31 minut

13. října 2011

Obsah dílu

Headlines — Chaos v zimních pneumatikách — Euroval dostal zelenou — Ukrajinská pobočka Bankovního institutu, soukromé pražské vysoké školy funguje nestandardně — Falešné pivo — Senát schválil roční odklad povinné maturity z cizího jazyka — Ministr školství Josef Dobeš se brání tlakům proti svému záměru zavést do škol výchovu k národní hrdosti — Senát souhlasil se sjednocením dávek zdravotně postiženým do dvou příspěvků — Policie do Česka dopravila bývalého úředníka Ministerstva financí Karla Ponocného — ÚOHS zahájil správní řízení s MPSV kvůli tendru na sociální kartu — Naprostým krachem skončilo výběrové řízení na brněnské parkování — Nákupy vánočních dárků — Největší knižní festival na světě láká na literární hvězdy — Nevýhodné smlouvy k výstavbě pavilonů ÚVN — Zahraniční kritika pražských taxi — Ředitel odboru číslo 11 — Organizace Amensty International naléhá na libyjskou přechodnou radu, aby si udělala pořádek ve věznicích — Palubní inženýr zříceného letadla promluvil — Dominik Strauss-Kahn nemusí ve Francii před soud — Prestižní deník Wall Street Journal Europe falšoval náklad — Můj otec George Voskovec

Části dílu

00:23
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:59
  Chaos v zimních pneumatikách
   Už za 18 dní začne platit zákon, který řidičům nařizuje mít zimní pneumatiky, ale jen za určitých podmínek - a to je podle dopravních policistů problém.
   03:06
   Euroval dostal zelenou
    Živý vstup Olgy Bakové.
    05:13
    Ukrajinská pobočka Bankovního institutu, soukromé pražské vysoké školy funguje nestandardně
     Nemá oficiální internetové stránky a v diskusích někteří studenti popisují nestandardní stáže v Česku.
     06:53
     Falešné pivo
      Celníci zadrželi ve středních Čechách 6člennou skupinu, která prodávala pivo malého lokálního pivovaru, ale pod osvědčenou značkou výrobce jiného.
      09:07
      Senát schválil roční odklad povinné maturity z cizího jazyka
       Středoškolští studenti budou povinně maturovat z jazyka až v roce 2013. Novelu zákona schválil senát, teď čeká na podpis prezidenta.
       09:24
       Ministr školství Josef Dobeš se brání tlakům proti svému záměru zavést do škol výchovu k národní hrdosti
        Protestní dopis zveřejnilo několik plzeňských učitelů, Učená společnost se zase ozvala proti setrvávání Ladislava Bátory na ministerstvu.
        11:26
        Senát souhlasil se sjednocením dávek zdravotně postiženým do dvou příspěvků
         Postižení mohou žádat dávky na mobilitu a na pomůcky - až do výše 800 000 za pět let.
         11:45
         Policie do Česka dopravila bývalého úředníka Ministerstva financí Karla Ponocného
          V roce 2007 dostal sedm let vězení za fingované vymáhání státního dluhu z jihoamerického Peru.
          12:02
          ÚOHS zahájil správní řízení s MPSV kvůli tendru na sociální kartu
           Projekt se pozastavuje pro podezření z pochybení při tendru.
           12:20
           Naprostým krachem skončilo výběrové řízení na brněnské parkování
            Česká televize získala dokumenty, které dokazují nepochopitelné selhání úředníků při hodnocení přihlášených firem.
            14:01
            Nákupy vánočních dárků
             Kvůli pohodlí a díky velkému výběru stále častěji nakupujeme přes internet - weboví prodejci s takovým náporem počítají. Proto zvyšují kapacitu svých skladů nebo přidávají další výdejní místa. A co budeme letos nadělovat?
             15:37
             Největší knižní festival na světě láká na literární hvězdy
              Umberto Eco a jeho poslední kniha – Pražský hřbitov. Ve Frankfurtu je i nositel Nobelovy ceny za rok 2010 Mario Vargas Llosa.
              17:53
              Nevýhodné smlouvy k výstavbě pavilonů ÚVN
               Kontrolní výbor sněmovny a Nejvyšší kontrolní úřad mají pochyby ohledně výstavby komplexu ubytoven v areálu Ústřední vojenské nemocnice. Mohlo jít o tunel, Česko zaplatí milionové odstupné.
               19:40
               Zahraniční kritika pražských taxi
                Špatná pověst pražských taxikářů potvrzena i mezinárodním průzkumem. V konkurenci dvaadvaceti evropských metropolí skončili mezi šesti nejhoršími.
                21:38
                Ředitel odboru číslo 11
                 Krycí kód zní ředitel odboru číslo 11 a jde o nejlépe placeného úředníka. Totožnost zaměstnance Ministerstva financí, který v roce 2009 dostal skoro dva miliony korun, resort tají.
                 23:26
                 Organizace Amensty International naléhá na libyjskou přechodnou radu, aby si udělala pořádek ve věznicích
                  Ve své zprávě předkládá důkazy o špatném zacházení s lidmi podezřelými z podpory bývalého režimu.
                  25:08
                  Palubní inženýr zříceného letadla promluvil
                   Palubní inženýr, který jako jediný přežil havárii letadla s hokejisty u Jaroslavle, podal první svědectví – Alexandr Sizov se bál pádu stroje už při startovacím manévru.
                   26:21
                   Dominik Strauss-Kahn nemusí ve Francii před soud
                    Obvinění z pokusu o znásilnění, které na něj podala novinářka, prokuratura odložila - kvůli chybějícím důkazům a promlčení.
                    26:38
                    Prestižní deník Wall Street Journal Europe falšoval náklad
                     Skoro polovinu z 75tisícového denního nákladu loni prodával firmám za míň než korunu. Navíc jim za to tiskl příznivé články. Na vyšší náklad chtěl přilákat inzerenty.
                     28:17
                     Můj otec George Voskovec
                      V pražské Lucerně právě v těchto chvílích běží premiéra dokumentu Můj otec George Voskovec s podtitulem americký příběh české legendy.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž31 minut
                      Další díl
                      14. října 2011

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      17. června

                      Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                      17. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      17. června

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      17. 6. 2024 na ČT24
                      Stopáž49 minut

                      16. června

                      Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                      16. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž49 minut

                      16. června

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      16. 6. 2024 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      15. června

                      Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                      15. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      15. června

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      15. 6. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      14. června

                      Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                      14. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      14. června

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      14. 6. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      13. června

                      Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                      13. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      13. června

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      13. 6. 2024 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám