Události

24. duben 2011

30 minut

24. duben 2011

Obsah dílu

Headlines — Tragické Velikonoce na silnicích — Urbi et orbi — Kolik bude stát nový úřad Radka Johna? — Další protesty lékařů ? — Policie prošetřuje kroky už druhé starosty Chlumce na Ústecku — Rizikové elektrárny v Rusku — Černobyl jako turistická zóna? — Zklamání učitelek v mateřských školách — Napětí ve fotbalové Slavii stoupá — Zemřel indický guru Saí Bába — Královská svatba — Letem světem s Kuřetem — Bollywood v Česku

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  01:31
  Tragické Velikonoce na silnicích
   Letošní Velikonoce ještě ani neskončily a už na silnicích zemřelo nejvíce lidí za posledních sedm let.
   03:28
   Urbi et orbi
    Papež Benedikt XVI. pronesl ve Vatikánu tradiční velikonoční poselství Městu a světu.
    04:07
    Kolik bude stát nový úřad Radka Johna?
     Vláda, která o sobě říká, že obrací každou korunu, vydá podle odhadů až dvacet milionů korun ročně za nový úřad Radka Johna. Kromě hádek o to, koho si do něj může John přivést, se teď řeší, jaká bude náplň rady pro boj s korupcí.
     06:15
     Další protesty lékařů ?
      Jen dva měsíce po konci akce Děkujeme, odcházíme hrozí lékaři kvůli reformním plánům ministra Hegra dalšími protesty. Vadí jim, že i přes sliby se s nimi neradí a vše rozhoduje sám.
      09:13
      Policie prošetřuje kroky už druhé starosty Chlumce na Ústecku
       Obec se potýká s mnohamilionovými dluhy, které vznikly za někdejšího starosty Romana Hanusche. Jeho nástupce proplatil stavbu skateparku. Ten ale není hotový.
       11:28
       Rizikové elektrárny v Rusku
        Výbuch v japonské elektrárně Fukušima a blížící se výročí černobylské tragédie obrátily pozornost na kritické jaderné elektrárně ve světě. Čtyři rizikové má i Rusko.
        13:48
        Černobyl jako turistická zóna?
         V postsovětském prostoru - konkrétně na Ukrajině - je i nechvalně proslulý Černobyl. Tamní úřady teď chtějí podpořit cestovní ruch v okolí odstavené elektrárny.
         16:07
         Zklamání učitelek v mateřských školách
          Těšily se na zvýšení platů, skutečnost je ale jiná. Většina z nich nemá vysokoškolské vzdělání, které zákon nevyžaduje, zvýšení platů se jich proto zatím netýká.
          18:30
          Napětí ve fotbalové Slavii stoupá
           Legendě české kopané hrozí zánik a jasno o tom, jestli přežije, má být během pár dnů.
           20:14
           Zemřel indický guru Saí Bába
            Indie truchlí nad ztrátou jednoho z nejvýznamějších duchovních vůdců. Satja Sáí Bába zemřel ve věku 86 let.
            22:47
            Královská svatba
             Ve slovenské Radošině s napětím čekají, jestli se na nápojovém lístku příští pátek objeví i jejich víno klevner. Podávalo se totiž už na svatbě nynější britské královny Alžběty II.
             25:27
             Letem světem s Kuřetem
              Každoroční sbírka Pomozte dětem je opět tady. Letošní ročník kromě tradičního posílání dárcovských SMS nově nabízí i dražbu faksimile Bible kutnohorské.
              27:38
              Bollywood v Česku
               Nová kancelář České turistické centrály v indickém Dillí dostala jasný úkol: vydat se do místních - takzvaných bollywoodských studií a přilákat tamější filmaře k nám.
               Přehrát celé video
               Stopáž30 minut
               Další díl
               25. duben 2011

               Přehled dílů

               Stopáž54 minut

               26. květen

               Headlines — Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

               26. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž54 minut

               26. květen

               Ve znakovém jazyce

               26. 5. 2022 na ČT24
               Stopáž54 minut

               25. květen

               Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

               25. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž54 minut

               25. květen

               Ve znakovém jazyce

               25. 5. 2022 na ČT24
               Stopáž54 minut

               24. květen

               Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

               24. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž54 minut

               24. květen

               Ve znakovém jazyce

               24. 5. 2022 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám