Události

8. prosinec 2011

35 minut

8. prosinec 2011

Obsah dílu

Headlines — Návštěva prezidenta Medvěděva — Návštěva prezidenta Medvěděva — Marihuana míří do českých lékáren — Až dvacet centimetrů sněhu napadlo v noci na hřebenech hor v severní polovině republiky — Vláda opět zmrazila minimální mzdu — S falešnými doklady do Česka — Na tísňovou linku Ministerstva vnitra můžou ode dneška volat i vojáci — Další selhání státního zástupce — Soukromé firmy a domovy pro důchodce — Summit EU — Ministr kultury Jiří Besser rezignoval — Trest a léčba pro agresivní řidiče — Americká armáda vyhazovala ostatky svých padlých vojáků na skládku — Tajná věznice CIA v Rumunsku ležela přímo v centru Bukurešti — Důležitý ropovod u syrského Homsu poničil výbuch — Hazardní firmy o svých odvodech na dobročinné účely už rozhodovat nebudou — Hledání sponzora na internetu — Pozor na falešné zlato

Části dílu

00:23
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:08
  Návštěva prezidenta Medvěděva
   Živý vstup Josefa Pazderky.
   06:12
   Návštěva prezidenta Medvěděva
    Živý vstup Martina Jonáše.
    07:23
    Marihuana míří do českých lékáren
     Expertní skupina dokončila přelomový návrh na legalizaci konopí pro léčebné účely. Ten počítá s tím, že konopí by v Česku mohla pěstovat až desítka licencovaných firem, nebo by se dováželo ze zahraničí.
     09:21
     Až dvacet centimetrů sněhu napadlo v noci na hřebenech hor v severní polovině republiky
      Na mnoha místech způsobily závěje velké problémy - nejvíc na silnicích.
      11:02
      Vláda opět zmrazila minimální mzdu
       Vláda znovu zmrazila minimální mzdu. Ministr práce Jaromír Drábek totiž neprosadil svůj návrh na její růst o 400 až 500 korun.
       13:13
       S falešnými doklady do Česka
        Už měsíc kontroluje cizinecká policie intenzivně hranice a dálniční úseky v jejich blízkosti. Jde o reakci na odhalení většího počtu běženců v Rakousku a Maďarsku.
        15:14
        Na tísňovou linku Ministerstva vnitra můžou ode dneška volat i vojáci
         Dohodlo se na tom vedení armády s policejním prezidentem Petrem Lessym. Linku provozuje policie a pracuje v ní pět lidí.
         15:28
         Další selhání státního zástupce
          Tentokrát ho odhalila kontrola Vrchní státního zastupitelství v Olomouci. A to v jedné z nejrozsáhlejších kauz OKD. Už teď je jasné, že našlo pochybné kroky v postupu státního zástupce, který ovlivnil stíhání uhlobaronů podezřelých z tunelování.
          17:14
          Soukromé firmy a domovy pro důchodce
           V Jihlavě otevřeli nový domov pro seniory – město ho vůbec poprvé v Česku postavilo společně se soukromou firmou. Podobné projekty v minulosti většinou zkrachovaly ještě před prvním výkopem.
           19:32
           Summit EU
            Živý vstup Evy Hrnčířové.
            22:16
            Ministr kultury Jiří Besser rezignoval
             Ministr kultury Jiří Besser rezignoval. Necítí prý podporu svých kolegů. Ztratil ji před několika dny, když vyšlo najevo, že má vazby na Pavla Hrácha - muže odsouzeného za korupci.
             24:44
             Trest a léčba pro agresivní řidiče
              Trest pro agresora a výtržníka za volantem - 11 let vězení. Pavel Domša při řízení opakovaně nezvládal své návaly vzteku a domnělé provinilce napadal.
              27:10
              Americká armáda vyhazovala ostatky svých padlých vojáků na skládku
               Mezi odpadky skončil popel nejméně 274 příslušníků ozbrojených sil. Armádní úředníci se brání tím, že měli od příbuzných svolení těla pohřbít podle vlastního uvážení.
               28:58
               Tajná věznice CIA v Rumunsku ležela přímo v centru Bukurešti
                Američani vyslýchali nejdůležitější zadržené teroristy v budově, která patří rumunské vládě.
                29:22
                Důležitý ropovod u syrského Homsu poničil výbuch
                 Podle protivládních aktivistů potrubí schválně zničili vojáci. Damašek obviňuje ze sabotáže teroristy.
                 29:38
                 Hazardní firmy o svých odvodech na dobročinné účely už rozhodovat nebudou
                  Senát dnes schválil rozdělení peněz z hazardu jen mezi stát a obce. Těm má zůstat i poplatek z hracích automatů.
                  31:32
                  Hledání sponzora na internetu
                   Kde sehnat sponzora - nad tím si dlouho lámal hlavu britský sprinter James Ellington. Když žádného nenašel standardní cestou, nabídl se v internetové aukci - kdo dá nejvíc, získá výhradní právo umístit své logo na jeho dres.
                   33:06
                   Pozor na falešné zlato
                    Cena zlata se jen za poslední tři roky víc než zdvojnásobila. Zisk ale přitahuje taky podvodníky. Třeba při nákupu šperků, ale i pamětních mincí, je tak potřeba dávat pozor, kdo věci prodává a odkud pocházejí.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž35 minut
                    Další díl
                    9. prosinec 2011

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    24. květen

                    Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                    24. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    24. květen

                    Ve znakovém jazyce

                    24. 5. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    23. květen

                    Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                    23. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    23. květen

                    Ve znakovém jazyce

                    23. 5. 2022 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    22. květen

                    Růst cen — Reakce vlády na zdražování — Jednorázový příspěvek rodinám — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Situace v Charkově — Požár domu v Ivančicích — Sucho v Česku — Biden v Japonsku — Úspěšný český sklář — Vládní krize v Izraeli — Majetek Putinova poradce v Česku — Debaty o novém národním parku — Opičí neštovice — Zdražení letních dovolených — Dovolená v tuzemsku — Populární lokality v Česku — Rozšiřování NATO — Oprava železničního mostu — Nedostatek papíru — Vysychání rybníka v Plzni — Festival na hradě Helfštýn — Tradiční ukrajinská košile — Střídání vlád v Austrálii — Festival v Cannes

                    22. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    22. květen

                    Ve znakovém jazyce

                    22. 5. 2022 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám