42 minut

25. března 2012

Obsah dílu

Nestandardní postupy policie? — Další detaily k případu — Únik telefonních hovorů — Lesy ČR: riskantní finanční operace? — Pohled na hospodaření podniku Lesy ČR — Požáry suché trávy zkomplikovaly vlakovou dopravu — Barack Obama v Koreji — Vláda bude řešit zákon o referendu — Bratr toulouského vraha zůstane ve vazbě — Britští konzervativci mají skandál — V Rumburku zdemolovali budovu bývalého Bytexu — Jak jsou na tom další české textilky? — Rusko proti homosexuálům — Úprava tachometru přes inzerát — Co všechno ovlivňuje náboženství v USA? — Odměna za udání nelegálního software? — Thálie: Munzar, Harapes a Tuček — České dráhy už ne jen na kolejích — Vysoká cena vajec zdražuje i další potraviny — U Orlické přehrady už jedenáct let není Vodní záchranná služba — Ochránci přírody nechtějí povolit průzkum ložisek břidlicového plynu — Studenti radí městům a obcím — Kraj Vysočina bude letos dotovat opravy malých regionálních letišť — Čechoslováci v pracovních táborech

Části dílu

00:41
Nestandardní postupy policie?
  Sérii možných nestandardních postupů policie v případu lobbisty Romana Janouška prověřuje jak policejní prezident Petr Lessy, tak ředitel policie v Praze Martin Vondrášek.
  03:06
  Další detaily k případu
   Živý vstup Štěpánky Martanové.
   03:48
   Únik telefonních hovorů
    Ministr vnitra Jan Kubice zpochybnil, že by telefonní odposlechy mezi bývalým primátorem Pavlem Bémem a lobbistou Romanem Janouškem unikly z BIS.
    05:18
    Lesy ČR: riskantní finanční operace?
     Boj o finanční přebytky státních Lesů České republiky: riskantně nakládají s penězi, které státnímu podniku zbývají - momentálně jde o 13 miliard korun. Způsoby ukládání peněz kritizuje NKÚ.
     07:46
     Pohled na hospodaření podniku Lesy ČR
      Živý vstup Richarda Samka.
      08:50
      Požáry suché trávy zkomplikovaly vlakovou dopravu
       Komplikace mohou být hlavně na jihu Moravy. Platí výstraha meteorologů.
       09:12
       Barack Obama v Koreji
        Americký prezident Barack Obama dorazil na summit o jaderné bezpečnosti v Jižní Koreji. Hlavní téma je jasné - severokorejský jaderný a raketový program.
        10:57
        Vláda bude řešit zákon o referendu
         Existuje jedna otázka, o které by lidé - podle zlaté politologické poučky - nikdy neměli hlasovat: jestli platit daně. A drží se jí i vláda v novém zákoně o obecném referendu, který má ve středu dostat na stůl.
         13:00
         Bratr toulouského vraha zůstane ve vazbě
          Soudce dal za pravdu vyšetřovatelům, podle kterých se mohl na hrůzných činech podílet.
          13:21
          Britští konzervativci mají skandál
           Jejich pokladník nabízel podnikatelům večeři s premiérem za statisíce liber do stranické pokladny.
           15:21
           V Rumburku zdemolovali budovu bývalého Bytexu
            Osud podniku je příznačný i pro další českou textilní výrobu. Z firem, které dříve zaměstnávaly tisíce lidí, zůstal jen zlomek.
            17:08
            Jak jsou na tom další české textilky?
             Živý vstup Zuzany Luňákové
             18:25
             Rusko proti homosexuálům
              V ruském Petrohradu vstupuje v platnost zákon zakazující propagování homosexuality a pedofilie. Ruští gayové protestují proti tomu, že je zákon háže do jednoho pytle právě s pedofily.
              20:25
              Úprava tachometru přes inzerát
               Dva až tři tisíce - cena, za kterou se dá koupit zařízení k úpravě tachometru. Samotné přetočení objednané přes inzerát stojí pět set až tisíc korun.
               22:40
               Co všechno ovlivňuje náboženství v USA?
                Spojené státy patří k zemím, jejichž politiku silně ovlivňuje náboženství. Projevuje se to i v klání o republikánskou nominaci. Náboženství ale v Americe zdaleka není přítomné jen v politice, ale ve všech sférách společnosti - třeba i ve sportu.
                25:19
                Odměna za udání nelegálního software?
                 Průměrně skoro tři sta tisíc zaplatí společnost, která je usvědčena z používání pirátského softwaru. Organizace chránící autorská práva ale přitvrzují a chtějí nabízet odměnu za nahlášení takové skutečnosti.
                 27:20
                 Thálie: Munzar, Harapes a Tuček
                  Velkou událostí letošních Thálií se stalo ocenění herce Luďka Munzara. Na prknech Národního divadla převzal cenu za celoživotní herecké mistrovství.
                  29:06
                  České dráhy už ne jen na kolejích
                   Českým dráhám už koleje nestačí. Od dubna začnou pod označením ČD Bus provozovat i první autobusovou linku mezi Frýdkem-Místkem a Hranicemi na Moravě.
                   30:44
                   Vysoká cena vajec zdražuje i další potraviny
                    Pečivo, těstoviny, sladkosti, pomazánky. Vysoká cena vajec už tlačí i na výrobce, kteří jsou na nich závislí jako na surovině.
                    33:06
                    U Orlické přehrady už jedenáct let není Vodní záchranná služba
                     První pomoc rekreantům poskytovala naposledy v roce 2001. Od té doby se opakují neúspěšné pokusy ji obnovit. Nedaří se to i přesto , že jsou kraj i okolní obce ochotné na její provoz finančně přispívat.
                     34:40
                     Ochránci přírody nechtějí povolit průzkum ložisek břidlicového plynu
                      Průzkum ložisek břidlicového plynu i dalších fosilních paliv by se v Česku povolit neměl. Po ministerstvu životního prostředí to žádá Český svaz ochránců přírody.
                      34:54
                      Studenti radí městům a obcím
                       Stále častěji se studenti architektury ocitají v rolích poradců, kteří městům a obcím radí, jak oživit veřejná prostranství. Je to spolupráce výhodná pro obě strany.
                       36:42
                       Kraj Vysočina bude letos dotovat opravy malých regionálních letišť
                        Pro pět veřejných letišť na Vysočině kraj ve svém rozpočtu vyčlenil na letošní rok celkem 2,5 milionu korun.
                        38:25
                        Čechoslováci v pracovních táborech
                         Osudy československých občanů, kteří v první polovině minulého století skončili v síti sovětských pracovních táborů, v takzvaných gulazích, zachycuje unikátní výstava v pražské galerii Montmartre.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž43 minut
                         Další díl
                         26. března 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         29. května

                         Headlines — Stávka zaměstnanců soudů — Stávka zaměstnanců soudů — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Vývoj bojů v Pásmu Gazy — Prezident Pavel v Ammánu — Převozy nelegálních migrantů — Příspěvky na péči — Brno má vlastní stavební pravidla — Foltýn bude vládním koordinátorem strategické komunikace — Problémy s nelegální migrací v Polsku — KLDR vyslala do Jižní Koreje balony s odpadky — Divadelní představení Forman — Ministři NATO v Praze — Důchodová reforma ve Sněmovně — Vlci na Vysočině zaútočili na stádo ovcí — Ocenění českých hokejistů — Na Islandu opět vybuchla sopka — Pacientů s roztroušenou sklerózou přibývá — Povinný sběr textilu — Třídění odpadu — Většina textilu končí na skládce — Nový projekt nemocnice v Českých Budějovicích — Křetínský může převzít britskou poštu — Parlamentní volby v JAR — Soud s Trumpem spěje ke konci — Větší ochrana obětí domácího násilí — V mostecké nemocnici hořela trafostanice — Agrovoltaika v Litomyšli — Nová bezpečnostní opatření na Slovensku — Dopady sesuvu půdy na Papui Nové Guineji — Přípravy na 80. výročí vylodění a bitvy o Normandii — Případ bývalých příslušníků StB — Útlum těžby na lomu ČSA — Pekelný závod v Chrudimi — Počítačová hra Vivat Slovakia — Včelí úly na radniční věži v Ostravě

                         29. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         29. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         29. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         28. května

                         Platy soudců — ÚS o snížení platů soudců — Základní platy soudců — Jednání o pomoci Ukrajině — Evropští lídři v Praze — Reforma penzí — Poslanci o důchodové reformě — Další údery v Rafahu — Vyšetřování útoku v Rafahu — Opera Libuše na Pražském jaru — Kauza exsoudce Sováka — Studie k černému kašli — Disciplinární řízení vůči Okamurovi — Bouře v USA mají 23 obětí — Stavba tunelu na dálnici D3 — Housle Pavla Šporcla — Zájem o rekvalifikace roste — Konzumace alkoholu v Česku — Kuřáci v Česku — Češi pijí méně piva — Vězení za zapálení squatu — Silné bouřky na severovýchodě Čech — Napětí v Gruzii — Soud zamítl Zemanovu žalobu — Dotace na fotovoltaiku — Problémy dětí s rodiči ve vězení — Hosté a program festivalu Karlovy Vary — Trump je první trestně stíhaný exprezident USA — Slova papeže o homosexuálech — Řidiči MHD si nesmějí pouštět hudbu — Zlatá tretra v Ostravě — Vydrám se na Šumavě daří

                         28. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         28. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         28. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         27. května

                         Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui-Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezident pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                         27. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         27. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         27. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         26. května

                         Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                         26. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         26. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         26. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         25. května

                         Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                         25. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         25. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 5. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám