30. leden 2012

Obsah dílu

Kdo může za drahou naftu? — Summit EU — Summit EU — K dvěma letům vězení za korupci odsoudil bývalého rumunského premiéra nejvyšší soud — Problémy s vyplácením sociálních dávek — Armáda má v úmyslu ročně přijímat 800 nových vojáků — Nové řízení letového provozu pro ČR — Američtí vyšetřovatelé chtějí ve čtvrtek začít mazat obsah serveru Megaupload — Boje v Sýrii — Drogy míří z ČR za hranice — Boj o post šéfa pražské ODS — Karviná: nárůst zločinu o třetinu — Trest pro hokejistu — Kulturní akce vydělávají — Opět spor o Falklandy — Metrostav podepsal dohodu o budoucí spolupráci na Temelínu s Westinghousem — Z Dukovan sílí požadavky na stavbu pátého bloku — Sledování na radnici — Spotřební daň na víno? — Příprava na mrazy — Mráz trápí prakticky celou Evropu — Informace obětem trestných činů — Pošta redukuje úřadovny — Ceremoniál olympijských her v Londýně

Části dílu

00:20
Kdo může za drahou naftu?
  Ceny nafty v Česku jsou nejvyšší ve střední Evropě. A to i bez přičtení spotřební daně a DPH. Důvodem jsou obrovské marže pumpařů a rafinérií.
  02:43
  Summit EU
   Zpřísnění rozpočtových podmínek pro 17 zemí eurozóny má dohodnout summit Evropské unie.
   04:43
   Summit EU
    Živý vstup Evy Hrnčířové.
    06:47
    K dvěma letům vězení za korupci odsoudil bývalého rumunského premiéra nejvyšší soud
     Podle něj Adrian Nastase připravil státní kasu o dva miliony dolarů.
     07:02
     Problémy s vyplácením sociálních dávek
      Odbory úřadů práce hned ve 13 městech vyzvaly ministra Jaromíra Drábka k rezignaci - kvůli nefunkčnosti nového počítačového systému pro výplatu sociálních dávek.
      09:19
      Armáda má v úmyslu ročně přijímat 800 nových vojáků
       Chce tak zastavit zvyšování věkového průměru ve svých řadách. Nábory budou mít na starosti dvě centra - jedno pro Čechy, druhé pro Moravu.
       09:38
       Nové řízení letového provozu pro ČR
        Nad Českem loni přeletělo přes 714 tisíc letadel a hustota letů se pořád zvyšuje. Řízení letového provozu proto potřebuje nový navigační systém za miliardu korun.
        11:19
        Američtí vyšetřovatelé chtějí ve čtvrtek začít mazat obsah serveru Megaupload
         Jeho majitelé stojí před soudem kvůli porušování obcházení autorských práv - filmová a hudební studia měli připravit o půl miliardy dolarů.
         13:09
         Boje v Sýrii
          Syrské vládní jednotky dobývají zpět předměstí Damašku, která se dostala pod kontrolu povstalců. A boj se vede i na diplomatickém poli.
          13:31
          Drogy míří z ČR za hranice
           Na české drogové scéně teď policie zaznamenává nové trendy: Velká část narkotik odsud teď ve velkém směřuje za hranice, a to všemi směry - na západ i na východ.
           15:29
           Boj o post šéfa pražské ODS
            Živý vstup Vladimíra Keblúška.
            19:19
            Karviná: nárůst zločinu o třetinu
             Jako město zločinu začíná mít pověst Karviná - jen za poslední rok tam kriminalita narostla o celou 1/3. Policie na to reaguje posilami pořádkových jednotek.
             21:07
             Trest pro hokejistu
              Hokejista Radek Duda dostal od karlovarského okresního soudu tříměsíční podmíněný trest. Podle obžaloby zbil důchodce na přechodu.
              21:24
              Kulturní akce vydělávají
               Podpora kulturních akcí je pro českou ekonomiku dobře zhodnocená investice. Dospěla k tomu analýza, udělaná při Pražském Quadriennale.
               23:18
               Opět spor o Falklandy
                Falklandy v jihozápadním Atlantiku se znovu stávají předmětem sporu mezi Británií a Argentinou. V roce 1982 o ně válčily a Londýn vyhrál.
                25:50
                Metrostav podepsal dohodu o budoucí spolupráci na Temelínu s Westinghousem
                 Podíl českých firem na stavbě až ze 70 % garantují všichni účastníci tendru.
                 26:09
                 Z Dukovan sílí požadavky na stavbu pátého bloku
                  Nová iniciativa Energetické Třebíčsko memorandem požaduje prodloužit provoz a postavit nový jaderný blok.
                  27:55
                  Sledování na radnici
                   Přístroj nalezený na radnici v Jičíně měl podle některých koaličních zastupitelů sledovat důvěrnou korespondenci vedení radnice. Místostarosta Tomáš Frýba tvrdí, že měl jen monitorovat využití pracovní doby v městských technických službách.
                   29:43
                   Spotřební daň na víno?
                    Od příštího roku v Česku zřejmě citelně podraží víno - veškeré, které se tu prodává - tuzemské i z dovozu.
                    31:37
                    Příprava na mrazy
                     Do Česka dorazily zatím největší mrazy této zimy. Teploty mají koncem týdne klesnout až k minus 35 stupňům.
                     33:44
                     Mráz trápí prakticky celou Evropu
                      O život připravil na 50 lidí. 18 na Ukrajině a 12 během víkendu v Polsku.
                      33:54
                      Informace obětem trestných činů
                       V novele trestního řádu se má změnit právo obětí a svědků násilných trestných činů. Dostat by měli okamžitou informaci o tom, že pachatel byl z vězení propuštěný.
                       35:53
                       Pošta redukuje úřadovny
                        Česká pošta přesouvá své přepážky do nákupních center a vesnických koloniálů. Během sedmi let se má takto zredukovat počet klasických úřadoven ze tří tisíc na několik set.
                        37:37
                        Ceremoniál olympijských her v Londýně
                         Do začátku letních olympijských her v Londýně zbývá půl roku a organizátoři prozradili, jak by měl vypadat zahajovací ceremoniál: Inspirovaný bude tvorbou Wiliama Shakespeara a na povel ho bude mít oskarový režisér Danny Boyle.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž39 minut
                         Další díl
                         31. leden 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                         22. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         21. březen

                         Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                         21. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         21. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         20. březen

                         Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                         20. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         20. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám