29. březen 2012

Obsah dílu

Headlines — Vrátit kostely, nebo k soudu — Vrátit kostely, nebo k soudu — Kauza odposlechů - Pavel Bém se vrátil ze zahraničí — Česko vyhrálo spor s Evropskou komisí — Ruská KHL v Praze — Generální stávka ve Španělsku — Summit Ligy arabských států v Bagdádu — 60 miliard z evropských dotací pro podnikatele — Důchodci půjdou demonstrovat — Čínský klavírní virtuos v Praze — Další nahrávka z VV — Německo omezuje solární byznys — 22 metrů dělilo dva rychlíky v pražském tunelu Balabenka od srážky — Rozpočet politických stran — České zbraně na indický trh — Nikdo nechce pohřbít francouzského střelce Mohameda Meraha — Nová vlna umění ulice — V pardubické firmě Synthesia hořelo — Podvody s dotacemi na biopotraviny — Jak se vyhnout sporu o nemovitost — Hokejové šílenství v Brně — Akce k 70. výročí vypálení Lidic — Století od tragédie kapitána Scotta — Tajné pěstírny marihuany — Na Vysočině v Kojeticích testují tzv. výdejny léků.

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Vrátit kostely, nebo k soudu
   Pokud politici neschválí vládní zákon o církevních restitucích, pak hrozí, že církve se začnou o majetek soudit. Prohlásil to dnes premiér Petr Nečas. Jeho slova pak pro Českou televizi potvrdil i kardinál Dominik Duka.
   02:56
   Vrátit kostely, nebo k soudu
    Živý vstup Lukáše Dolanského.
    04:06
    Kauza odposlechů - Pavel Bém se vrátil ze zahraničí
     Ani po návratu ze služební zahraniční cesty se nechce bývalý pražský primátor Pavel Bém na kameru vyjadřovat ke kauze telefonních odposlechů.
     06:11
     Česko vyhrálo spor s Evropskou komisí
      Po pěti letech soudních sporů vyhrálo Česko nad Evropskou komisí boj o údajné předzásobování se potravinami.
      07:57
      Ruská KHL v Praze
       Živý vstup Pavla Vondry.
       09:37
       Generální stávka ve Španělsku
        Španělská vláda je u moci 100 dní a už čelí generální stávce. Odbory ji svolaly na protest proti chystané reformě pracovního trhu.
        11:35
        Summit Ligy arabských států v Bagdádu
         Hlavní téma - Sýrie. Irák mezinárodní akci nehostil desítky let a po odchodu Američanů má dokázat, že je bezpečný.
         11:55
         60 miliard z evropských dotací pro podnikatele
          30 miliard korun dostali čeští podnikatelé z evropských fondů. Do konce roku 2013 můžou české firmy dosáhnout na dalších 60 miliard.
          13:51
          Důchodci půjdou demonstrovat
           Rada seniorů chce 30. května v Praze vyjádřit odpor k plánovaným vládním škrtům. Podle organizátorů se radikálně sníží jejich životní úroveň, pokud se růst penzí skutečně zpomalí.
           15:59
           Čínský klavírní virtuos v Praze
            Do Prahy přijela hudební superhvězda – čínský klavírní virtuos Lang Lang. Přesto, že je mu pouhých 29 let, patří k nejznámějším a nejvlivnějším hvězdám světa vážné hudby.
            17:45
            Další nahrávka z VV
             V úplatkářské kauze Věcí veřejných se objevila nová nahrávka. Tehdejší šéfka poslaneckého klubu Kristýna Kočí na ní mluví s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským.
             20:22
             Německo omezuje solární byznys
              Výkupní ceny elektřiny ze Slunce tam spadnou od dubna o dvacet až třicet procent. Česko ho omezilo už před dvěma lety.
              22:12
              22 metrů dělilo dva rychlíky v pražském tunelu Balabenka od srážky
               Na stejnou kolej vyjel vlak na trase Praha-Letohrad a protijedoucí rychlík z Děčína do Prahy. Nikdo se nezranil.
               22:29
               Rozpočet politických stran
                Dvě největší - sociální demokraté a ODS - stále dluží miliony korun. Navíc letos strany musí počítat s vyššími výdaji, čekají je dvoje volby.
                24:33
                České zbraně na indický trh
                 České zbrojovky bojují o rostoucí indický trh. Výpravu 35 zbrojařů podpořil na veletrhu v Dillí i ministr obrany Alexandr Vondra. Hraje se o zakázky za miliardy korun. Konkurence je obrovská.
                 26:02
                 Nikdo nechce pohřbít francouzského střelce Mohameda Meraha
                  Ten v Toulouse a okolí zabil sedm lidí, včetně tří dětí. Převoz rakve do Alžírska, odkud je jeho rodina, tamní úřady odmítly.
                  26:18
                  Nová vlna umění ulice
                   Street art, umění ulice, se v českých městech už pomalu zabydlel. A teď je tu nová vlna, zachraňující krásu, která leží přímo na ulici.
                   28:19
                   V pardubické firmě Synthesia hořelo
                    Hořely sklady soukromé firmy, která likviduje odpady. V objektech byly uložené provozní kapaliny a minerální oleje.
                    30:08
                    Podvody s dotacemi na biopotraviny
                     Zhruba třetina dotací EU byla využita neefektivně.
                     32:02
                     Jak se vyhnout sporu o nemovitost
                      Češi jsou při nákupu nemovitostí mnohem opatrnější než před pěti lety. Stále víc zájemců se obrací na odborné firmy, které jim mají pomoct odhalit skryté stavební nedostatky a vady domů i bytů.
                      33:49
                      Hokejové šílenství v Brně
                       Hokejová euforie v Brně graduje. Po dvou vyhraných semifinálových zápasech se tamní Kometa zítra a v sobotu utká s Plzní na domácím ledě. Pár set lístků na oba zápasy se začalo prodávat dnes dopoledne.
                       35:37
                       Akce k 70. výročí vypálení Lidic
                        Umělecká díla inspirovaná válečnými konflikty - zejména tragédií v Lidicích - jsou teď k vidění pod jednou střechou ve zrekonstruovaných prostorách Lidické galerie.
                        37:21
                        Století od tragédie kapitána Scotta
                         Tragický konec svého hrdiny si připomínají Britové. Přesně před sto lety zemřel muž, který těsně prohrál závod o jižní pól.
                         39:11
                         Tajné pěstírny marihuany
                          Stále důmyslněji ukryté pěstírny konopí odhalují v poslední době policisté. Často se totiž stěhují ze samot i přímo do středu měst a obcí. Naposledy policie odhalila dvě takové vělkopěstírny marihuany v Olomouckém kraji.
                          40:30
                          Na Vysočině v Kojeticích testují tzv. výdejny léků.
                           Lidé nemusí dojíždět do vzdálených městských lékáren a léky jim buď dovezou nebo si je vyzvednou ve výdejnách.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž42 minut
                           Další díl
                           30. březen 2012

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           28. březen

                           Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                           28. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           28. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           28. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           27. březen

                           Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                           27. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           26. březen

                           Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                           26. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           26. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 3. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám