16. srpen 2011

Obsah dílu

Headlines — ČT exkluzivně: španělské hnutí odporu — Zákaz kouření v restauracích — Primátoři proti Krajské zdravotní — Další analýza proti Jančíkovi. Smlouvy uzavřel nezákonně — Řádění živlů na Přerovsku — Konec blokády šumavské Modravy — Kamionová doprava se vrací na Jižní spojku — VV nepožadují odvolání Bátory — Dům služeb ve Stěžerech u Hradce Králové neslouží — Hvězda world music v Praze — Zpřísnění trestu na nefungující brzdy na avii — Nahnutý osud desítek regionálních tratí — Legalizace konopí pro léčebné účely — Nejistý osud hotelu Avion v Brně — FBI zatkla muže, který před dvěma týdny připnul Australance na krk atrapu bomby — Palestinci v centru potlačovaných syrských protestů — Po 20 letech přiletěl do Prahy generál Eduard Vorobjov

Části dílu

00:23
Headlines
  Přehled zpráv
  03:11
  ČT exkluzivně: španělské hnutí odporu
   ČT natáčel mezi španělskými "rozhořčenými". Hnutím, které už měsíce protestuje proti vládě a - dle jejich slov - dalším neštvarům současné společnosti.
   05:19
   Zákaz kouření v restauracích
    V českých restauracích, kam chodí i rodiny s dětmi, by už brzy mohl platit úplný zákaz kouření. Zákaz s platností od července příštího roku chce prosadit šéf zdravotního výboru sněmovny Boris Šťastný. ČT zjistila, že velká většina z nich by ho podpořila.
    08:07
    Primátoři proti Krajské zdravotní
     Primátoři pěti severočeských statutárních měst protestují proti současnému vedení tamní Krajské zdravotní.
     10:12
     Další analýza proti Jančíkovi. Smlouvy uzavřel nezákonně
      Exstarosta Prahy 5 Milan Jančík by měl být trestně stíhaný. Vyplývá to z analýzy, kterou si nechala radnice vypracovat a ČT ji má k dispozici. Podle ní zneužil pravomoci při uzavírání smluv s firmou na vymáhání pohledávek.
      12:09
      Řádění živlů na Přerovsku
       Přívalový déšť a dle místních i tornádo znovu přidělaly starosti a práci obyvatelům Oplocan a Všechovic. Někdo musel uklízet už potřetí za posledních 14 dnů.
       13:50
       Konec blokády šumavské Modravy
        Vedení parku skončilo s kácením stromů postižených kůrovcem. Na včerejším jednání s jeho představiteli se taky dohodli na rozšíření nejchráněnější zóny parku. V lesích ale budou dál hlídky.
        14:07
        Kamionová doprava se vrací na Jižní spojku
         Povolení se týká jen nočního provozu a jen jednoho směru - z východu na západ. Změna má ulevit obyvatelům Spořilova.
         14:22
         VV nepožadují odvolání Bátory
          Odchod náměstka Josefa Dobeše je jen na ministrovu uvážení. Ten zatím za Bátorou stojí. Hlavním problémem přitom jsou kontakty kontroverzní úředníka s extrémní pravicí.
          14:41
          Dům služeb ve Stěžerech u Hradce Králové neslouží
           Projekt za 35 milionů, na který přispěla i Evropská unie, stále čeká na lékaře, kteří v něm měli ordinovat. Otevřen byl teprve před 2 měsíci, už ale viditelně chátrá.
           16:24
           Hvězda world music v Praze
            Čt natáčela se senegalským hudebníkem Cheikhem Lô.
            18:51
            Zpřísnění trestu na nefungující brzdy na avii
             Muž, který zranil dvě děti, původně dostal podmínku, nově půjde do vězení na 2 roky.
             20:41
             Nahnutý osud desítek regionálních tratí
              Jedinou záchranou lokálních tratí můžou být soukromníci, prodeje ale zatím váznou. Chybí hlavně zkušenost, jak určit cenu.
              22:35
              Legalizace konopí pro léčebné účely
               Ode dneška běží petice za umožnění léčby marihuanou. Na změnu zákona čeká i pacientka Martina Kafková.
               24:20
               Nejistý osud hotelu Avion v Brně
                Majitel národní kulturní památky nesehnal dotaci na opravu a nenašel ani kupce.
                26:08
                FBI zatkla muže, který před dvěma týdny připnul Australance na krk atrapu bomby
                 Paul Peters utekl před policií do Spojených států. Zatkla ho zásahová jednotka FBI. Soud rozhodne o jeho vydání do Austrálie do dvou měsíců.
                 27:34
                 Palestinci v centru potlačovaných syrských protestů
                  Syrská armáda palbou zasáhla i utečenecký tábor s tisícovkami Palestinců.
                  28:29
                  Po 20 letech přiletěl do Prahy generál Eduard Vorobjov
                   Po 20 letech přiletěl do Prahy generál Eduard Vorobjov. Byl posledním sovětským vojákem, který v červnu 91 opustil československé území. Teď sem přijel na pozvání Ústavu pro studium totalitních režimů a Slovanské knihovny.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž30 minut
                   Další díl
                   17. srpen 2011

                   Přehled dílů

                   Stopáž50 minut

                   28. květen

                   Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                   28. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   28. květen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   28. 5. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   27. květen

                   Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                   27. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   27. květen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   27. 5. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   26. květen

                   Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                   26. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   26. květen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   26. 5. 2023 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám