40 minut

23. ledna 2012

Obsah dílu

Průhlednější hospodaření obcí? — EU přestane kupovat íránskou ropu — Řidiči jako rukojmí diplomatické války mocností — Exekuce vinou úřednice — Nové platby u zubaře — Gradující boj o vedení pražské ODS — Příliš mnoho jelenů na Šumavě — G. Giffordsová odchází z politiky — Kde hrozí nepokoje? — Francie: zaslíbená země českých animátorů — Francie uznala genocidu Arménů — Rekordně obývaná a stárnoucí Praha — Na silnicích zbytečně pomalu — Novinky v umělém oplodnění — Práce pro zdravotně postižené — Karlovarská záměna: Lenin místo Masaryka — Auta na českých silnicích stárnou

Části dílu

00:33
Průhlednější hospodaření obcí?
Průhlednější hospodaření obcí?
    Obce čekají revoluční změny - novela zákona, kterou dokončuje Ministerstvo vnitra, zařídí, že na hospodaření s majetkem bude mnohem víc vidět. Vůbec poprvé se do boje proti nevýhodným nebo podezřelým pronájmům a prodejům budou moct pustit i sami občané.
    02:40
    EU přestane kupovat íránskou ropu
    EU přestane kupovat íránskou ropu
      Evropská unie se přidala k USA a uvalila ropné embargo na Írán. Další sankce míří proti centrální bance a zakazuje obchody se zlatem a drahokamy. To vše kvůli podezření, že Teherán vyvíjí atomové zbraně.
      04:29
      Řidiči jako rukojmí diplomatické války mocností
      Řidiči jako rukojmí diplomatické války mocností
        I kvůli ropnému embargu na Írán dál rostou ceny pohonných hmot v ČR. Aktuální čísla v živém vstupu Zuzana Luňáková.
        06:42
        Exekuce vinou úřednice
        Exekuce vinou úřednice
          Za exekuci na majetek Prahy může chyba úřednice. Pracovnice podle magistrátu zapomněla zaplatit dluh 163 tisíc korun bytovému družstvu. Tři dny pak metropole nemohla s majetkem nakládat. Dnes peníze odešly a exekuce skončila.
          09:46
          Nové platby u zubaře
          Nové platby u zubaře
            Opravy umělých zubních náhrad přímo v ordinacích nově neplatí zdravotní pojišťovny. Stomatologové sice nedělají podobné výkony příliš často, přesto za ně třeba VZP ročně dala na třicet milionů.
            12:01
            Gradující boj o vedení pražské ODS
            Gradující boj o vedení pražské ODS
              Oblastní konference mají tento týden říct, koho by chtěly na postu vidět. Kromě primátora Svobody hodlá kandidovat taky exposlanec Jiří Janeček.
              13:55
              Příliš mnoho jelenů na Šumavě
              Příliš mnoho jelenů na Šumavě
                Skoro 700 jelenů, laní a kolouchů loni zastřelili šumavští myslivci. Jde o nejvyšší počet od roku 2002, kdy se tam zvěř přemnožila naposledy.
                15:56
                G. Giffordsová odchází z politiky
                G. Giffordsová odchází z politiky
                  Nemůže se naplno věnovat práci kongresmanky a taky kvůli tomu, aby se úplně zotavila.
                  18:05
                  Kde hrozí nepokoje?
                  Kde hrozí nepokoje?
                    V 35 regionech v Česku hrozí riziko sociálních nepokojů. Upozorňuje na to analýza odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra, která zkoumala poměry na 77 místech.
                    22:55
                    Francie: zaslíbená země českých animátorů
                    Francie: zaslíbená země českých animátorů
                      Do francouzských kin míří rekordních 50 kopií třetího dílu Fimfára. Jeho autoři se těší na velkou návštěvnost, protože z příkladu dřívějších českých animovaných filmů vědí, že Francouzi na ně chodí rádi.
                      25:31
                      Francie uznala genocidu Arménů
                      Francie uznala genocidu Arménů
                        Příslušný zákon schválila po dolní i horní komora francouzského parlamentu. Paříž se tak jasně vyhranila v historickém sporu Turecka a Arménie.
                        28:00
                        Rekordně obývaná a stárnoucí Praha
                        Rekordně obývaná a stárnoucí Praha
                          Na 100 seniorů starších 64 let v metropoli připadá jen 77 dětí do 15 let. Praha má také historicky nejvíc obyvatel.
                          30:50
                          Na silnicích zbytečně pomalu
                          Na silnicích zbytečně pomalu
                            Místo 130 km/h často jen 90, nebo dokonce 60. Taková je realita řady silnic v ČR. A to i na místech, která prošla opravou jen nedávno. Třeba úsek na silnici R52 mezi Brnem a Rajhradem.
                            32:34
                            Novinky v umělém oplodnění
                            Novinky v umělém oplodnění
                              Využít při umělém oplodnění jen jedno embryo - varianta, kterou zvýhodňuje nová legislativa. A podle gynekologů by měla snížit počet vícečetných těhotenství a ušetřit peníze.
                              34:36
                              Práce pro zdravotně postižené
                              Práce pro zdravotně postižené
                                Mají chuť pracovat, ale o jejich služby není velký zájem. Řeč je o lidech se zdravotním postižením, kterým se dlouhodobě nedaří najít zaměstnání. Stejnou zkušenost měla Renata Žáková z Holic.
                                36:25
                                Karlovarská záměna: Lenin místo Masaryka
                                Karlovarská záměna: Lenin místo Masaryka
                                  Na karlovarské soše T. G. Masaryka, kterou si ruští turisté s Leninem pletou, se teď objevila plaketa připomínající ruského revolucionáře. Neznámý člověk k ní přiložil i věnec. V sobotu totiž bylo výročí Leninovy smrti.
                                  37:55
                                  Auta na českých silnicích stárnou
                                  Auta na českých silnicích stárnou
                                    Jejich průměrný věk loni mírně stoupl na 13 a tři čtvrtě roku.
                                    Přehrát celé video
                                    Události - 24. ledna 2012
                                    Stopáž40 minut
                                    Další díl
                                    24. ledna 2012

                                    Přehled dílů

                                    9346 přehratelných
                                    Události - 16. prosince
                                    Stopáž55 minut

                                    16. prosince

                                    Headlines — První rozhodnutí nové vlády — Jednání nové vlády — Systém EU ETS 2 — Přerozdělení peněz mezi pojišťovnami — Personální změny — Cesta k míru — Vyšetřování útoku v Sydney — Ceny výrobců a stavařů — Odvolání dozorčí rady České pošty — Ústupek ve prospěch aut se spalovacími motory — Kontroly zemědělských výrobků z Jižní Ameriky — Zásah proti podvodníkům po telefonu — Jmenování profesorů — 250 let od narození Jane Austen — Petr Macinka na Slovensku — Jednání v Bruselu bez českého zástupce — Nelegální výrobna cigaret — Nelegální výpusti v okolí Lipna — Ochrana zvířat před týráním — Zákaz klecových chovů — Kamery na jatkách — Definice týrání — Vyšetřování únosu chlapce z Halenkovic — Sacharovova cena za svobodu myšlení — Žaloba na britskou BBC — Česká mše vánoční na Pražském hradě — Vyšetřování Skupiny D — Nedostatek pediatrů — Růst indexů pražské burzy — Návrat ukradených soch — Prezident v Lauderově škole — Nový systém na pomoc záchranářům — Oprava startovací rampy — Originální betlém od Pavla Rouhy

                                    Poslední vysílání 16. 12. 2025 na ČT1
                                    Události - 16. prosince
                                    Stopáž55 minut

                                    16. prosince

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Poslední vysílání 16. 12. 2025 na ČT24
                                    Události - 15. prosince
                                    Stopáž55 minut

                                    15. prosince

                                    Headlines — Prezident jmenoval vládu Andreje Babiše — Nová vláda se ujala úřadů — Česko má novou vládu — Priority ministryně financí — Na Ministerstvo financí se vrací Schillerová, školství povede Plaga — Uvedení ministra školství a kultury do úřadu — Ministři za Motoristy Oto Klempíř a Petr Macinka — Macinka povede resort zahraničí, dočasně také životní prostředí — Ministrem obrany je generálporučík Jaromír Zůna — Uvedení ministra obrany a vnitra do funkcí — Lubomír Metnar povede resort vnitra, Karel Havlíček se vrací na MPO — Uvedení Karla Havlíčka a Ivana Bednárika do úřadu — Resort dopravy povede Ivan Bednárik, zemědělství mé šéfovat Martin Šebestyán — Uvedení Martina Šebestyána a Jeronýma Tejce do úřadu — Nový ministr spravedlnosti Jeroným Tejc, na MPSV míří Aleš Juchelka — Juchelka a Vojtěch se ujali ministerstev — Adam Vojtěch se vrací na Ministerstvo zdravotnictví, Mrázová povede MMR — Zuzana Mrázova se ujala MMR — Boris Šťastný je ministrem pro sport, prevenci a zdraví — První Babišova vláda byla jmenována před osmi lety — Program vlády a ministrů v dalších dnech — Co čeká odcházející vládu a její ministry — Jednání o mírovém plánu pro Ukrajinu — Protivládní protesty na Slovensku — Šíření respiračních chorob — Trest kvůli otrávené Bečvě — Vyšetřování střelby v Sydney — Další útoky na židovskou komunitu — Vyšetřování únosu chlapce na Zlínsku — Požár bytu v Českých Budějovicích — Soud s vydavatelem hongkongského deníku — Připomínka prvních nacistických transportů z českých zemí — Divadelní hra Harold a Maude

                                    Poslední vysílání 15. 12. 2025 na ČT1
                                    Události - 15. prosince
                                    Stopáž55 minut

                                    15. prosince

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Poslední vysílání 15. 12. 2025 na ČT24
                                    Události - 14. prosince
                                    Stopáž50 minut

                                    14. prosince

                                    Headlines — Česko bude mít novou vládu — Nová vláda Andreje Babiše — Zpráva premiéra o stavu země — Teroristický útok v Austrálii — Reakce na střelbu v Austrálii — Třinácté platy ve firmách — Tržby obchodníků před Vánoci — Mění se jízdní řády vlakových spojů — Nalezení pohřešovaného chlapce — Ústupky Ukrajiny — Koncerty během adventu — Vyšetřování střelby na Brownově univerzitě — Babišův střet zájmů — Přesnější určení nádorů — Historické proměny zimního počasí — Michelinské hvězdy pro české restaurace — Přehled restaurací v průvodci — Preference Čechů ve stravování — Odchody ze SOCDEM — Nově objevená chodba v jeskyních Českého krasu — Německo zadrželo muže podezřelé z plánování útoku — Úspěch britských reformistů — Změna pravidel pro bezemisní automobily — Obyvatelé Lukova odmítli větrnou elektrárnu — Přestavba střední školy v Karlových Varech — Návrat zvonu na Martinskou stěnu — Před 90 lety abdikoval T. G. Masaryk

                                    Poslední vysílání 14. 12. 2025 na ČT1
                                    Události - 14. prosince
                                    Stopáž50 minut

                                    14. prosince

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Poslední vysílání 14. 12. 2025 na ČT24
                                    Události - 13. prosince
                                    Stopáž50 minut

                                    13. prosince

                                    Headlines — Růst platů ve státní sféře — Růst platů v rozpočtovém provizoriu — Amnestie v Bělorusku — Útok na konvoj v Palmýře — SOCDEM povede Jiří Nedvěd — Příspěvek pro začínající lékaře — Ruský útok na ukrajinskou energetiku — Finanční pomoc Ukrajině a postoj nastupující vlády — Finanční pomoc Ukrajině — Severní Korea pořádá slavnost pro vojáky — Pátrání po dvanáctiletém chlapci — Obnova tratí po povodních na Jesenicku — ČT1 uvede psychologické drama Máma — RegioJet ruší spoje v Polsku — Prevence půdní eroze — Skauti rozvážejí betlémské světlo — Kvalita sněhu na horách — Štědrost lidí během adventu — Sbírky na seniory a vážně nemocné — Návrat obyvatel do domu v Chomutově — Uzavírka dálnice D2 — Stále častější narkóza u zubaře — Král Karel III. promluvil o své diagnóze — Dva roky vlády Donalda Tuska — Boje mezi Thajskem a Kambodžou — Investice hlavního města do dopravy — Premiéra Společenstva vlastníků — Dobrodruh v závěrečné fázi cesty kolem světa

                                    Poslední vysílání 13. 12. 2025 na ČT1
                                    Události - 13. prosince
                                    Stopáž50 minut

                                    13. prosince

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Poslední vysílání 13. 12. 2025 na ČT24
                                    Události - 12. prosince
                                    Stopáž55 minut

                                    12. prosince

                                    Headlines — Města rozhodují o rozpočtech pro příští rok — Města rozhodují o rozpočtech pro příští rok — Slovensko zruší úřad pro whistleblowery — Mrtví po bouři v Pásmu Gazy — Úbytek obyvatel v Česku — Nová huť Ostrava propouští — Nehodu na D56 způsobil přetížený kamion — Plán na ukončení války na Ukrajině — Obranné výdaje Ruska — Hybridní útoky v Německu — EP Equity Daniela Křetínského koupila vlastníka AAA — Lidé se rozloučili s Theodorem Pištěkem — EU zavádí poplatek na levné balíky ze zahraničí — Tempo snižování emisí — Bývalá věznice nabídne byty vojákům — Objem hypoték meziročně vzrostl — Druhý požár v jednom týdnu na stejném místě — Budoucnost u poškozených vlaků po nehodě u Zlivi — Nelegální odpad z ciziny — Nelegální odpad v Jiříkově a v Brně — Rakousko prodlužuje kontroly na hranicích — Thajsko míří k předčasným volbám — Pátrání po dvanáctiletém chlapci — Nedostatek zdravotnického personálu — Použití dronů při kontrolách dálnic — Dostupnost kratomu v prodejnách — Zmrazení aktiv ruské centrální banky — Humanitární krize v Sýrii — Adventní koncert Vojenského uměleckého sboru Ondráš — Krizové byty pro oběti domácího násilí — Náklady za osvětlení Prahy — Nejčasnější západ Slunce — Dokument ČT o bratřích Hrušínských

                                    Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT1
                                    Události - 12. prosince
                                    Stopáž55 minut

                                    12. prosince

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT24