Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Odměny advokátů a exekutorů jsou přemrštěné, půjdou na polovinu.

Ministerstvo spravedlnosti navrhuje snížit odměny advokátů a exektutorů na polovinu. Vyhlášky je změní od ledna.

ODS vyzývá TOP 09, aby se distancovala od výroků Miroslava Kalouska

ODS vyzvala vedení TOP 09, aby se distancovalo od výroků svého 1. místopředsedy a ministra financí Miroslava Kalouska na adresu politiků ODS. Ten označil dva europoslance ODS za bezvýznamné idioty, později se za svá slova omluvil.

Volební průzkum

Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, suverénně by je vyhrála ČSSD, ale nejvíc by si polepšila KSČM.

Tendr o Sazku

Sazku v tendru skutečně vyhrála společná nabídka miliardářů Petra Kellnera a Karla Komárka. Žádné překvapení tedy nepřišlo.

Pendolino vs. RegioJet

Historicky první konfrontace na kolejích. České dráhy mají počínaje dneškem na trase do Ostravy konkurenci v tzv. žlutých vlacích Regiojet. Ty nabízejí za menší peníze větší komfort, jsou ale pomalejší. Naši redaktoři oba dopravce vyzkoušeli a porovnali.

Pomoc pro Řecko: odpuštění poloviny dluhu?

Země eurozóny zřejmě Řecku odpustí polovinu dluhu, který dosahuje 330 miliard eur, a svou finanční pomoc mu navýší až na 2 biliony eur. Dohoda o tom by měla být hotová do 6 týdnů.

Jízda hrůzy - tak mluví o poslední své cestě strojvedoucí vlaku na trase Bělehrad-Praha

Ve vlaku objevil nástražný výbušný systém ukrytý v batohu. Strojvedoucí tvrdí, že mu policisté na lince 158 vůbec neporadili, jak postupovat. Pražská policie to odmítá.

Dálnice do Hradce Králové by mohla být dokončená příští rok

Už příští rok se může Hradec Králové dočkat kompletní dálnice D11. Řekl to ministr dopravy Pavel Dobeš po schůzce s prezidentem Václavem Klausem.

OKD prozkoumá ložiska v Beskydech

Společnost OKD chce prozkoumat zásoby uhlí a plynu v okolí Frenštátu pod Radhoštěm - je přesvědčená, že jde o poslední významné ložisko ve střední Evropě. Průzkum by měl trvat 4 roky, místní by ho neměli nijak pocítit.

Boj proti vládním reformám

Třináct občanských sdružení se spojilo s odboráři v boji proti vládním reformám. První společnou akcí bude pražská demonstrace, kterou občanské iniciativy svolají na 22. října.

Palác Svět

Městská část Praha 8 podala návrh na likvidaci společnosti vlastnící Palác Svět. Libeňská památka, kterou ve svém díle proslavil Bohumil Hrabal, léta chátrá.

Struny podzimu

Živý vstup Petry Schubertové.

Násilný útok patnáctiletého studenta zažilo chomutovské gymnázium

Mladík vyzbrojený nožem a paličkou a maso napadl ekonomku školy. Policisté ho teď drží v cele a zřejmě zažádají o uvalení vazby. Student byl na škole nový a jeho chování si zatím nikdo nedokáže vysvětlit.

Jak se kde žije?

Průzkum Factum Invenia poukázal na rozdíly mezi Prahou a Ostravou. Víc než znečištěné ovzduší vadí lidem nezaměstnanost.

Nová policejní jednotka pro Ústecko

Speciální pořádková jednotka, kterou Ústeckému kraji slíbil ministr vnitra Jan Kubice, získává konkrétní podobu - bude složená z 200 policistů.

Afghánistán děsí bomby v turbanech

Afghánský Taliban už čtyřikrát použil atentátníka s náloží ukrytou v tradiční pokrývce hlavy.

Zemřela držitelka Nobelovy ceny za mír

Ve věku 71 let zemřela v keňském Nairobi tamní aktivistka Wangari Maathaiová. První africká žena oceněná Nobelovou cenou míru se dlouhá léta zasazovala o ochranu životního prostředí.

Bojovníci libyjské přechodné vlády spustili nový útok na město Syrta

Ze vzduchu je podporují letadla NATO. Kaddáfího rodiště je jednou z posledních bašt jeho vojáků.

Španělský premiér Zapatero rozpustil parlament

Zemi čekají 20. listopadu předčasné volby. Předseda vlády do nich ale socialisty nepovede.

Dva lidi zemřeli při přestřelce v kábulském sídle CIA

Zahájil ji afghánský zaměstnanec agentury, který začal pálit kolem sebe.

USA: mše Dominika Duky

V nejsvětějším místě amerických katolíků zněla čeština a česká hudba. Pražský arcibiskup Dominik Duka tam sloužil mši ke 170. výročí narození Antonína Dvořáka.

Stěhování betlému

Proboštův Třebechovický betlém přesunuli o necelý kilometr mimo staré muzeum.Vrátí se až do nového muzea, které město postaví do roku 2013.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST