       25. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž51 minut

                       25. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       25. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       24. únor

                       Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                       24. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       24. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       24. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       23. únor

                       Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíci — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                       23. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 2. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám