42 minut

30. březen 2012

Obsah dílu

Advokáti pro snížení odměn — Detaily k exekucím — Ministr Dobeš už není ministrem — KHL v Praze — Eurozóna navýší finanční rezervy — Temelín a dokončení D3 — Soudy žádají peníze — M. Knetig míří před soud — Karel May — Policista zastřelil muže — Noc s Andersenem — Rusko modernizuje ústav jaderného výzkumu - ovlivní to i ČR — Organizace poskytující sociální služby budou demonstrovat — Zvýšení daní od příštího roku — Zatýkání ve Francii — Nastupující slovenský premiér představil návrh nové vlády — Rozhovor s umělcem R. Týcem — Deset tisíc lidí demonstrovalo před polským parlamentem — Lobista Roman Janoušek měl údajně kontakty na špičky BIS a dostával od nich informace — Staré mapy — Nově Události — VV zvažují odchod z vlády — Němci zbytečně vyhazují spoustu potravin — Tátové bodují v péči o děti — Lékaři varují před chlamydiemi — Zdravotně postižení marně čekají na příspěvky — Záchrana vlaku cestujícím — Zetor se vrací do Iráku

Části dílu

00:37
Advokáti pro snížení odměn
  Advokátní komora je razantně proti rozhodnutí Ústavního soudu, který ulevuje dlužníkům ve sporech o pokuty do deseti tisíc. Odteď totiž budou právníci moci vymáhat pro sebe pouze částku, která je stejná jako dluh.
  02:47
  Detaily k exekucím
   Živý vstup Lukáše Dolanského.
   04:02
   Ministr Dobeš už není ministrem
    Josef Dobeš opouští po jednadvaceti měsících ministerstvo školství. Jeho poslední oficiální návštěvou bylo setkání s prezidentem Klausem.
    06:09
    KHL v Praze
     Včerejší rozhodnutí hokejového svazu dalo ruské lize zelenou. Klubu HC Lev už zbývá jen uzavřít smlouvu v pražské O2 Areně. A to by mohlo být příští týden.
     08:22
     Eurozóna navýší finanční rezervy
      700 miliard eur bude mít eurozóna v záloze na pomoc státům v potížích. Rezervy ve dvou evropských záchranných fondech se zvednou o půl bilionu.
      08:41
      Temelín a dokončení D3
       Ministerstvo dopravy zrychlí stavbu dálnice D3, která má vést na jih Čech. Důvodem je dostavba jaderné elektrárny Temelín.
       10:35
       Soudy žádají peníze
        Přetíženým soudům by mohly pomoci peníze vybrané za poplatky. Za ně by mohly zaměstnat víc lidí v administrativě. O financování i dalších problémech jednal v Brně premiér Petr Nečas a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se špičkami justice.
        12:08
        M. Knetig míří před soud
         Bývalý poradce exministra životního prostředí a současného místopředsedy ODS Pavla Drobila se musí zodpovídat z nepřímého úplatkářství.
         12:30
         Karel May
          Evropany nadchl dobrodružnými historkami z Divokého Západu nebo Orientu, aniž by ta místa spatřil na vlastní oči. Německý spisovatel Karel May začal svou kariéru za zdmi vězení a často čelil obvinění, že jeho vyprávění jsou pouhé báchorky.
          14:15
          Policista zastřelil muže
           V Otrokovicích na Zlínsku včera policista zastřelil dvaačtyřicetiletého duševně nemocného muže. Údajně ho ohrožoval sekerou.
           14:34
           Noc s Andersenem
            Živý vstup Ivy Němcové.
            15:43
            Rusko modernizuje ústav jaderného výzkumu - ovlivní to i ČR
             Na probíhající modernizaci Sjednoceného ústavu jaderných výzkumů v ruské Dubně by mohly vydělat i české firmy.
             17:39
             Organizace poskytující sociální služby budou demonstrovat
              Protest plánují na 16. dubna před Ministerstvem práce a sociálních věcí - po něm požadují půlmiliardové navýšení dotací.
              18:23
              Zvýšení daní od příštího roku
               Ekonomičtí ministři se včera večer dohodli na plošném zvýšení obou sazeb DPH o jeden procentní bod i na zvýšení daní bohatým s příjmem nad 100 tisíc měsíčně.
               20:34
               Zatýkání ve Francii
                Francouzská komanda zadržela 19 muslimských radikálů a zabavila množství zbraní.
                22:17
                Nastupující slovenský premiér představil návrh nové vlády
                 Robert Fico obsadil všechny posty kromě ministra hospodářství.
                 22:34
                 Rozhovor s umělcem R. Týcem
                  Pankráckou věznici, kde byl měsíc kvůli vyměněným sklíčkům na semaforech, opustil minulou sobotu. Médiím se od té doby vyhýbá, České televizi ale poskytl rozhovor.
                  23:53
                  Deset tisíc lidí demonstrovalo před polským parlamentem
                   Protestují proti zvýšení důchodového věku, na kterém se dohodla vláda. Odbory chtějí, aby o zásadní změně rozhodli lidi v referendu.
                   25:32
                   Lobista Roman Janoušek měl údajně kontakty na špičky BIS a dostával od nich informace
                    Podle serveru Euro.cz to dokazuje nahrávka, kterou má redakce k dispozici. Janoušek je vyšetřován policií, protože pod vlivem alkoholu řídil, boural a těžce zranil ženu.
                    25:54
                    Staré mapy
                     Objev evropského unikátu se podařil knihovníkům v Arcibiskupském zámku v Kroměříži. Při inventuře našli šest barokních matric map.
                     28:13
                     Nově Události
                      Živý vstup Richarda Samka.
                      29:44
                      VV zvažují odchod z vlády
                       Věci veřejné jsou blízko odchodu z vlády. Místopředseda Tomáš Jarolím rozeslal členům strany dopis, ve kterém je vyzývá k tomu, aby podpořili odchod Věcí veřejných z koalice.
                       31:35
                       Němci zbytečně vyhazují spoustu potravin
                        Podle nové studie je to až 11 milionů tun ročně - z toho víc než polovinu vyhodí domácnosti.
                        33:44
                        Tátové bodují v péči o děti
                         Tátové jsou v péči o děti stejně dobří jako mámy. Myslí si to téměř devadesát procent Čechů a Češek, kteří odpovídali v průzkumu k projektu Táto, jak na to.
                         35:23
                         Lékaři varují před chlamydiemi
                          Počty nakažených chlamydiemi přenášenými pohlavním stykem podle odborníků stoupají - do ordinací chodí o třetinu víc nemocných než v předchozích letech.
                          37:13
                          Zdravotně postižení marně čekají na příspěvky
                           Stovky zdravotně postižených lidí se vinou úřadů ocitly v roli dlužníků. Nedostali totiž už schválené peníze na nejrůznější pomůcky, bez kterých se v běžném životě neobejdou a nemohou za ně dodavatelům zaplatit.
                           38:55
                           Záchrana vlaku cestujícím
                            Minimálně dvě brzdy pravděpodobně zastavily rychlík, který se včera vydal z pražského hlavního nádraží do tunelu po koleji, na které už stál jiný vlak. V rychlíku totiž cestoval i fanoušek železnic.
                            40:33
                            Zetor se vrací do Iráku
                             O vstup na tento trh podnik usiloval tři roky. Získal tam zakázku na 1500 traktorů a zařadil tak Irák do první desítky největších odběratelů.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž42 minut
                             Další díl
                             31. březen 2012

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                             22. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             21. září

                             Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                             21. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             21. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             20. září

                             Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                             20. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             20. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             19. září

                             Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                             19. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             19. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             18. září

                             Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                             18. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             18. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 9. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám