40 minut

7. únor 2012

Obsah dílu

Vyrovnání státu s církvemi znovu ve sněmovně — Celostátní dopravní potíže kvůli sněhu — Detaily majetkového vyrovnání s církvemi — Josef dobeš ustupuje v otázce školného — Bagrem na rekordní led — Syrský režim vítá ruského hrdinu — Americká a ruská diplomatická pře o Sýrii — Povody při zaměstnávání lékařů? — Razantní krok ŘSD kvůli problémům s D47 — Propagace knihy jako moderního média — Nekvalitní a nebezpečné kloubní náhrady — Absurdita, nebo boj za práva zvířat? — Jak z Česka mizí herní automaty — Čeští turisté na neklidných Maledivách — Řidiči autobusů na Pardubicku nedodržují bezpečnostní přestávky a jezdí tak na hraně svých možností. Nestíhají totiž jezdit podle nového jízdního řádu. — Zahraniční kritika ministra školství — Unikát: laserem na šedý zákal — Kubera chce zrušit poplatky za psy

Části dílu

00:41
Vyrovnání státu s církvemi znovu ve sněmovně
  Živý vstup Vladimíra Keblúška
  01:57
  Celostátní dopravní potíže kvůli sněhu
   Kvůli mrazům nezabírala na řadě míst sůl, řidiči se tak potýkali s uježděnou a kluzkou vrstvou sněhu. Jen v Praze se stalo 70 nehod, na D1 se spíš jen popojíždělo.
   02:11
   Detaily majetkového vyrovnání s církvemi
    V živém vstupu Lenky Drmotové.
    03:51
    Josef dobeš ustupuje v otázce školného
     Studenti by podle ministra mohli platit třeba jen když nestihnout dokončit školu včas.
     04:11
     Bagrem na rekordní led
      Obyvatele Raškova na Šumpersku ohrožovala zamrzlá řeka Morava. Koryto zatarasila až půlmetrová ledová bariéra. Do boje musel vyrazit speciální bagr.
      08:57
      Syrský režim vítá ruského hrdinu
       Rusko se za Sýrii postavilo v RB OSN, v Damašku se ministru zahraniční Lavrovovi dostalo vřelého uvítání. V zemi mezitím umřelo na 100 dalších lidí.
       10:53
       Americká a ruská diplomatická pře o Sýrii
        V živých vstupech z Washingtonu a Moskvy Michal Kubal a Pavel Vondra.
        14:17
        Povody při zaměstnávání lékařů?
         Pět fakultních nemocnic porušovalo při zaměstnávání lékařů zákoník práce. Se závěry přišli kontroloři inspektorátu práce. Zaměřili se na 120 lékařů, hlavně těch mladých před atestací.
         16:24
         Razantní krok ŘSD kvůli problémům s D47
          Stavbu, kterou už jednou převzalo, teď ŘSD opět vrátilo Eurovii. Ředitelství tvrdí, že firma nedodržela smlouvu o dílo a dálnici předala v nekvalitním stavu.
          18:50
          Propagace knihy jako moderního média
           Do světa literatury pronikl nový pojem - knižní trailer. Krátká, často i hraná videa se snaží čtenáře lákat ke konkrétním titulům.
           23:26
           Nekvalitní a nebezpečné kloubní náhrady
            Už 6 pacientů muselo znovu na operaci, protože jejich kloubní náhrada je po 5 letech nebezpečná. Můžou se z ní uvolňovat těžké kovy.
            25:30
            Absurdita, nebo boj za práva zvířat?
             Americká organizace za etické zacházení se zvířaty žaluje akvapark, který láká na show s kosatkami. Podle ochránců se zvířaty zachází jako s otroky.
             27:26
             Jak z Česka mizí herní automaty
              Ministerstvo financí obdrželo žádosti na zrušení víc než 10 000 videoloterijních terminálů, tedy zhruba sedminy těchto strojů v zemi.
              29:14
              Čeští turisté na neklidných Maledivách
               V turistickém ráji se vyhrotily vnitropolitické poměry a rezignoval prezident, podle informací ČT je všech víc než 200 Čechů v bezpečí.
               31:06
               Řidiči autobusů na Pardubicku nedodržují bezpečnostní přestávky a jezdí tak na hraně svých možností. Nestíhají totiž jezdit podle nového jízdního řádu.
                Nový jízdní řád okradl řidiče autobusů o bezpečnostní přestávky.
                32:54
                Zahraniční kritika ministra školství
                 Projekt ministra školství Josefa Dobeše - plošné testování žáků 5. a 9. tříd - není dobře připravený. Takové jsou závěry mezinárodní Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, která hodnotila školské systémy v jedenácti zemích světa.
                 35:19
                 Unikát: laserem na šedý zákal
                  Zlínská oční klinika jako první v ČR odstranila šedý zákal laserem. Novinka je přesnější než klasická, ultrazvuková metoda, ale pojišťovny ji nehradí.
                  37:13
                  Kubera chce zrušit poplatky za psy
                   Senátor za ODS Jaroslav Kubera chce zrušit poplatek za psy. Výběr poplatků je podle něj nespravedlivý, zbytečně drahý a jen těžko důsledně vymahatelný.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž41 minut
                   Další díl
                   8. únor 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž51 minut

                   25. únor

                   Headlines — Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                   25. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž51 minut

                   25. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   25. 2. 2024 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   24. únor

                   Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                   24. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   24. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   24. 2. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   23. únor

                   Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíci — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                   23. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   23. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   23. 2. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   22. únor

                   Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Požár ve Valencii — Virtuální vesmírná stanice

                   22. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   22. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   22. 2. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   21. únor

                   Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                   21. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   21. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   21. 2. 2024 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám