48 minut

5. června 2012

Obsah dílu

Headlines — David Rath ve sněmovně — Zkrachovala cestovní kancelář Redgreentours — Putin v Číně — ČSSD hledá zbraně proti ODS — Březina u soudu — Oslavy Alžběty II. — Sýrie vyhostila 17 diplomatů — Na Šumavě pokračují spory v boji proti kůrovci — Ukradené vzpěry — MFFKV 2012 — Výpadek tísňového volání — Střety s policií — Nová léčba mrtvice — Další pokuta za KV arenu — NS potvrdil tresty — Další odkrytá stopa totality — Planeta Venuše přejde nad ránem přes sluneční kotouč — Designový festival představí životní příběh nábytku

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:59
  David Rath ve sněmovně
   Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil se svým projevem před poslanci. Ti ho vydali k trestnímu stíhání.
   18:32
   Zkrachovala cestovní kancelář Redgreentours
    Letos v tuzemsku jako druhá. Došly jí peníze - některé turisty nechala v cizině - jiné naopak doma.
    20:44
    Putin v Číně
     Staronový ruský prezident Vladimir Putin přijel na klíčovou tří denní návštěvu Číny.
     22:24
     ČSSD hledá zbraně proti ODS
      Sociální demokracie se snaží získat politickou sílu všemi prostředky. V zákulisí dává dohromady citlivé kauzy svých konkurentů - občanských demokratů - a vyzvala ke spolupráci všechny regiony.
      24:19
      Březina u soudu
       Bez trestu odešel od pražského městského soudu exministr a bývalý pražský radní Karel Březina z ČSSD.
       24:41
       Oslavy Alžběty II.
        Vrchol čtyřdenních oslav 60 let královny Alžběty na britském trůně.
        28:09
        Sýrie vyhostila 17 diplomatů
         Většinou ze Spojených států, evropských zemí a Turecka. Damašek tak odpovídá na vypovězení syrských vyslanců z těchto zemí.
         28:27
         Na Šumavě pokračují spory v boji proti kůrovci
          Správa Národního parku Šumava chce opět kácet. Současně používá i chemické pasti.
          30:07
          Ukradené vzpěry
           Železné vzpěry ukradli v noci zloději ze stožárů vysokého napětí na Novojičínsku. Zavinili tak asi hodinový výpadek.
           31:36
           MFFKV 2012
            Osm světových a čtyři mezinárodní premiéry má na programu nejprestižnější český filmový festival v Karlových Varech. Z dvanácti snímků v hlavní soutěži budou o křišťálový glóbus bojovat i čtyři debutanti.
            33:30
            Výpadek tísňového volání
             Česko postihl jeden z nejhorších výpadků tísňového volání od roku 2006 - spojení nefungovalo konkrétně v severních Čechách.
             38:58
             Střety s policií
              Demonstranti a policisti se v Kyjevě střetli v zóně připravené pro fanoušky Eura. Se šampionátem to ale nemělo nic společného.
              39:20
              Nová léčba mrtvice
               Tři nové léky proti srážlivosti krve, které umí odvrátit mrtvici, jdou na tuzemský trh.
               41:14
               Další pokuta za KV arenu
                Podle Antimonopolního úřadu město přidělilo dvě zakázky na dostavbu promítací kabiny a dalších úprav bez výběrového řízení. Z veřejných peněz zaplatilo navíc až sto milionů korun.
                42:52
                NS potvrdil tresty
                 Za korupci odsouzení bývalý starosta Brna-Žabovřesk Aleš Kvapil a někdejší tajemník Brna-středu Radovan Novotný zůstanou ve vězení. Nejvyšší soud odmítl jejich dovolání.
                 43:21
                 Další odkrytá stopa totality
                  Tentokrát díky studentovi gymnázia v Uherském Brodě. 15letý chlapec do detailu zmapoval pohnutý příběh svého pradědečka, utiskovaného nacisty i komunisty.
                  45:08
                  Planeta Venuše přejde nad ránem přes sluneční kotouč
                   Úkaz bude možné sledovat od úsvitu - z hvězdáren i pouhým okem chráněným tmavými brýlemi.
                   45:28
                   Designový festival představí životní příběh nábytku
                    Příběh nábytku pro budoucí majitele - nový koncept designového studia Olgoj Chorchoj. Představí ho na mikulovském festivalu světového designu.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    6. června 2012

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    21. června

                    Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                    21. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    21. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    21. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    20. června

                    Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                    20. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    20. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    20. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    19. června

                    Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                    19. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    19. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    19. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    18. června

                    Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                    18. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    18. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    18. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    17. června

                    Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                    17. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    17. 6. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám