Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Milion lidí prodělá na zachování stravenek

Pokud politici zachovají stravenky, prodělá na tom milion lidí, kteří mohli v případě jejich zrušení platit nižší daně.

Polsko: odhalení vyděračů společnosti IKEA

Polská policie zadržela dva muže, kteří vydírali švédský řetězec IKEA. V Německu, Belgii, Nizozemsku, Francii a Česku umístili k jeho obchodům bomby.

Policie zadržela v Ústí nad Labem dva demonstranty

Dva demonstranty s nezákonnými symboly na oblečení zadrželi policisté během demonstrace v Ústí nad Labem. Necelá tisícovka lidí pochodovala centrem města městem na protest proti nepřizpůsobivým.

Vládní strategie boje proti sociálnímu vyloučení

Téměř bez povšimnutí - zůstává vládní strategie boje proti sociálnímu vyloučení, kterou před třemi týdny schválila vláda. Především Šluknovsko volalo po změnách.

Konec největší mezinárodní sítě podvodníků s platebními kartami v amerických dějinách

Víc než sto lidí ukradlo z bankovních účtů v přepočtu celkem 240 milionů korun. Stačilo jim na to 16 měsíců. Na padělané karty kupovali hlavně drahou elektroniku.

Snaha o větší integraci Evropské unie neřeší dluhovou krizi, tvrdí Václav Klaus

Prezident to řekl po summitu Visegrádské čtyřky. V unijní snaze o vyšší integraci vidí spíš příčinu ekonomických prolbémů.

ČSNS 2005 vyloučila svého předsedu a míří k Paroubkovi

Česká strana národně socialistická 2005 vyloučila svého předsedu Karla Janka. Udělala tak další krok k tomu, aby se mohla spojit svou politickou budoucnost s Jiřím Paroubkem, který zakládá vlastní stranu.

Vyhořelá nelegální štěpkovna

V areálu nelegální výrobny dřevní štěpky v Hodoníně hořelo – podle místních, kteří si na její nepovolený provoz už delší dobu stěžují, bylo jen otázkou času, kdy k něčemu takovému dojde.

Muž, který se proboural do borské věznice, je ve vazbě

Poslal ho tam plzeňský soud. Jinak by hrozilo, že se muž bude před případným trestem skrývat.

Černobylští Češi si připomínají 20 let od návratu do staronové vlasti

Potomci Čechů, kteří před 140 lety odešli kolonizovat území dnešní Ukrajiny, v Jaroměři debatují o tom, co se povedlo, i o věcech, ve kterých ještě mají rezervy.

Policisti chytili muže podezřelého ze znásilnění dívky v centru Prahy

Jedenatřicetiletý muž údajně dívku tři hodiny držel ve dvoře domu a kromě znásilnění také zbil a okradl.

První sníh na horách

Na mnoha místech v Česku se ohlásila zima. V Krušných horách, Krkonoších a na Šumavě začal padat sníh. Na Klínovci a na Božím Daru až 5 centimetrů.

Spory o zvířata v občanském zákoníku

Dnešek je Světovým dnem zvířat. A ta jsou nekonečným sporem mezi zastánci a odpůrci návrhu nového občanského zákoníku. Podle ochránců zvířat a některých veterinářů je totiž text plný absurdit.

Detailní analýzy dopravních nehod

Nové vyšetřování automobilových havárií v Česku. Na jižní Moravě a v Královéhradeckém kraji teď k vážným nehodám na zkoušku vyjíždí taky početný tým Centra dopravního výzkumu.

Kanada: víza pro Maďary?

Kanada zvažuje obnovení víz pro Maďary. Počet emigrantů totiž rychle narůstá. Dřív se chtělo v Kanadě usadit na 2 200 občanů Maďarska ročně.

Čína: rozkradené biliony

Pode studie Čínské národní banky rozkradli státní úředníci a zaměstnanci za dvě dekády v přepočtu neuvěřitelný jeden bilion a 970 miliard korun.

Ve stotisícovou protivládní demonstraci se změnil pohřeb v pátek zavražděného syrského opozičního předáka Mišala Tamua

Lidé žádali konec vlády prezidenta Bašára Asada. Policie dav rozehnala střelbou. Zemřelo nejméně pět lidí.

Demonstrace v Bahrajnu

Demonstraci má za sebou taky Bahrajn - a to největší od března, kdy policie rozehnala protestní tábor v centru metropole Manámy.

Mitt Romney - první projevu k zahraniční politice

Mitt Romney - favorit republikánů pro prezidentské volby 2012 oznámil, že pokud usedne do Bílého domu, zavede agresivnější diplomacii.

Řecko: nemocnice bez peněz

Řecká dluhová krize zdaleka neskončila a vládní léčba škrtů v rozpočtu má mnoho vedlejších účinků. Státní zdravotní systém se topí v dluzích, nemocnicím docházejí peníze.

Jakobín otevírá sezonu

Národní divadlo zahajuje novou operní sezonu Dvořákovým Jakobínem. Spolu s Rusalkou patří mezi nejslavnější Dvořákovy opery. Inscenaci připravil umělecký šéf opery Jiří Heřman.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST