43 minut

29. března 2012

Obsah dílu

Headlines — Vrátit kostely, nebo k soudu — Vrátit kostely, nebo k soudu — Kauza odposlechů - Pavel Bém se vrátil ze zahraničí — Česko vyhrálo spor s Evropskou komisí — Ruská KHL v Praze — Generální stávka ve Španělsku — Summit Ligy arabských států v Bagdádu — 60 miliard z evropských dotací pro podnikatele — Důchodci půjdou demonstrovat — Čínský klavírní virtuos v Praze — Další nahrávka z VV — Německo omezuje solární byznys — 22 metrů dělilo dva rychlíky v pražském tunelu Balabenka od srážky — Rozpočet politických stran — České zbraně na indický trh — Nikdo nechce pohřbít francouzského střelce Mohameda Meraha — Nová vlna umění ulice — V pardubické firmě Synthesia hořelo — Podvody s dotacemi na biopotraviny — Jak se vyhnout sporu o nemovitost — Hokejové šílenství v Brně — Akce k 70. výročí vypálení Lidic — Století od tragédie kapitána Scotta — Tajné pěstírny marihuany — Na Vysočině v Kojeticích testují tzv. výdejny léků.

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Vrátit kostely, nebo k soudu
   Pokud politici neschválí vládní zákon o církevních restitucích, pak hrozí, že církve se začnou o majetek soudit. Prohlásil to dnes premiér Petr Nečas. Jeho slova pak pro Českou televizi potvrdil i kardinál Dominik Duka.
   02:56
   Vrátit kostely, nebo k soudu
    Živý vstup Lukáše Dolanského.
    04:06
    Kauza odposlechů - Pavel Bém se vrátil ze zahraničí
     Ani po návratu ze služební zahraniční cesty se nechce bývalý pražský primátor Pavel Bém na kameru vyjadřovat ke kauze telefonních odposlechů.
     06:11
     Česko vyhrálo spor s Evropskou komisí
      Po pěti letech soudních sporů vyhrálo Česko nad Evropskou komisí boj o údajné předzásobování se potravinami.
      07:57
      Ruská KHL v Praze
       Živý vstup Pavla Vondry.
       09:37
       Generální stávka ve Španělsku
        Španělská vláda je u moci 100 dní a už čelí generální stávce. Odbory ji svolaly na protest proti chystané reformě pracovního trhu.
        11:35
        Summit Ligy arabských států v Bagdádu
         Hlavní téma - Sýrie. Irák mezinárodní akci nehostil desítky let a po odchodu Američanů má dokázat, že je bezpečný.
         11:55
         60 miliard z evropských dotací pro podnikatele
          30 miliard korun dostali čeští podnikatelé z evropských fondů. Do konce roku 2013 můžou české firmy dosáhnout na dalších 60 miliard.
          13:51
          Důchodci půjdou demonstrovat
           Rada seniorů chce 30. května v Praze vyjádřit odpor k plánovaným vládním škrtům. Podle organizátorů se radikálně sníží jejich životní úroveň, pokud se růst penzí skutečně zpomalí.
           15:59
           Čínský klavírní virtuos v Praze
            Do Prahy přijela hudební superhvězda – čínský klavírní virtuos Lang Lang. Přesto, že je mu pouhých 29 let, patří k nejznámějším a nejvlivnějším hvězdám světa vážné hudby.
            17:45
            Další nahrávka z VV
             V úplatkářské kauze Věcí veřejných se objevila nová nahrávka. Tehdejší šéfka poslaneckého klubu Kristýna Kočí na ní mluví s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským.
             20:22
             Německo omezuje solární byznys
              Výkupní ceny elektřiny ze Slunce tam spadnou od dubna o dvacet až třicet procent. Česko ho omezilo už před dvěma lety.
              22:12
              22 metrů dělilo dva rychlíky v pražském tunelu Balabenka od srážky
               Na stejnou kolej vyjel vlak na trase Praha-Letohrad a protijedoucí rychlík z Děčína do Prahy. Nikdo se nezranil.
               22:29
               Rozpočet politických stran
                Dvě největší - sociální demokraté a ODS - stále dluží miliony korun. Navíc letos strany musí počítat s vyššími výdaji, čekají je dvoje volby.
                24:33
                České zbraně na indický trh
                 České zbrojovky bojují o rostoucí indický trh. Výpravu 35 zbrojařů podpořil na veletrhu v Dillí i ministr obrany Alexandr Vondra. Hraje se o zakázky za miliardy korun. Konkurence je obrovská.
                 26:02
                 Nikdo nechce pohřbít francouzského střelce Mohameda Meraha
                  Ten v Toulouse a okolí zabil sedm lidí, včetně tří dětí. Převoz rakve do Alžírska, odkud je jeho rodina, tamní úřady odmítly.
                  26:18
                  Nová vlna umění ulice
                   Street art, umění ulice, se v českých městech už pomalu zabydlel. A teď je tu nová vlna, zachraňující krásu, která leží přímo na ulici.
                   28:19
                   V pardubické firmě Synthesia hořelo
                    Hořely sklady soukromé firmy, která likviduje odpady. V objektech byly uložené provozní kapaliny a minerální oleje.
                    30:08
                    Podvody s dotacemi na biopotraviny
                     Zhruba třetina dotací EU byla využita neefektivně.
                     32:02
                     Jak se vyhnout sporu o nemovitost
                      Češi jsou při nákupu nemovitostí mnohem opatrnější než před pěti lety. Stále víc zájemců se obrací na odborné firmy, které jim mají pomoct odhalit skryté stavební nedostatky a vady domů i bytů.
                      33:49
                      Hokejové šílenství v Brně
                       Hokejová euforie v Brně graduje. Po dvou vyhraných semifinálových zápasech se tamní Kometa zítra a v sobotu utká s Plzní na domácím ledě. Pár set lístků na oba zápasy se začalo prodávat dnes dopoledne.
                       35:37
                       Akce k 70. výročí vypálení Lidic
                        Umělecká díla inspirovaná válečnými konflikty - zejména tragédií v Lidicích - jsou teď k vidění pod jednou střechou ve zrekonstruovaných prostorách Lidické galerie.
                        37:21
                        Století od tragédie kapitána Scotta
                         Tragický konec svého hrdiny si připomínají Britové. Přesně před sto lety zemřel muž, který těsně prohrál závod o jižní pól.
                         39:11
                         Tajné pěstírny marihuany
                          Stále důmyslněji ukryté pěstírny konopí odhalují v poslední době policisté. Často se totiž stěhují ze samot i přímo do středu měst a obcí. Naposledy policie odhalila dvě takové vělkopěstírny marihuany v Olomouckém kraji.
                          40:30
                          Na Vysočině v Kojeticích testují tzv. výdejny léků.
                           Lidé nemusí dojíždět do vzdálených městských lékáren a léky jim buď dovezou nebo si je vyzvednou ve výdejnách.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž43 minut
                           Další díl
                           30. března 2012

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           28. května

                           Headlines — Platy soudců — ÚS o snížení platů soudců — Základní platy soudců — Jednání o pomoci Ukrajině — Evropští lídři v Praze — Reforma penzí — Poslanci o důchodové reformě — Další údery v Rafahu — Vyšetřování útoku v Rafahu — Opera Libuše na Pražském jaru — Kauza exsoudce Sováka — Studie k černému kašli — Disciplinární řízení vůči Okamurovi — Bouře v USA mají 23 obětí — Stavba tunelu na dálnici D3 — Housle Pavla Šporcla — Zájem o rekvalifikace roste — Konzumace alkoholu v Česku — Kuřáci v Česku — Češi pijí méně piva — Vězení za zapálení squatu — Napětí v Gruzii — Soud zamítl Zemanovu žalobu — Dotace na fotovoltaiku — Problémy dětí s rodiči ve vězení — Hosté a program festivalu Karlovy Vary — Trump je první trestně stíhaný exprezident USA — Slova papeže o homosexuálech — Řidiči MHD si nesmějí pouštět hudbu — Zlatá tretra v Ostravě — Vydrám se na Šumavě daří

                           28. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           28. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           28. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui-Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezident pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                           27. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                           26. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                           25. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                           24. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám