43 minut

14. února 2012

Obsah dílu

Protikorupční opatření vlády ušetřila podle premiéra miliardy korun — Že je veřejnost skeptická a korupci vnímá hodně citlivě, souvisí i s konkrétními kauzami, které se objevují — Pracující cizinci tráví v zaměstnání či podnikání víc času než Češi — Smlouva ACTA — Čtrnáct lidí omilostnil prezident Václav Klaus — Léčba na hraně zákona — Problém ČEZu v Albánii — V Singapuru začíná první letošní přehlídka letadel — Podáním hned 122 oznámení o přestupku — Mladíci mezi 14 a 16 roky zavraždili podle policie až 27 lidí. — Medaile za záchranu života — Pokles na trhu s uměním — Opatrné čínské ANO pro EU — Americká letadlová loď Abraham Lincoln proplula Hormuzským průlivem — Dětské pasy - mezery v systémech — Hazard vysokého řádu jen v kasinech — Katalogem proti krádežím — Skoro třímilionovou pokutu dostaly České dráhy od Libereckého kraje — Chronicky nemocné trápí smog — Upozornění na smog: opatření chybí — Snímek V zemi krve a medu — Arktické mrazy prudce zvýšily výrobu pitné vody — Kontroly potravin — Podivuhodný příběh nemocnice

Části dílu

00:36
Protikorupční opatření vlády ušetřila podle premiéra miliardy korun
  Opatření, která se vládě podařilo prosadit v boji s korupcí, ušetřila podle premiéra Petra Nečase desítky miliard korun. Strategie boje proti korupci má 84 bodů, v praxi jich zatím funguje 10.
  03:18
  Že je veřejnost skeptická a korupci vnímá hodně citlivě, souvisí i s konkrétními kauzami, které se objevují
   Živý vstup Terezy Kručinské.
   07:26
   Pracující cizinci tráví v zaměstnání či podnikání víc času než Češi
    Ukazují to data Sociologického ústavu. Nejpilnější jsou Vietnamci, největší výdělky přiznávají lidi z bývalé Jugoslávie.
    09:23
    Smlouva ACTA
     Smlouva ACTA naráží na odpor nejen v členských zemích EU, ale také v Evropském parlamentu.
     11:24
     Čtrnáct lidí omilostnil prezident Václav Klaus
      Většinou z humanitárních důvodů. Je mezi nimi osm žen, které se starají o malé děti, a jedna je na vozíku.
      11:37
      Léčba na hraně zákona
       Brněnští onkologové upozorňují, že aby mohli léčit dětské pacienty, riskují nemalé právní i ekonomické problémy. Předepisují totiž léky, kterým chybí ale registrace pro léčbu dětí.
       13:42
       Problém ČEZu v Albánii
        Energetický gigant ČEZ se ohrazuje proti nařčení, že v Albánii podvádí stát a zákazníky. Tamní divize podle serveru Balkan Insight zajímá prokuraturu kvůli účetním machinacím.
        15:27
        V Singapuru začíná první letošní přehlídka letadel
         Zatím nejvíc se daří americkému Boeingu.
         15:45
         Podáním hned 122 oznámení o přestupku
          Tak skončila kontrola toho, jak veřejní funkcionáři jako poslanci, senátoři nebo radní dodržují zákon o střetu zájmů.
          17:56
          Mladíci mezi 14 a 16 roky zavraždili podle policie až 27 lidí.
           Ruská policie pozatýkala gang mladistvých vrahů.
           19:41
           Medaile za záchranu života
            Českého vojáka ocenila medailí Armáda Spojených států. Michal Novotný dostal bronzovou hvězdu.
            21:19
            Pokles na trhu s uměním
             O desetinu nižší zisky vykázal loni trh s uměním - přestože v ekonomicky horších časech patří k jistotám.
             23:15
             Opatrné čínské ANO pro EU
              Rozpačitě skončil v Pekingu summit Číny a sedmadvacítky. Premiér Wen Ťia-pao sice zopakoval, že jeho země eurozóně pomůže, konkrétní částku pro záchranný fond ale neslíbil.
              25:33
              Americká letadlová loď Abraham Lincoln proplula Hormuzským průlivem
               Podle amerického námořnictva jde o rutinní cestu.
               25:49
               Dětské pasy - mezery v systémech
                Podle nařízení EU musí mít od 26. 6. při cestě do zahraničí každé dítě vlastní doklad. Má to zajistit jejich větší bezpečí. Jenže i v novém systému jsou podle rodičů a úředníků velké mezery.
                28:03
                Hazard vysokého řádu jen v kasinech
                 U automatů v barech a restauracích stanovit limit, kolik maximálně smějí za hodinu spolknout - červená nit loterijního zákona, jehož novela míří do vlády.
                 29:54
                 Katalogem proti krádežím
                  Katalogem proti zlodějům. Tak se rozhodli bojovat železničáři s krádežemi kovů, kabelů a zabezpečení kolejí.
                  31:56
                  Skoro třímilionovou pokutu dostaly České dráhy od Libereckého kraje
                   Za opožděnou dodávku švýcarských vlaků Stadler pro Jizerskohorskou železnici.
                   32:15
                   Chronicky nemocné trápí smog
                    Polétavý prach ve vzduchu je podle expertů mnohem agresivnější než v předchozích letech. Teď ho sice postupně ubývá, už týdny ale jeho negativní účinky trápí chronicky nemocné - třeba astmatiky.
                    34:05
                    Upozornění na smog: opatření chybí
                     Nejpostiženější místa země se polétavému prachu signálem regulace. Ale například v Pardubicích, kde limity padly trojnásobně, pracují chemičky i elektrárny naplno.
                     35:28
                     Snímek V zemi krve a medu
                      Filmový debut Angeliny Jolie jitří staré rány mezi Srby a bosenskými muslimy. Snímek V zemi krve a medu o milostném vztahu muslimské zajatkyně a srbského vojáka během bosenské války vyvolal ostré diskuse.
                      37:15
                      Arktické mrazy prudce zvýšily výrobu pitné vody
                       Některé úpravny jedou na plný výkon a do rozvodných sítí posílají dokonce více vody než v létě, kdy je spotřeba největší. Vyšší ztráty způsobuje zvyšující se počet poruch.
                       38:49
                       Kontroly potravin
                        Sýry s přelepenými daty spotřeby a zboží z ciziny označené logem Česká kvalita - prohřešky, které při kontrolách odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce.
                        40:34
                        Podivuhodný příběh nemocnice
                         Kyjovská nemocnice zaplatila více než před 10 lety 28 milionů korun za budovu, která nestojí – závěr, ke kterému došel znalecký posudek.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž43 minut
                         Další díl
                         15. února 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                         17. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                         16. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                         15. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         15. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                         14. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         14. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                         13. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         13. 6. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám