43 minut

15. března 2012

Obsah dílu

Povinné ručení bude muset zdražit, říká asociace pojišťoven — Povinné ručení bude dražší — Nejistý osud Vlastimila Rampuly — Belgie: 1. den po tragické nehodě — Nucený audit karlovarské záchranné služby — Holešovská výzva - tisícovky lidí protestovaly proti české vládě — Vojenská základna na Sinajském poloostrově v obklíčení — Množství exekucí dramaticky roste — Exekuce kvůli 30 korunám — Poplatky za znečišťování ovzduší zůstanou — Zemědělství v Afghánistánu — Slovensko bude mít vládu jedné strany — Vyšetřování smrti dvou dětí v Hradci Králové ukončeno — Českou kulturu zachraňují soukromí dárci — Rok od propuknutí protivládního povstání v Sýrii — Ještě víc kompetencí pro NKÚ — Zloději aut používají čím dál důmyslnější metody — Banka Goldman Sachs na pranýři - pomluvil ji bývalý zaměstnanec — Varování proti jízdě v protisměru — 73 let od půlhodinové bitvy u Czajánkových kasáren — Mosty 2011 — Nová mřížová ochrana pro vojenské transportéry do misí v Afghánistánu nebo Iráku

Části dílu

00:36
Povinné ručení bude muset zdražit, říká asociace pojišťoven
  Majitelé aut si připlatí možná už letos. Mnozí řidiči ale poukazují na obrovský rozdíl mezi tím, kolik pojišťovny na zákonem dané povinnosti vyberou a kolik vyplatí na škodách.
  02:40
  Povinné ručení bude dražší
   Živý vstup Jana Šenkýře.
   03:51
   Nejistý osud Vlastimila Rampuly
    Přes zdánlivý klid dál pokračuje usilovná snaha o odvolání pražského vrchního žalobce Vlastimila Rampuly. Pracuje se na několika variantách a jasno by mělo být v horizontu týdnů.
    05:55
    Belgie: 1. den po tragické nehodě
     Úřady ve Švýcarsku určily totožnost všech čtyřiadvaceti belgických školáků zraněných při úterní nehodě. Tři dál bojují o život.
     08:07
     Nucený audit karlovarské záchranné služby
      Nevyužívané a předražené sanitky, chyby v hospodaření a zbytečně velké nové sídlo – takové nedostatky objevilo po dvou měsících krizové vedení karlovarské záchranné služby.
      09:54
      Holešovská výzva - tisícovky lidí protestovaly proti české vládě
       Živý vstup Lukáše Dolanského.
       11:29
       Vojenská základna na Sinajském poloostrově v obklíčení
        Asi 300 ozbrojenců obklíčilo mezinárodní vojenskou základnu na Sinaji - na ní je i jeden český příslušník pozorovatelské mise.
        13:22
        Množství exekucí dramaticky roste
         Loni jich bylo 936 tisíc - skoro o čtvrt milionu víc, než rok předtím. Několika z nich čelí třeba i rodina popálené Natálie z Vítkova.
         15:18
         Exekuce kvůli 30 korunám
          Příběh českobudějovického důchodce Jana Biháriho, který prožil dětství v Osvětimi, směřuje ke šťastnému konci. Kvůli zapomenutému 30korunovému poplatku u doktora ho už 20tisícová exekuce nečeká.
          17:25
          Poplatky za znečišťování ovzduší zůstanou
           Senátoři dnes odmítli nápad poslanců tyto poplatky zrušit. Víc peněz si ale musí připravit i domácnosti.
           19:40
           Zemědělství v Afghánistánu
            Na zemědělství jsou životně závislí - přes 80 procent afghánců žijících v Lógaru se jinak neuživí. Český provinční rekonstrukční tým tam proto staví mlékárny, hedvábnické farmy, včelíny ale i střední zemědělskou školu.
            21:43
            Slovensko bude mít vládu jedné strany
             Poprvé od roku 1989 bude mít Slovensko jednobarevnou vládu - do koalice s vítězem voleb, stranou Smer, nikdo nechtěl.
             23:43
             Vyšetřování smrti dvou dětí v Hradci Králové ukončeno
              Řidič, který loni přímo na přechodu v Hradci Králové usmrtil dvě děti, je za svůj čin plně zodpovědný. Policie uzavřela vyšetřování.
              24:00
              Českou kulturu zachraňují soukromí dárci
               Festivaly a instituce se tak vyrovnávají se stále menší podporou státu. Průkopníkem současného trendu je hudební festival Struny podzimu.
               25:52
               Rok od propuknutí protivládního povstání v Sýrii
                Protesty začaly ve městě Dará, kde policejní složky zatkly a mučily několik školáků za protirežimní grafiti na zdech.
                28:10
                Ještě víc kompetencí pro NKÚ
                 Politici udělali další krok k rozšíření kompetencí Nejvyššího kontrolního úřadu. Na společném jednání jejich návrhy podpořili i členové vedení úřadu.
                 30:10
                 Zloději aut používají čím dál důmyslnější metody
                  Pomocí notebooků a počítačových programů překonávají zabezpečení auta a po pár minutách s ním odjedou.
                  32:12
                  Banka Goldman Sachs na pranýři - pomluvil ji bývalý zaměstnanec
                   V NY Times odcházející zaměstnanec popsal, jak podle něj společnost ožebračuje své klienty a firemní prostředí nazval toxickým.
                   33:58
                   Varování proti jízdě v protisměru
                    Ředitelství silnic a dálnic dnes testovalo nový systém, který by měl varovat řidiče, že se k nim blíží auto v protisměru. ČT se jako jediná tohoto tajného testu účastnila.
                    35:51
                    73 let od půlhodinové bitvy u Czajánkových kasáren
                     Dnes je to přesně třiasedmdesát let od okupace Československa nacistickými vojsky. Jediné místo, kde vojáci kladli odpor, byla Czajánkova kasárna v Místku.
                     37:58
                     Mosty 2011
                      Mapa bezbariérových Krkonoš, nebo zpřístupnění Katedrály sv. Václava v Olomouci zrakově postiženým - to jsou dva projekty, které Národní rada osob se zdravotním postižením ocenila v anketě Mosty 2011.
                      39:50
                      Nová mřížová ochrana pro vojenské transportéry do misí v Afghánistánu nebo Iráku
                       Čeští vojenští experti a vědci vytvořili úplně nový mřížový kryt proti raketám s střelám RPG ze speciální oceli.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž43 minut
                       Další díl
                       16. března 2012

                       Přehled dílů

                       8331 dostupných
                       Stopáž54 minut

                       24. července

                       Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Zpráva EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — Český eurokomisař — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Kriminalita v online prostředí — Zemřela Kateřina Fričová — Starmer poprvé čelil interpelacím — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                       24. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       24. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       24. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž53 minut

                       23. července

                       Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                       23. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž53 minut

                       23. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       22. července

                       Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                       22. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       22. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                       21. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                       20. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám