Nahrávám video

15. březen 2012

Obsah dílu

Povinné ručení bude muset zdražit, říká asociace pojišťoven — Povinné ručení bude dražší — Nejistý osud Vlastimila Rampuly — Belgie: 1. den po tragické nehodě — Nucený audit karlovarské záchranné služby — Holešovská výzva - tisícovky lidí protestovaly proti české vládě — Vojenská základna na Sinajském poloostrově v obklíčení — Množství exekucí dramaticky roste — Exekuce kvůli 30 korunám — Poplatky za znečišťování ovzduší zůstanou — Zemědělství v Afghánistánu — Slovensko bude mít vládu jedné strany — Vyšetřování smrti dvou dětí v Hradci Králové ukončeno — Českou kulturu zachraňují soukromí dárci — Rok od propuknutí protivládního povstání v Sýrii — Ještě víc kompetencí pro NKÚ — Zloději aut používají čím dál důmyslnější metody — Banka Goldman Sachs na pranýři - pomluvil ji bývalý zaměstnanec — Varování proti jízdě v protisměru — 73 let od půlhodinové bitvy u Czajánkových kasáren — Mosty 2011 — Nová mřížová ochrana pro vojenské transportéry do misí v Afghánistánu nebo Iráku

Části dílu

00:36
Povinné ručení bude muset zdražit, říká asociace pojišťoven
  Majitelé aut si připlatí možná už letos. Mnozí řidiči ale poukazují na obrovský rozdíl mezi tím, kolik pojišťovny na zákonem dané povinnosti vyberou a kolik vyplatí na škodách.
  02:40
  Povinné ručení bude dražší
   Živý vstup Jana Šenkýře.
   03:51
   Nejistý osud Vlastimila Rampuly
    Přes zdánlivý klid dál pokračuje usilovná snaha o odvolání pražského vrchního žalobce Vlastimila Rampuly. Pracuje se na několika variantách a jasno by mělo být v horizontu týdnů.
    05:55
    Belgie: 1. den po tragické nehodě
     Úřady ve Švýcarsku určily totožnost všech čtyřiadvaceti belgických školáků zraněných při úterní nehodě. Tři dál bojují o život.
     08:07
     Nucený audit karlovarské záchranné služby
      Nevyužívané a předražené sanitky, chyby v hospodaření a zbytečně velké nové sídlo – takové nedostatky objevilo po dvou měsících krizové vedení karlovarské záchranné služby.
      09:54
      Holešovská výzva - tisícovky lidí protestovaly proti české vládě
       Živý vstup Lukáše Dolanského.
       11:29
       Vojenská základna na Sinajském poloostrově v obklíčení
        Asi 300 ozbrojenců obklíčilo mezinárodní vojenskou základnu na Sinaji - na ní je i jeden český příslušník pozorovatelské mise.
        13:22
        Množství exekucí dramaticky roste
         Loni jich bylo 936 tisíc - skoro o čtvrt milionu víc, než rok předtím. Několika z nich čelí třeba i rodina popálené Natálie z Vítkova.
         15:18
         Exekuce kvůli 30 korunám
          Příběh českobudějovického důchodce Jana Biháriho, který prožil dětství v Osvětimi, směřuje ke šťastnému konci. Kvůli zapomenutému 30korunovému poplatku u doktora ho už 20tisícová exekuce nečeká.
          17:25
          Poplatky za znečišťování ovzduší zůstanou
           Senátoři dnes odmítli nápad poslanců tyto poplatky zrušit. Víc peněz si ale musí připravit i domácnosti.
           19:40
           Zemědělství v Afghánistánu
            Na zemědělství jsou životně závislí - přes 80 procent afghánců žijících v Lógaru se jinak neuživí. Český provinční rekonstrukční tým tam proto staví mlékárny, hedvábnické farmy, včelíny ale i střední zemědělskou školu.
            21:43
            Slovensko bude mít vládu jedné strany
             Poprvé od roku 1989 bude mít Slovensko jednobarevnou vládu - do koalice s vítězem voleb, stranou Smer, nikdo nechtěl.
             23:43
             Vyšetřování smrti dvou dětí v Hradci Králové ukončeno
              Řidič, který loni přímo na přechodu v Hradci Králové usmrtil dvě děti, je za svůj čin plně zodpovědný. Policie uzavřela vyšetřování.
              24:00
              Českou kulturu zachraňují soukromí dárci
               Festivaly a instituce se tak vyrovnávají se stále menší podporou státu. Průkopníkem současného trendu je hudební festival Struny podzimu.
               25:52
               Rok od propuknutí protivládního povstání v Sýrii
                Protesty začaly ve městě Dará, kde policejní složky zatkly a mučily několik školáků za protirežimní grafiti na zdech.
                28:10
                Ještě víc kompetencí pro NKÚ
                 Politici udělali další krok k rozšíření kompetencí Nejvyššího kontrolního úřadu. Na společném jednání jejich návrhy podpořili i členové vedení úřadu.
                 30:10
                 Zloději aut používají čím dál důmyslnější metody
                  Pomocí notebooků a počítačových programů překonávají zabezpečení auta a po pár minutách s ním odjedou.
                  32:12
                  Banka Goldman Sachs na pranýři - pomluvil ji bývalý zaměstnanec
                   V NY Times odcházející zaměstnanec popsal, jak podle něj společnost ožebračuje své klienty a firemní prostředí nazval toxickým.
                   33:58
                   Varování proti jízdě v protisměru
                    Ředitelství silnic a dálnic dnes testovalo nový systém, který by měl varovat řidiče, že se k nim blíží auto v protisměru. ČT se jako jediná tohoto tajného testu účastnila.
                    35:51
                    73 let od půlhodinové bitvy u Czajánkových kasáren
                     Dnes je to přesně třiasedmdesát let od okupace Československa nacistickými vojsky. Jediné místo, kde vojáci kladli odpor, byla Czajánkova kasárna v Místku.
                     37:58
                     Mosty 2011
                      Mapa bezbariérových Krkonoš, nebo zpřístupnění Katedrály sv. Václava v Olomouci zrakově postiženým - to jsou dva projekty, které Národní rada osob se zdravotním postižením ocenila v anketě Mosty 2011.
                      39:50
                      Nová mřížová ochrana pro vojenské transportéry do misí v Afghánistánu nebo Iráku
                       Čeští vojenští experti a vědci vytvořili úplně nový mřížový kryt proti raketám s střelám RPG ze speciální oceli.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž42 minut
                       Další díl
                       16. březen 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       3. říjen

                       Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                       3. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       3. říjen

                       Ve znakovém jazyce

                       3. 10. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       2. říjen

                       Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                       2. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       2. říjen

                       Ve znakovém jazyce

                       2. 10. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       1. říjen

                       Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                       1. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       1. říjen

                       Ve znakovém jazyce

                       1. 10. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám