48 minut

5. červen 2012

Obsah dílu

Headlines — David Rath ve sněmovně — Zkrachovala cestovní kancelář Redgreentours — Putin v Číně — ČSSD hledá zbraně proti ODS — Březina u soudu — Oslavy Alžběty II. — Sýrie vyhostila 17 diplomatů — Na Šumavě pokračují spory v boji proti kůrovci — Ukradené vzpěry — MFFKV 2012 — Výpadek tísňového volání — Střety s policií — Nová léčba mrtvice — Další pokuta za KV arenu — NS potvrdil tresty — Další odkrytá stopa totality — Planeta Venuše přejde nad ránem přes sluneční kotouč — Designový festival představí životní příběh nábytku

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:59
  David Rath ve sněmovně
   Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil se svým projevem před poslanci. Ti ho vydali k trestnímu stíhání.
   18:32
   Zkrachovala cestovní kancelář Redgreentours
    Letos v tuzemsku jako druhá. Došly jí peníze - některé turisty nechala v cizině - jiné naopak doma.
    20:44
    Putin v Číně
     Staronový ruský prezident Vladimir Putin přijel na klíčovou tří denní návštěvu Číny.
     22:24
     ČSSD hledá zbraně proti ODS
      Sociální demokracie se snaží získat politickou sílu všemi prostředky. V zákulisí dává dohromady citlivé kauzy svých konkurentů - občanských demokratů - a vyzvala ke spolupráci všechny regiony.
      24:19
      Březina u soudu
       Bez trestu odešel od pražského městského soudu exministr a bývalý pražský radní Karel Březina z ČSSD.
       24:41
       Oslavy Alžběty II.
        Vrchol čtyřdenních oslav 60 let královny Alžběty na britském trůně.
        28:09
        Sýrie vyhostila 17 diplomatů
         Většinou ze Spojených států, evropských zemí a Turecka. Damašek tak odpovídá na vypovězení syrských vyslanců z těchto zemí.
         28:27
         Na Šumavě pokračují spory v boji proti kůrovci
          Správa Národního parku Šumava chce opět kácet. Současně používá i chemické pasti.
          30:07
          Ukradené vzpěry
           Železné vzpěry ukradli v noci zloději ze stožárů vysokého napětí na Novojičínsku. Zavinili tak asi hodinový výpadek.
           31:36
           MFFKV 2012
            Osm světových a čtyři mezinárodní premiéry má na programu nejprestižnější český filmový festival v Karlových Varech. Z dvanácti snímků v hlavní soutěži budou o křišťálový glóbus bojovat i čtyři debutanti.
            33:30
            Výpadek tísňového volání
             Česko postihl jeden z nejhorších výpadků tísňového volání od roku 2006 - spojení nefungovalo konkrétně v severních Čechách.
             38:58
             Střety s policií
              Demonstranti a policisti se v Kyjevě střetli v zóně připravené pro fanoušky Eura. Se šampionátem to ale nemělo nic společného.
              39:20
              Nová léčba mrtvice
               Tři nové léky proti srážlivosti krve, které umí odvrátit mrtvici, jdou na tuzemský trh.
               41:14
               Další pokuta za KV arenu
                Podle Antimonopolního úřadu město přidělilo dvě zakázky na dostavbu promítací kabiny a dalších úprav bez výběrového řízení. Z veřejných peněz zaplatilo navíc až sto milionů korun.
                42:52
                NS potvrdil tresty
                 Za korupci odsouzení bývalý starosta Brna-Žabovřesk Aleš Kvapil a někdejší tajemník Brna-středu Radovan Novotný zůstanou ve vězení. Nejvyšší soud odmítl jejich dovolání.
                 43:21
                 Další odkrytá stopa totality
                  Tentokrát díky studentovi gymnázia v Uherském Brodě. 15letý chlapec do detailu zmapoval pohnutý příběh svého pradědečka, utiskovaného nacisty i komunisty.
                  45:08
                  Planeta Venuše přejde nad ránem přes sluneční kotouč
                   Úkaz bude možné sledovat od úsvitu - z hvězdáren i pouhým okem chráněným tmavými brýlemi.
                   45:28
                   Designový festival představí životní příběh nábytku
                    Příběh nábytku pro budoucí majitele - nový koncept designového studia Olgoj Chorchoj. Představí ho na mikulovském festivalu světového designu.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    6. červen 2012

                    Přehled dílů

                    Stopáž50 minut

                    24. září

                    Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                    24. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    24. září

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    24. 9. 2023 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    23. září

                    Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                    23. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    23. září

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    23. 9. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    22. září

                    Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                    22. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    22. září

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    22. 9. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    21. září

                    Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                    21. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    21. září

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    21. 9. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    20. září

                    Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                    20. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    20. září

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    20. 9. 2023 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám