39 minut

18. leden 2012

Obsah dílu

Českou republiku pravděpodobně čeká druhé referendum — O institutu referenda v českých zemích — Záchranné práce na lodi Costa Concordia znovu stojí — Škola Václava Havla — Po Václavu Havlovi se bude jmenovat taky jedna z budov Evropského parlamentu — Trest pro Petra Bakeše — Divadlo na Vinohradech pravděpodobně nově povede Tomáš Töpfer — V děčínské nemocnici zemřela žena z rodiny napadené skupinou Romů na Nový rok ve Varnsdorfu — Cvičení NATO na afghánskou misi — Místopředseda Krajského soudu v Brně přišel kvůli kárné žalobě o odměny, funkci neztratí — Boj proti korupci — Láska je láska — Města a obce v Pardubickém kraji kritizují nový systém veřejné dopravy — Česko neumí třídit elektroodpad — Protesty proti reformám — Kauza Gorila — V pražském Světozoru začal sedmý ročník Festivalu krátkých filmů — Česko-polská spolupráce záchranářů — Rozhádaní paralympici — Vláda nezakáže dobrovolnou kastraci — Jeseník pod sněhem — Role toaletního papíru se začaly kupit v Masarykově univerzitě v Brně — Bezpečnostní kamery: dobro, či zlo? — Automatické titulkování pořadů — Tresty za falešné nálezy

Části dílu

00:37
Českou republiku pravděpodobně čeká druhé referendum
  ODS a Věci veřejné chtějí nechat rozhodnout lidi o tom, zda přijmout euro a připojit se ke smlouvě o evropské rozpočtové odpovědnosti.
  02:43
  O institutu referenda v českých zemích
   Živý vstup Lukáše Dolanského.
   03:59
   Záchranné práce na lodi Costa Concordia znovu stojí
    Vrak balancující na hraně podmořského svahu se totiž začal pohybovat. V jeho útrobách nebo na dně moře je ale zřejmě stále 22 pohřešovaných.
    05:58
    Škola Václava Havla
     Po Václavu Havlovi se ode dneška jmenuje poděbradská ZŠ Na Valech. Zastupitelstvo o tom rozhodlo jednomyslně už před Vánocemi.
     06:42
     Po Václavu Havlovi se bude jmenovat taky jedna z budov Evropského parlamentu
      Dohodlo se na tom předsednictvo. Parlament pojmenovává svoje objekty po významných Evropanech.
      08:12
      Trest pro Petra Bakeše
       Bývalý pracovník rozvědky Petr Bakeš dostal stotisícovou pokutu a zákaz činnosti. Rozhodl o tom odvolací Městský soud v Praze, který naopak osvobodil expolicistu Jiřího Dvořáka.
       08:34
       Divadlo na Vinohradech pravděpodobně nově povede Tomáš Töpfer
        Dosavadního ředitele Divadla na Fidlovačce jednohlasně doporučila komise hlavního města.
        08:48
        V děčínské nemocnici zemřela žena z rodiny napadené skupinou Romů na Nový rok ve Varnsdorfu
         Živý vstup Petry Tachecí.
         09:58
         Cvičení NATO na afghánskou misi
          V Německu teď vrcholí společná příprava 300 vojáků NATO na výcvikovou misi v Afghánistánu. Na americké základně Hohenfels se připravují výcvikové týmy ze Slovinska, Rumunska, Polska a Maďarska.
          12:11
          Místopředseda Krajského soudu v Brně přišel kvůli kárné žalobě o odměny, funkci neztratí
           Místopředseda Krajského soudu v Brně Jan Kozák nepřijde o funkci - kárný senát Nejvyššího správního soudu mu jen na půl roku vzal příplatek za místopředsednickou funkci.
           12:30
           Boj proti korupci
            Odhalování korupce v Česku má za sebou úspěšnější rok než kterýkoliv před tím. Podle statistik loni protikorupční policie obvinila dvojnásobek lidí.
            14:27
            Láska je láska
             Živý vstup Petry Schubertové.
             17:28
             Města a obce v Pardubickém kraji kritizují nový systém veřejné dopravy
              Upravené jízdní řády a nová tarifní pásma zavedl kraj ve snaze najít úspory a lépe propojit autobusové a vlakové linky. Například v Ústí nad Orlicí a České Třebové ale ke změnám od 1. ledna mají výhrady.
              19:26
              Česko neumí třídit elektroodpad
               Každý Čech vloni předal k recyklaci v průměru 5 kilogramů elektrických spotřebičů. To je zhruba třetina zařízení, která vyhodil. Zatímco třeba ve třídění plastů patří Češi k evropské špičce, zvlášť malá elektronika stále nejčastěji končí v popelnici.
               21:21
               Protesty proti reformám
                Kvůli plánovaným vysokoškolským reformám ministra Josefa Dobeše svolal rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl na zítra shromáždění. Zve na něj vedení univerzity, vyučující i studenty.
                21:39
                Kauza Gorila
                 Většina Slováků považuje kauzu Gorila, tedy údajný spis tajných služeb o korupci politických stran za vlády Mikulše Dzurindy v letech 2005 až 2006, za pravdivou.
                 23:40
                 V pražském Světozoru začal sedmý ročník Festivalu krátkých filmů
                  Do hlavní soutěže se teprve podruhé dostal i český snímek O-Ring od Ondřeje Hudečka. Krátkometrážní produkce v Česku nemá nijak silnou podporu, i když už desítky let sklízí úspěchy.
                  25:30
                  Česko-polská spolupráce záchranářů
                   Zdravotničtí záchranáři v Krkonoších mají ode dneška v Trutnově novou základnu a vybavení pro zásahy v horském terénu.
                   27:40
                   Rozhádaní paralympici
                    Poslanci ze školského výboru vyzvali ministra Josefa Dobeše, aby konečně vyřešil spory mezi paralympijskými organizacemi.
                    29:37
                    Vláda nezakáže dobrovolnou kastraci
                     Chirurgická kastrace sexuálních deviantů je věcí jejich svobodného rozhodnutí, ne ponižující zacházení, proto není třeba ji v České republice zakázat. Navzdory kritice evropského výboru tak rozhodla vláda.
                     31:42
                     Jeseník pod sněhem
                      Ve dvanáctitisícovém Jeseníku trvá kalamitní stav kvůli přívalům sněhu. Město má v terénu veškerou odklízecí techniku a pomáhají i soukromníci.
                      33:16
                      Role toaletního papíru se začaly kupit v Masarykově univerzitě v Brně
                       Nanosili je tam studenti, kteří tak zareagovali na výzvu, že je třeba šetřit. Škola odmítá, že by hrozil akutní nedostatek.
                       33:56
                       Bezpečnostní kamery: dobro, či zlo?
                        Desetitisíce kamer každý den sledují pohyb lidí. Vítězem anticeny Big Brother Awards je letos pražský dopravní podnik.
                        35:46
                        Automatické titulkování pořadů
                         Katedra kybernetiky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni vyvinula systém, který umí automaticky titulkovat živé televizní pořady. Na projektu pracoval tým odborníků pět let.
                         37:41
                         Tresty za falešné nálezy
                          Brněnský krajský soud dnes potrestal dvojici podvodníků, kteří málem připravili Oslavany u Brna o zámek a další nemovitosti. Podnikatel Jiří Tomek si opatřil zfalšovaný rozhodčí nález, podle něhož mu zámek patří.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž39 minut
                          Další díl
                          19. leden 2012

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          23. září

                          Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                          23. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          23. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          22. září

                          Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                          22. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          22. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                          21. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                          20. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          19. září

                          Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                          19. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 9. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám