Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Osud kabinetu Petra Nečase

I o velikonočních svátcích řeší Věci veřejné to, zda zítra opustí koalici a zemi tím pošlou k předčasným volbám. Nejmenší vládní strana zkoumá proškrtané programové prohlášení.

Velikonoce v přestupném roce - tradice i dopravní nehody

Nezvyklým a na řadě míst rekordním mrazům navzdory - vyrazili koledníci ve všech koutech republiky na tradiční pomlázku.

Ministr financí chce zrušit část zahraničních misí

Českým turistům, ale i byznysmenům hrozí horší služby od zastupitelských úřadů. Ministr Miroslav Kalousek chce zrušit deset procent zahraničních misí.

Boje u hranic Sýrie

Dva syrské uprchlíky a překladatele zranila na turecké straně hranice střelba ze syrského území. Podle tamní opozice probíhají v pohraniční oblasti boje.

Severokorejská raketa letí do vesmíru

Už jen dny zbývají do odpálení severokorejské rakety. Do vesmíru má vynést civilní satelit. Svět ale režim v KLDR podezřívá, že chce otestovat svou schopnost zaútočit jadernou zbraní.

Firma Eurovia žaluje ŘDS

Stavební firma Eurovia dnes zažalovala u soudu Ředitelství silnic a dálnic kvůli údajnému poškození dobré pověsti. Chce po něm omluvu a odškodnění sto milionů korun.

Elektronické zdravotnictví lidi neláká

Elektronickému zdravotnictví se u nás moc nedaří. Například zavedení internetových receptů stálo bezmála 150 milionů korun - pracovat s nimi ale umí pouze každá devátá lékárna.

Egyptské prezidentské volby

Velké pozdvižení vyvolala v Egyptě kandidatura bývalého šéfa Mubarakových tajných služeb Omara Sulejmana na prezidenta. Podle Muslimského bratrstva - nejsilnějšího politického hnutí v zemi - je to urážka egyptského lidu.

Nový prezident Jižní Osetie

Volby v separatistické gruzínské provincii vyhrál bývalý šéf místní tajné služby KGB Leonid Tibilov. Nezávislost této republiky Gruzie ani Západ neuznávají.

Holoubci - film pro neslyšící

Režisérka Zuzana Dubová obsadila do snímku Holoubci neslyšící děti a navíc neherce. Hraný film ve znakové řeči pro děti s vadou sluchu není zatím běžný ani ve světě.

Novela zákona o veřejných zakázkách

Mnozí starostové zastavili zadávání veřejných zakázek. V novele zákona, platné od prvního dubna, se totiž nevyznají a chtějí podrobnější vyhlášky.

Dva roky od letecké havárie ve Smolensku

Zahynul tehdy prezident Lech Kaczyński a dalších 95 osob včetně první dámy, politiků a armádních velitelů. Část Poláků dodnes nevěří, že šlo o pochybení na polské i ruské straně.

Brno žije hokejem

Živý vstup Filipa Zdražila.

Státní maturity čekají změny

Nejzásadnější je, žák bude v rámci opravných zkoušek nově opakovat pouze tu část zkoušky, ve které neuspěl. Novinkou také je, že se výsledky maturitní zkoušky dozví dřív než v loňském roce.

Regionální železniční tratě zachráněny

Málo vytíženým tratím, kde jezdí jen turistické lokálky, už nehrozí zrušení. Ministerstvo dopravy totiž našlo způsob, jak je bezplatně převést na kraje a obce.

Izraelský ministr kritizuje německého spisovatele

Izraelský vicepremiér a ministr vnitra Eli Yishai se dál vymezuje proti německému spisovateli Günteru Grassovi.

Výstup na osmitisícovku

Horolezec Libor Uher se chystá vystoupat na sedmou nejvyšší horu světa – osmitisícovku Dhaulágirí.

Bionafta jako úspora

Někteří dopravci nebo zemědělci uvažují o přechodu na bionaftu, je totiž levnější až o 4 koruny na litr. Má ovšem i svá rizika.

Mrazivé rekordy

Česko se dnes probudilo do mrazivého velikonočního pondělí. Na několika místech padaly i rekordy. Nízké teploty a přitom slunečné počasí si užili hlavně lyžaři.

Hudební festivaly na vzestupu

Byznys kolem hudebních festivalů klasické hudby roste - v odvětví se za minulý rok protočilo víc než půl miliardy korun.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST