30 minut

13. srpen 2011

Obsah dílu

Headlines — Historicky první pochod homosexuálů v Praze — Prague Pride pokračuje až do noci — Koaliční poslanci mají výhrady proti novému občanskému zákoníku — Berlín si připomíná stavbu zdi. — Zemřel Ctirad Mašín — Mukařovský vrah dopaden — Zátah na rybářské pytláky — I Češi už hromadně nakupují zlato — Dovolená v Chorvatsku jinak — Pomoc obětem násilí — MZ: pro dárce jen 160 korun — Při boji s gangy hledá Londýn inspiraci v USA — Maďarská média masově propouštějí — Krize ruského rybářství

Části dílu

00:23
Headlines
  Přehled zpráv
  01:01
  Historicky první pochod homosexuálů v Praze
   Akci Prague Pride 2011 podle organizátorů navštívilo 9 000 lidí. Homosexuálů i jejich zastánců. Policie řešila jen drobné incidenty.
   03:11
   Prague Pride pokračuje až do noci
    O aktuální situaci na Střeleckém ostrově v živém vstupu Eva Davidová.
    04:17
    Koaliční poslanci mají výhrady proti novému občanskému zákoníku
     TOP 09 a VV odmítají záměr ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, aby byl nový občanský zákoník účinný od roku 2013. Pospíšilův návrh má prý celou řadu chyb.
     06:12
     Berlín si připomíná stavbu zdi.
      Přesně před padesáti lety začala v Berlíně vyrůstat zeď mezi východní a západní částí. Z kdysi smrtonosné stavby je dnes výnosný suvenýr.
      08:21
      Zemřel Ctirad Mašín
       Významný člen protikomunistického odboje se spolu s bratrem Josefem a Milanem Paumerem prostřílel v roce 1953 z Československa. Mašín žil v USA, zemřel 2 dny po svých 81. narozeninách.
       10:54
       Mukařovský vrah dopaden
        Policie našla vraha z Mukařova. Jednadvacetiletý muž, který ve středu večer s největší pravděpodobností ubodal tři lidi, se při výslechu zhroutil a skončil v psychiatrické léčebně.
        12:37
        Zátah na rybářské pytláky
         Přehradu Jesenice na Chebsku celou sobotu obcházeli čeští i němečtí policisté. Kontrolovali rybáře, turisty, kempy i chatové osady.
         15:06
         I Češi už hromadně nakupují zlato
          Cena zlata je na rekordech a zájem o něj neutuchá - lidé i investoři se zbavují akcií a peněz, bojí se jejich znehodnocení.
          16:45
          Dovolená v Chorvatsku jinak
           Stále více Čechům už nestačí jen moře a pláž. A hledají další, většinou aktivnější způsoby trávení dovolené.
           19:03
           Pomoc obětem násilí
            Už rok policejní psychologové, krizoví interventi a neziskové organizace pomáhají obětem násilných trestných činů a tragédií.
            21:06
            MZ: pro dárce jen 160 korun
             Ministerstvo zdravotnictví chystá maximální částku, kterou budou moci za darování krve nebo jejích složek dostat dárci. Určovat se bude jako 2 % z minimální mzdy.
             22:54
             Při boji s gangy hledá Londýn inspiraci v USA
              V Bostonu úspěšně funguje antigangové sdružení - klíčem je znát obyvatele své čtvrti.
              24:43
              Maďarská média masově propouštějí
               Novináři mluví o politických čistkách vlády Viktora Orbána, ta to popírá.
               27:47
               Krize ruského rybářství
                Ruský rybářský průmysl na Dálném východě se kvůli špatnému hospodaření a pytlákům potácí v krizi.
                Přehrát celé video
                Stopáž30 minut
                Další díl
                14. srpen 2011

                Přehled dílů

                Stopáž54 minut

                21. září

                Headlines — Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                21. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                21. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                21. 9. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                20. září

                Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                20. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                20. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                20. 9. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                19. září

                Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                19. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                19. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                19. 9. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                18. září

                Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                18. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                18. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                18. 9. 2023 na ČT24
                Stopáž50 minut

                17. září

                Platy státních zaměstnanců — Zmrazení platů státních zaměstnaců — Počet státních zaměstnanců — Válka na Ukrajině — Nelegální migrace ukrajinských mužů — Novela zákoníku práce bude platit — Návrat návštěvníků do lázní — Členství Švédska v NATO — Žatec a UNESCO — Zpomalení inflace — Německá ekomika zpomaluje — Slovensko před volbami — 30 let od vydání alba In Utero — Milosti jen od prezidenta — Jednání poslaneckých výborů — Systém penzijního spoření — 30 let od rozsudku pro Pavla Minaříka — Dobré podmínky pro houbaře — Popraskaný povrch dálnic — Energie pro spotřebitele zlevňují — Poplatky za obnovitelné zdroje — Počet domácností v Česku a hlavní zdroje vytápění — Situace na Lampeduse — Společné bydlení studentů a seniorů — Most nad Orlickou přehradou — Podzimní samosběr brambor — Dny NATO v Ostravě — Vlajky EU ve Velké Británii — Provazochodci v Kladně — Opravy krnovské textilky Karnola

                17. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž50 minut

                17. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                17. 9. 2023 na ČT24

                Události na sociálních sítích

                Napište nám