30 minut

24. dubna 2011

Obsah dílu

Headlines — Tragické Velikonoce na silnicích — Urbi et orbi — Kolik bude stát nový úřad Radka Johna? — Další protesty lékařů ? — Policie prošetřuje kroky už druhé starosty Chlumce na Ústecku — Rizikové elektrárny v Rusku — Černobyl jako turistická zóna? — Zklamání učitelek v mateřských školách — Napětí ve fotbalové Slavii stoupá — Zemřel indický guru Saí Bába — Královská svatba — Letem světem s Kuřetem — Bollywood v Česku

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  01:31
  Tragické Velikonoce na silnicích
   Letošní Velikonoce ještě ani neskončily a už na silnicích zemřelo nejvíce lidí za posledních sedm let.
   03:28
   Urbi et orbi
    Papež Benedikt XVI. pronesl ve Vatikánu tradiční velikonoční poselství Městu a světu.
    04:07
    Kolik bude stát nový úřad Radka Johna?
     Vláda, která o sobě říká, že obrací každou korunu, vydá podle odhadů až dvacet milionů korun ročně za nový úřad Radka Johna. Kromě hádek o to, koho si do něj může John přivést, se teď řeší, jaká bude náplň rady pro boj s korupcí.
     06:15
     Další protesty lékařů ?
      Jen dva měsíce po konci akce Děkujeme, odcházíme hrozí lékaři kvůli reformním plánům ministra Hegra dalšími protesty. Vadí jim, že i přes sliby se s nimi neradí a vše rozhoduje sám.
      09:13
      Policie prošetřuje kroky už druhé starosty Chlumce na Ústecku
       Obec se potýká s mnohamilionovými dluhy, které vznikly za někdejšího starosty Romana Hanusche. Jeho nástupce proplatil stavbu skateparku. Ten ale není hotový.
       11:28
       Rizikové elektrárny v Rusku
        Výbuch v japonské elektrárně Fukušima a blížící se výročí černobylské tragédie obrátily pozornost na kritické jaderné elektrárně ve světě. Čtyři rizikové má i Rusko.
        13:48
        Černobyl jako turistická zóna?
         V postsovětském prostoru - konkrétně na Ukrajině - je i nechvalně proslulý Černobyl. Tamní úřady teď chtějí podpořit cestovní ruch v okolí odstavené elektrárny.
         16:07
         Zklamání učitelek v mateřských školách
          Těšily se na zvýšení platů, skutečnost je ale jiná. Většina z nich nemá vysokoškolské vzdělání, které zákon nevyžaduje, zvýšení platů se jich proto zatím netýká.
          18:30
          Napětí ve fotbalové Slavii stoupá
           Legendě české kopané hrozí zánik a jasno o tom, jestli přežije, má být během pár dnů.
           20:14
           Zemřel indický guru Saí Bába
            Indie truchlí nad ztrátou jednoho z nejvýznamějších duchovních vůdců. Satja Sáí Bába zemřel ve věku 86 let.
            22:47
            Královská svatba
             Ve slovenské Radošině s napětím čekají, jestli se na nápojovém lístku příští pátek objeví i jejich víno klevner. Podávalo se totiž už na svatbě nynější britské královny Alžběty II.
             25:27
             Letem světem s Kuřetem
              Každoroční sbírka Pomozte dětem je opět tady. Letošní ročník kromě tradičního posílání dárcovských SMS nově nabízí i dražbu faksimile Bible kutnohorské.
              27:38
              Bollywood v Česku
               Nová kancelář České turistické centrály v indickém Dillí dostala jasný úkol: vydat se do místních - takzvaných bollywoodských studií a přilákat tamější filmaře k nám.
               Přehrát celé video
               Stopáž30 minut
               Další díl
               25. dubna 2011

               Přehled dílů

               8321 dostupných
               Stopáž54 minut

               19. července

               Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

               19. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž54 minut

               19. července

               Znakový jazyk a skryté titulky

               19. 7. 2024 na ČT24
               Stopáž55 minut

               18. července

               Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

               18. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž55 minut

               18. července

               Znakový jazyk a skryté titulky

               18. 7. 2024 na ČT24
               Stopáž54 minut

               17. července

               Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

               17. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž54 minut

               17. července

               Znakový jazyk a skryté titulky

               17. 7. 2024 na ČT24
               Stopáž54 minut

               16. července

               Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

               16. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž54 minut

               16. července

               Znakový jazyk a skryté titulky

               16. 7. 2024 na ČT24
               Stopáž54 minut

               15. července

               Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

               15. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž54 minut

               15. července

               Znakový jazyk a skryté titulky

               15. 7. 2024 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám