Nahrávám video

18. leden 2012

Obsah dílu

Českou republiku pravděpodobně čeká druhé referendum — O institutu referenda v českých zemích — Záchranné práce na lodi Costa Concordia znovu stojí — Škola Václava Havla — Po Václavu Havlovi se bude jmenovat taky jedna z budov Evropského parlamentu — Trest pro Petra Bakeše — Divadlo na Vinohradech pravděpodobně nově povede Tomáš Töpfer — V děčínské nemocnici zemřela žena z rodiny napadené skupinou Romů na Nový rok ve Varnsdorfu — Cvičení NATO na afghánskou misi — Místopředseda Krajského soudu v Brně přišel kvůli kárné žalobě o odměny, funkci neztratí — Boj proti korupci — Láska je láska — Města a obce v Pardubickém kraji kritizují nový systém veřejné dopravy — Česko neumí třídit elektroodpad — Protesty proti reformám — Kauza Gorila — V pražském Světozoru začal sedmý ročník Festivalu krátkých filmů — Česko-polská spolupráce záchranářů — Rozhádaní paralympici — Vláda nezakáže dobrovolnou kastraci — Jeseník pod sněhem — Role toaletního papíru se začaly kupit v Masarykově univerzitě v Brně — Bezpečnostní kamery: dobro, či zlo? — Automatické titulkování pořadů — Tresty za falešné nálezy

Části dílu

00:37
Českou republiku pravděpodobně čeká druhé referendum
  ODS a Věci veřejné chtějí nechat rozhodnout lidi o tom, zda přijmout euro a připojit se ke smlouvě o evropské rozpočtové odpovědnosti.
  02:43
  O institutu referenda v českých zemích
   Živý vstup Lukáše Dolanského.
   03:59
   Záchranné práce na lodi Costa Concordia znovu stojí
    Vrak balancující na hraně podmořského svahu se totiž začal pohybovat. V jeho útrobách nebo na dně moře je ale zřejmě stále 22 pohřešovaných.
    05:58
    Škola Václava Havla
     Po Václavu Havlovi se ode dneška jmenuje poděbradská ZŠ Na Valech. Zastupitelstvo o tom rozhodlo jednomyslně už před Vánocemi.
     06:42
     Po Václavu Havlovi se bude jmenovat taky jedna z budov Evropského parlamentu
      Dohodlo se na tom předsednictvo. Parlament pojmenovává svoje objekty po významných Evropanech.
      08:12
      Trest pro Petra Bakeše
       Bývalý pracovník rozvědky Petr Bakeš dostal stotisícovou pokutu a zákaz činnosti. Rozhodl o tom odvolací Městský soud v Praze, který naopak osvobodil expolicistu Jiřího Dvořáka.
       08:34
       Divadlo na Vinohradech pravděpodobně nově povede Tomáš Töpfer
        Dosavadního ředitele Divadla na Fidlovačce jednohlasně doporučila komise hlavního města.
        08:48
        V děčínské nemocnici zemřela žena z rodiny napadené skupinou Romů na Nový rok ve Varnsdorfu
         Živý vstup Petry Tachecí.
         09:58
         Cvičení NATO na afghánskou misi
          V Německu teď vrcholí společná příprava 300 vojáků NATO na výcvikovou misi v Afghánistánu. Na americké základně Hohenfels se připravují výcvikové týmy ze Slovinska, Rumunska, Polska a Maďarska.
          12:11
          Místopředseda Krajského soudu v Brně přišel kvůli kárné žalobě o odměny, funkci neztratí
           Místopředseda Krajského soudu v Brně Jan Kozák nepřijde o funkci - kárný senát Nejvyššího správního soudu mu jen na půl roku vzal příplatek za místopředsednickou funkci.
           12:30
           Boj proti korupci
            Odhalování korupce v Česku má za sebou úspěšnější rok než kterýkoliv před tím. Podle statistik loni protikorupční policie obvinila dvojnásobek lidí.
            14:27
            Láska je láska
             Živý vstup Petry Schubertové.
             17:28
             Města a obce v Pardubickém kraji kritizují nový systém veřejné dopravy
              Upravené jízdní řády a nová tarifní pásma zavedl kraj ve snaze najít úspory a lépe propojit autobusové a vlakové linky. Například v Ústí nad Orlicí a České Třebové ale ke změnám od 1. ledna mají výhrady.
              19:26
              Česko neumí třídit elektroodpad
               Každý Čech vloni předal k recyklaci v průměru 5 kilogramů elektrických spotřebičů. To je zhruba třetina zařízení, která vyhodil. Zatímco třeba ve třídění plastů patří Češi k evropské špičce, zvlášť malá elektronika stále nejčastěji končí v popelnici.
               21:21
               Protesty proti reformám
                Kvůli plánovaným vysokoškolským reformám ministra Josefa Dobeše svolal rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl na zítra shromáždění. Zve na něj vedení univerzity, vyučující i studenty.
                21:39
                Kauza Gorila
                 Většina Slováků považuje kauzu Gorila, tedy údajný spis tajných služeb o korupci politických stran za vlády Mikulše Dzurindy v letech 2005 až 2006, za pravdivou.
                 23:40
                 V pražském Světozoru začal sedmý ročník Festivalu krátkých filmů
                  Do hlavní soutěže se teprve podruhé dostal i český snímek O-Ring od Ondřeje Hudečka. Krátkometrážní produkce v Česku nemá nijak silnou podporu, i když už desítky let sklízí úspěchy.
                  25:30
                  Česko-polská spolupráce záchranářů
                   Zdravotničtí záchranáři v Krkonoších mají ode dneška v Trutnově novou základnu a vybavení pro zásahy v horském terénu.
                   27:40
                   Rozhádaní paralympici
                    Poslanci ze školského výboru vyzvali ministra Josefa Dobeše, aby konečně vyřešil spory mezi paralympijskými organizacemi.
                    29:37
                    Vláda nezakáže dobrovolnou kastraci
                     Chirurgická kastrace sexuálních deviantů je věcí jejich svobodného rozhodnutí, ne ponižující zacházení, proto není třeba ji v České republice zakázat. Navzdory kritice evropského výboru tak rozhodla vláda.
                     31:42
                     Jeseník pod sněhem
                      Ve dvanáctitisícovém Jeseníku trvá kalamitní stav kvůli přívalům sněhu. Město má v terénu veškerou odklízecí techniku a pomáhají i soukromníci.
                      33:16
                      Role toaletního papíru se začaly kupit v Masarykově univerzitě v Brně
                       Nanosili je tam studenti, kteří tak zareagovali na výzvu, že je třeba šetřit. Škola odmítá, že by hrozil akutní nedostatek.
                       33:56
                       Bezpečnostní kamery: dobro, či zlo?
                        Desetitisíce kamer každý den sledují pohyb lidí. Vítězem anticeny Big Brother Awards je letos pražský dopravní podnik.
                        35:46
                        Automatické titulkování pořadů
                         Katedra kybernetiky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni vyvinula systém, který umí automaticky titulkovat živé televizní pořady. Na projektu pracoval tým odborníků pět let.
                         37:41
                         Tresty za falešné nálezy
                          Brněnský krajský soud dnes potrestal dvojici podvodníků, kteří málem připravili Oslavany u Brna o zámek a další nemovitosti. Podnikatel Jiří Tomek si opatřil zfalšovaný rozhodčí nález, podle něhož mu zámek patří.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž39 minut
                          Další díl
                          19. leden 2012

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          29. září

                          Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                          29. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. září

                          Ve znakovém jazyce

                          29. 9. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                          28. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Ve znakovém jazyce

                          28. 9. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          27. září

                          Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                          27. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. září

                          Ve znakovém jazyce

                          27. 9. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám