39 minut

7. únor 2012

Obsah dílu

Vyrovnání státu s církvemi znovu ve sněmovně — Celostátní dopravní potíže kvůli sněhu — Detaily majetkového vyrovnání s církvemi — Josef dobeš ustupuje v otázce školného — Bagrem na rekordní led — Syrský režim vítá ruského hrdinu — Americká a ruská diplomatická pře o Sýrii — Povody při zaměstnávání lékařů? — Razantní krok ŘSD kvůli problémům s D47 — Propagace knihy jako moderního média — Nekvalitní a nebezpečné kloubní náhrady — Absurdita, nebo boj za práva zvířat? — Jak z Česka mizí herní automaty — Čeští turisté na neklidných Maledivách — Řidiči autobusů na Pardubicku nedodržují bezpečnostní přestávky a jezdí tak na hraně svých možností. Nestíhají totiž jezdit podle nového jízdního řádu. — Zahraniční kritika ministra školství — Unikát: laserem na šedý zákal — Kubera chce zrušit poplatky za psy

Části dílu

00:41
Vyrovnání státu s církvemi znovu ve sněmovně
  Živý vstup Vladimíra Keblúška
  01:57
  Celostátní dopravní potíže kvůli sněhu
   Kvůli mrazům nezabírala na řadě míst sůl, řidiči se tak potýkali s uježděnou a kluzkou vrstvou sněhu. Jen v Praze se stalo 70 nehod, na D1 se spíš jen popojíždělo.
   02:11
   Detaily majetkového vyrovnání s církvemi
    V živém vstupu Lenky Drmotové.
    03:51
    Josef dobeš ustupuje v otázce školného
     Studenti by podle ministra mohli platit třeba jen když nestihnout dokončit školu včas.
     04:11
     Bagrem na rekordní led
      Obyvatele Raškova na Šumpersku ohrožovala zamrzlá řeka Morava. Koryto zatarasila až půlmetrová ledová bariéra. Do boje musel vyrazit speciální bagr.
      08:57
      Syrský režim vítá ruského hrdinu
       Rusko se za Sýrii postavilo v RB OSN, v Damašku se ministru zahraniční Lavrovovi dostalo vřelého uvítání. V zemi mezitím umřelo na 100 dalších lidí.
       10:53
       Americká a ruská diplomatická pře o Sýrii
        V živých vstupech z Washingtonu a Moskvy Michal Kubal a Pavel Vondra.
        14:17
        Povody při zaměstnávání lékařů?
         Pět fakultních nemocnic porušovalo při zaměstnávání lékařů zákoník práce. Se závěry přišli kontroloři inspektorátu práce. Zaměřili se na 120 lékařů, hlavně těch mladých před atestací.
         16:24
         Razantní krok ŘSD kvůli problémům s D47
          Stavbu, kterou už jednou převzalo, teď ŘSD opět vrátilo Eurovii. Ředitelství tvrdí, že firma nedodržela smlouvu o dílo a dálnici předala v nekvalitním stavu.
          18:50
          Propagace knihy jako moderního média
           Do světa literatury pronikl nový pojem - knižní trailer. Krátká, často i hraná videa se snaží čtenáře lákat ke konkrétním titulům.
           23:26
           Nekvalitní a nebezpečné kloubní náhrady
            Už 6 pacientů muselo znovu na operaci, protože jejich kloubní náhrada je po 5 letech nebezpečná. Můžou se z ní uvolňovat těžké kovy.
            25:30
            Absurdita, nebo boj za práva zvířat?
             Americká organizace za etické zacházení se zvířaty žaluje akvapark, který láká na show s kosatkami. Podle ochránců se zvířaty zachází jako s otroky.
             27:26
             Jak z Česka mizí herní automaty
              Ministerstvo financí obdrželo žádosti na zrušení víc než 10 000 videoloterijních terminálů, tedy zhruba sedminy těchto strojů v zemi.
              29:14
              Čeští turisté na neklidných Maledivách
               V turistickém ráji se vyhrotily vnitropolitické poměry a rezignoval prezident, podle informací ČT je všech víc než 200 Čechů v bezpečí.
               31:06
               Řidiči autobusů na Pardubicku nedodržují bezpečnostní přestávky a jezdí tak na hraně svých možností. Nestíhají totiž jezdit podle nového jízdního řádu.
                Nový jízdní řád okradl řidiče autobusů o bezpečnostní přestávky.
                32:54
                Zahraniční kritika ministra školství
                 Projekt ministra školství Josefa Dobeše - plošné testování žáků 5. a 9. tříd - není dobře připravený. Takové jsou závěry mezinárodní Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, která hodnotila školské systémy v jedenácti zemích světa.
                 35:19
                 Unikát: laserem na šedý zákal
                  Zlínská oční klinika jako první v ČR odstranila šedý zákal laserem. Novinka je přesnější než klasická, ultrazvuková metoda, ale pojišťovny ji nehradí.
                  37:13
                  Kubera chce zrušit poplatky za psy
                   Senátor za ODS Jaroslav Kubera chce zrušit poplatek za psy. Výběr poplatků je podle něj nespravedlivý, zbytečně drahý a jen těžko důsledně vymahatelný.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž39 minut
                   Další díl
                   8. únor 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   4. říjen

                   Headlines — Obranná strategie ČR — Detaily z obranné strategie — Diplomatické vztahy s Ruskem — Obranná strategie a armáda — Cvičení pozemních vojsk — Petr Pavel v Evropském parlamentu — Kontroly na hranicích — Jednání o evropské migrační politice — Republikání odvolali svého předsedu dolné komory — Vývoz obilí z Ruska — Hospodaření zdravotních pojišťoven — 25. ročník Designbloku — Škrty v dotacích — Omezení návštěv nemocnici v Šumperku — Kauza Diversity Capital — Prodej Jindřišské věže — Nehoda autobusu v Benátkách — Noví velvyslanci ČR — Říjnové počasí — Namátkové kontroly na hranicích — Nelegální migrace přes Slovensko — Situace na hranici s Německem — Hlavní migrační trasy — Poplatky za obnovitelné zdroje elektřiny — Zrušení rozsudku komunistické justice — Vyšetřování korupce na Slovensku — Konference britské konzervativní strany — Konec kojeneských ústavů — Nové nájemní byty v Opočně — Nobelova cena za chemii — Vyšetřování nehody na trati u Strakonic — Nové učebnice dějepisu v Rusku — Nová deska Ondřeje Pivce

                   4. 10. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   4. říjen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   4. 10. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   3. říjen

                   Headlines — Úspory ve výdajích státu — Škrtání ve státních dotacích — Další úspory — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Kontroly zavádí i Polsko — Smrtelná nehoda na trati — Spory uvnitř Republikánské strany v USA — Přestřelka v obchodním centru v Bangkoku — Platy učitelů — Povolební jednání na Slovensku — Nobelova cena za fyziku — Nehoda na D2 — Premiéra filmu Úsvit — Zelenskyj navštívil vojáky na frontě — Nevyužité uranové doly na Ukrajině — Konec tiskové mluvčí prezidenta — Lepší dostupnost záchranné služby na jižní Moravě — Vytažení výletní lodě Máj z vody — Kurz koruny — Očkování proti chřipce a covidu — Abnormálně teplé počasí — Letní počasí — Srovnání teplot — Vliv na přířodní cykly — Předpověď na další dny — Rozšiřování letiště Václava Havla — Prezident Pavel v Bruggách — Končí Oktoberfest — Únik látky v kroměřížském gymnáziu — Trénink na požár v dálničním tunelu — Loutkařský festival v Ostravě — Studenti z Ruska a Běloruska v Česku — Zemřel Richard Salzmann — Ochrana přírodních památek — Provoz úzkokolejky v jižnéch Čechách — Nehoda sanitky v Brně — 104letá žena skočila padákem

                   3. 10. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   3. říjen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   3. 10. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   2. říjen

                   Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                   2. 10. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   2. říjen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   2. 10. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   1. říjen

                   Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                   1. 10. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   1. říjen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   1. 10. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   30. září

                   Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                   30. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   30. září

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   30. 9. 2023 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám