41 minut

30. ledna 2012

Obsah dílu

Kdo může za drahou naftu? — Summit EU — Summit EU — K dvěma letům vězení za korupci odsoudil bývalého rumunského premiéra nejvyšší soud — Problémy s vyplácením sociálních dávek — Armáda má v úmyslu ročně přijímat 800 nových vojáků — Nové řízení letového provozu pro ČR — Američtí vyšetřovatelé chtějí ve čtvrtek začít mazat obsah serveru Megaupload — Boje v Sýrii — Drogy míří z ČR za hranice — Boj o post šéfa pražské ODS — Karviná: nárůst zločinu o třetinu — Trest pro hokejistu — Kulturní akce vydělávají — Opět spor o Falklandy — Metrostav podepsal dohodu o budoucí spolupráci na Temelínu s Westinghousem — Z Dukovan sílí požadavky na stavbu pátého bloku — Sledování na radnici — Spotřební daň na víno? — Příprava na mrazy — Mráz trápí prakticky celou Evropu — Informace obětem trestných činů — Pošta redukuje úřadovny — Ceremoniál olympijských her v Londýně

Části dílu

00:20
Kdo může za drahou naftu?
  Ceny nafty v Česku jsou nejvyšší ve střední Evropě. A to i bez přičtení spotřební daně a DPH. Důvodem jsou obrovské marže pumpařů a rafinérií.
  02:43
  Summit EU
   Zpřísnění rozpočtových podmínek pro 17 zemí eurozóny má dohodnout summit Evropské unie.
   04:43
   Summit EU
    Živý vstup Evy Hrnčířové.
    06:47
    K dvěma letům vězení za korupci odsoudil bývalého rumunského premiéra nejvyšší soud
     Podle něj Adrian Nastase připravil státní kasu o dva miliony dolarů.
     07:02
     Problémy s vyplácením sociálních dávek
      Odbory úřadů práce hned ve 13 městech vyzvaly ministra Jaromíra Drábka k rezignaci - kvůli nefunkčnosti nového počítačového systému pro výplatu sociálních dávek.
      09:19
      Armáda má v úmyslu ročně přijímat 800 nových vojáků
       Chce tak zastavit zvyšování věkového průměru ve svých řadách. Nábory budou mít na starosti dvě centra - jedno pro Čechy, druhé pro Moravu.
       09:38
       Nové řízení letového provozu pro ČR
        Nad Českem loni přeletělo přes 714 tisíc letadel a hustota letů se pořád zvyšuje. Řízení letového provozu proto potřebuje nový navigační systém za miliardu korun.
        11:19
        Američtí vyšetřovatelé chtějí ve čtvrtek začít mazat obsah serveru Megaupload
         Jeho majitelé stojí před soudem kvůli porušování obcházení autorských práv - filmová a hudební studia měli připravit o půl miliardy dolarů.
         13:09
         Boje v Sýrii
          Syrské vládní jednotky dobývají zpět předměstí Damašku, která se dostala pod kontrolu povstalců. A boj se vede i na diplomatickém poli.
          13:31
          Drogy míří z ČR za hranice
           Na české drogové scéně teď policie zaznamenává nové trendy: Velká část narkotik odsud teď ve velkém směřuje za hranice, a to všemi směry - na západ i na východ.
           15:29
           Boj o post šéfa pražské ODS
            Živý vstup Vladimíra Keblúška.
            19:19
            Karviná: nárůst zločinu o třetinu
             Jako město zločinu začíná mít pověst Karviná - jen za poslední rok tam kriminalita narostla o celou 1/3. Policie na to reaguje posilami pořádkových jednotek.
             21:07
             Trest pro hokejistu
              Hokejista Radek Duda dostal od karlovarského okresního soudu tříměsíční podmíněný trest. Podle obžaloby zbil důchodce na přechodu.
              21:24
              Kulturní akce vydělávají
               Podpora kulturních akcí je pro českou ekonomiku dobře zhodnocená investice. Dospěla k tomu analýza, udělaná při Pražském Quadriennale.
               23:18
               Opět spor o Falklandy
                Falklandy v jihozápadním Atlantiku se znovu stávají předmětem sporu mezi Británií a Argentinou. V roce 1982 o ně válčily a Londýn vyhrál.
                25:50
                Metrostav podepsal dohodu o budoucí spolupráci na Temelínu s Westinghousem
                 Podíl českých firem na stavbě až ze 70 % garantují všichni účastníci tendru.
                 26:09
                 Z Dukovan sílí požadavky na stavbu pátého bloku
                  Nová iniciativa Energetické Třebíčsko memorandem požaduje prodloužit provoz a postavit nový jaderný blok.
                  27:55
                  Sledování na radnici
                   Přístroj nalezený na radnici v Jičíně měl podle některých koaličních zastupitelů sledovat důvěrnou korespondenci vedení radnice. Místostarosta Tomáš Frýba tvrdí, že měl jen monitorovat využití pracovní doby v městských technických službách.
                   29:43
                   Spotřební daň na víno?
                    Od příštího roku v Česku zřejmě citelně podraží víno - veškeré, které se tu prodává - tuzemské i z dovozu.
                    31:37
                    Příprava na mrazy
                     Do Česka dorazily zatím největší mrazy této zimy. Teploty mají koncem týdne klesnout až k minus 35 stupňům.
                     33:44
                     Mráz trápí prakticky celou Evropu
                      O život připravil na 50 lidí. 18 na Ukrajině a 12 během víkendu v Polsku.
                      33:54
                      Informace obětem trestných činů
                       V novele trestního řádu se má změnit právo obětí a svědků násilných trestných činů. Dostat by měli okamžitou informaci o tom, že pachatel byl z vězení propuštěný.
                       35:53
                       Pošta redukuje úřadovny
                        Česká pošta přesouvá své přepážky do nákupních center a vesnických koloniálů. Během sedmi let se má takto zredukovat počet klasických úřadoven ze tří tisíc na několik set.
                        37:37
                        Ceremoniál olympijských her v Londýně
                         Do začátku letních olympijských her v Londýně zbývá půl roku a organizátoři prozradili, jak by měl vypadat zahajovací ceremoniál: Inspirovaný bude tvorbou Wiliama Shakespeara a na povel ho bude mít oskarový režisér Danny Boyle.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž41 minut
                         Další díl
                         31. ledna 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         18. června

                         Headlines — Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                         18. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         18. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                         17. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                         16. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                         15. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         15. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                         14. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         14. 6. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám