39 minut

11. leden 2012

Obsah dílu

Vláda schválila majetkové vypořádání s církvemi — V majetkovém vyrování s církvemi jde o miliardy — Praha nemusí odhlučnit magistrálu — Kdo může za dvoumiliardovou pokutu? — Další vítězství republikána Romneyho — Ocenění talentovaných dětí — Češí loni uzavřeli hypotéky za 117 miliard korun — Interní audit ČEZu, který měl prověřit zakázky pro firmu Škoda Power, neprokázal korupci — ČT bude letos hospodařit s rozpočtem 6,970 miliardy — Slovenskem otřásá korupční skandál — Neobvyklé pojetí lidické tragédie — Segregace ve slovenských školách — Írán vs. Západ: studená válka dneška — Ceníky za lékaře dle pacientova výběru jsou na světě — Divoká prasata poničila golfové hřiště — Vzpomínky na Václava Havla nekončí — ČT vyzkoušela elektroauto ze Škody — Bude se v ČR těžit plyn z břidlic? — Technologický zítřek v Las Vegas

Části dílu

00:42
Vláda schválila majetkové vypořádání s církvemi
  Po dnech sporů s Věcmi veřejnými nakonec pro dohodu hlasovali všichni ministři této strany.
  03:27
  V majetkovém vyrování s církvemi jde o miliardy
   Podrobnosti v živém vstupu Daniela Takáče
   05:54
   Praha nemusí odhlučnit magistrálu
    Rozsudky, které to hlavnímu městu nařizovaly, zrušil Ústavní soud.
    08:01
    Kdo může za dvoumiliardovou pokutu?
     Ekonom brněnského krajského soudu Lippert pro ČT přiznal, že chyby na jeho úřadě se staly. Ministerstvo spravedlnosti zvažuje kárné žaloby.
     10:28
     Další vítězství republikána Romneyho
      Bývalý guvernér Massachusetts potvrzuje roli favorita republikánských primárek. I ve druhých primárkách zvítězil. Tentokrát s jasnou převahou.
      15:15
      Ocenění talentovaných dětí
       V soutěži Zlatý oříšek rozdala porota deset cen. Kromě hudebníků nebo tanečníků si je odnesli třeba i malí biologové či ekologové.
       17:03
       Češí loni uzavřeli hypotéky za 117 miliard korun
        V Česku se loni uzavřely hypotéky za 117 miliard korun - to je o 40 % víc než v roce 2010. Za růstem jsou hlavně nízké úrokové sazby, stabilní ceny nemovitostí a snaha využít nižší DPH.
        17:27
        Interní audit ČEZu, který měl prověřit zakázky pro firmu Škoda Power, neprokázal korupci
         Nárůst zakázek pro Škodovku po roce 2004 podle auditu souvisel s celkovým růstem investičních výdajů ČEZu.
         17:49
         ČT bude letos hospodařit s rozpočtem 6,970 miliardy
          To je o 230 milionů míň než loni. Generální ředitel Petr Dvořák taky sestavil své poradní kolegium pro strategický rozvoj.
          18:16
          Slovenskem otřásá korupční skandál
           Vláda kvůli údajnému korupčnímu napojení Dzurindovy vlády na finančníky z Penty odvolala šéfku Fondu národního majetku. A množí se spekulace, že budou padat i další hlavy a stejně tak často se zpochybňuje i pravost některých klíčových dokumentů.
           21:16
           Neobvyklé pojetí lidické tragédie
            Pražské centrum DOX zobrazuje tematické fotky a filmy z fotogalerie z velšského Cardiffu, včetně propagandistického filmu, varující před podobným nebezpečím i Brity.
            23:01
            Segregace ve slovenských školách
             Učitelé na Slovensku se ohrazují proti rozsudku prešovského soudu. Podle něj se školy dopouští nepřípustné segregace, když vytváří třídy zvlášť pro romské a neromské děti.
             25:31
             Írán vs. Západ: studená válka dneška
              Neznámí útočníci zabili dalšího íránského jaderného vědce. V Teheránu připevnili na jeho auto výbušninu a ujeli na motocyklech.
              27:50
              Ceníky za lékaře dle pacientova výběru jsou na světě
               ČT zná částky, které si v brněnská fakultní nemocnice bude účtovat za to, že pacienty bude operovat doktor podle jejich výběru. Maximum je 10 tisíc korun.
               30:03
               Divoká prasata poničila golfové hřiště
                Neobvyklý problém řeší golfisté v Lázních Bohdaneč. Divoká prasata totiž rozryla tamní hřiště.
                31:46
                Vzpomínky na Václava Havla nekončí
                 Stále přichází kondolence, stále do Prahy přijíždí lidi, kteří se chtějí rozloučit osobně.
                 33:41
                 ČT vyzkoušela elektroauto ze Škody
                  Na české silnice jich vyjelo prvních 10. Zatím jde o upravený model Octavie.
                  35:36
                  Bude se v ČR těžit plyn z břidlic?
                   Největší ložiska na území ČR se ale nachází pod chráněnými oblastmi.
                   37:31
                   Technologický zítřek v Las Vegas
                    Zdejší veletrh nabízí nové trendy v elektronice. Nové talbety, smartphony nebo novou generaci ultratenkých počítačů a televizí.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž39 minut
                    Další díl
                    12. leden 2012

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    1. prosinec

                    Headlines — Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                    1. 12. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    1. prosinec

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    1. 12. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    30. listopad

                    Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                    30. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    30. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    30. 11. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    29. listopad

                    Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                    29. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    29. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    29. 11. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    28. listopad

                    Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                    28. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    28. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    28. 11. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    27. listopad

                    Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                    27. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    27. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    27. 11. 2023 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám