Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Finanční strop pro předvolební prezidentskou kampaň - ano, či ne?

Přímá volba prezidenta má novou komplikaci: Vláda k ní sice schválila prováděcí zákon, jenže o finančním stropu kampaně v předloze není ani slovo.

Výhrady proti schválené podobě přímé volby prezidenta

V živém vstupu předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Vladimír Kotrouš promluvil s ČT

Bývalý ředitel pražské městské policie poskytl ČT exkluzivní interview.

Maďarsko přijde o evropské dotace

Evropská komise navrhla zmrazit Maďarsku dotace ve výši 495 milionů eur, asi 12,3 miliardy korun. Jako trest za to, že země nešetří. Ze strany komise jde o bezprecedentní krok.

Sněmovní volby by vyhrála ČSSD

Sněmovní volby by teď s dvaatřiceti procenty hlasů vyhráli sociální demokrati, následovala by ODS a komunisti.

Šéf SÚKL Martin Beneš ve funkci končí

Ministr zdravotnictví Leoš Heger odvolal z funkce ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv Martina Beneše. Za zlé mu měl pomalé zavádění elektronických receptů a špatnou komunikaci.

Nizozemské protiimigrantské nálady

Nizozemský premiér neodsoudil stránku

Česko má problémy s čerpáním evropských peněz

Ministr vnitra Jan Kubice připustil dlouhodobé problémy svého resortu s evropským operačním programem. Úřad může přijít až o 2 miliardy korun.

Přibývá ztracených turistů na horách

Třeba záchranáři z horské služby v Krkonoších už mají od začátku roku za sebou 13 pátracích akcí. Lidi nebezpečí na českých horách často podceňují. Výlet do neznámého terénu se ale může během chvíle snadno změnit v boj o život.

Nepokoje v Sýrii mají první oběti mezi západními novináři

Při bojích v syrském Homsu přišli o život dva západní novináři - Američanka Marie Colvinová a Francouz Rémi Ochlik. Dům, ve kterém se ukrývali, zasáhla raketa.

Nesouhlas s reformou vysokých škol dají příští týden najevo tisíce studentů

Věří v to organizátoři. Průvody, happeningy nebo přednášky se chystají po celé republice.

Kanadský cíl slovenských Romů

Romové z východního Slovenska hromadně odchází do Kanady. Tvrdí, že doma čelí segregaci a zastrašování. Země javorového listu zatím na vyšší počet žádostí o azyl nereagovala.

Nová scéna Národního divadla hostí populární Cirk La Putyka

Novinku souboru La Putyka - představení Slepstick Sonata - režíroval Fin Maksim Komaro, jedna z nejvýraznějších osobností umění takzvaného nového cirkusu v Evropě.

Rampula se stěhuje

Hned první den po návratu na místo vrchního státního zástupce v Praze vrátil Vlastimil Rampula plně do funkce náměstka Libora Grygárka. Tomu přitom Rampulův předchůdce Mečl omezil kompetence a navrhnl jeho odvolání.

Dopadnut gang, který okrádal seniory

Dopadnout gang, který okrádá nebo podvádí seniory je vždy velmi komplikované. Pražským kriminalistům se teď podařilo chytit trojici pachatelů ze Slovenska. Dvě ženy a muž se právě snažili podvést starého pána přímo před policejní služebnou.

Šumavští starostové žádají zpoplatnění běžeckých stop

Letos totiž na údržbu nedostali peníze z evropské dotace, vše tak hradí z vlastních rozpočtů. V případě Kvildy jde o 200 tisíc za zimu.

Od začátku roku 31 mrtvých na kolejích

Hlavně kvůli špatnému přecházení nebo přímo chůzi po kolejích. Poslední 2 případy jsou z Roztok u Prahy. Správa železnice chce proto zvýšit kontroly.

Čína slibuje Evropě levná auta

Automobilka Great Wall otevírá v Bulharsku svou první továrnu a starému kontinentu slibuje auta kolem dvou set tisíc korun.

Přísnější nemocenská k Ústavnímu soudu

Loni přišlo o část nemocenské přes 3000 zaměstnanců, letos jim kvůli porušení léčebného režimu může hrozit i výpověď. Novelu příslušného zákona, která tuto možnost zavedla, chtějí odbory a opozice napadnout u Ústavního soudu.

Valašský Pulčín se chlubí unikátními ledopády

Uprostřed kaňonu v národní přírodní rezervaci ze skal vyvěrají mohutné ledopády zbarvené sněžnou řasou. Cesta k nim je náročná, náš štáb ji ale absolvoval.

Nové Heřminovy prohrály boj s vodohospodáři

Plánovaná přehrada dostala zelenou.

Přehrát vše
Stopáž42 minut
Rok výroby 2012
 P ST