27. leden 2011

Obsah dílu

Headlines — VZP přichází o miliardy korun — Hegerův plán pro lékaře — Možný konec paragrafu o osobě blízké? — Po Tunisku se demonstruje i v dalších arabských zemích — Trestní oznámení na ministra obrany Vondru — České dráhy vyzkouší stevardky a vyšší komfort — Matematika jinak, lépe, zábavněji — Na jihu Čech farmáři zkouší bedýnkový systém — Ministerstvo dopravy plánuje prodej dálničních odpočívadel — 60 let od osvobození Osvětimi — Epidemie prasečí chřipky v Bulharsku — Objev dosud nejstarší a nejvzdálenější galaxie — Pocta W. A. Mozartovi

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:44
  VZP přichází o miliardy korun
   Všeobecná zdravotní pojišťovna nedostatečně vymáhá své pohledávky. Upozornil na to Nejvyšší kontrolní úřad.
   03:28
   Hegerův plán pro lékaře
    Podle informací ČT Heger na zítřejším ranním jednání odborům nabídne, že změní úhradovou vyhlášku tak, aby nemocnice ještě letos dostaly o dvě miliardy korun víc. Nemocnice budou mít za úkol použít tyhle peníze jen na platy zdravotníků.
    06:11
    Možný konec paragrafu o osobě blízké?
     S plánem, jak řidiče připravit o nejčastější výmluvu, přišlo Ministerstvo dopravy. Za všechny přestupky s ním spáchané bude zodpovědný majitel vozidla.
     08:07
     Po Tunisku se demonstruje i v dalších arabských zemích
      Egypt zažívá největší nepokoje za 30 let, kdy mu vládne prezident Mubarak. Při střetech s policií zemřelo 6 lidí. Protestuje se i v jemenské metropoli Saná.
      10:31
      Trestní oznámení na ministra obrany Vondru
       A to kvůli zakázce na audiovizuální služby za 3/4 miliardy. Vondra to označil za pokus o diskreditaci. Smlouvy totiž podepisoval bývalý šéf Úřadu vlády Novák a oznámení přišlo od odboru, kterému šéfuje Vondrův předchůdce Barták.
       13:02
       České dráhy vyzkouší stevardky a vyšší komfort
        Novinky začnou ve zkušebním režimu od února. Týkat se budou 8 spojů Eurocity a Intercity.
        16:21
        Matematika jinak, lépe, zábavněji
         Nové metody zkouší v Neratovicích.
         18:51
         Na jihu Čech farmáři zkouší bedýnkový systém
          A zatím se jim daří - zákazníci přibývají a podporu slíbil i kraj.
          20:58
          Ministerstvo dopravy plánuje prodej dálničních odpočívadel
           Stát by za ně mohl získat několik stovek milionů korun. Zlepšila by se také kvalita samotných odpočívadel, která jsou často ve velmi špatném stavu.
           22:42
           60 let od osvobození Osvětimi
            Svět si připomíná Den holokaustu. Památník romského holokaustu na místě bývalého sběrného tábora v Hodoníně u Kunštátu je ale stále nejistý.
            24:15
            Epidemie prasečí chřipky v Bulharsku
             Podle expertů hrozí, že se rozšíří do celé Evropy.
             27:08
             Objev dosud nejstarší a nejvzdálenější galaxie
              Zachytila ji infračervená kamera Hubbleova teleskopu. Galaxie je stará asi 13,2 miliard let.
              28:46
              Pocta W. A. Mozartovi
               255. výročí umělcova narození připomene večer ve Stavovském divadle.
               Přehrát celé video
               Stopáž30 minut
               Další díl
               28. leden 2011

               Přehled dílů

               Stopáž54 minut

               5. červen

               Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

               5. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               5. červen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               5. 6. 2023 na ČT24
               Stopáž50 minut

               4. červen

               Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

               4. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž50 minut

               4. červen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               4. 6. 2023 na ČT24
               Stopáž50 minut

               3. červen

               Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

               3. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž50 minut

               3. červen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               3. 6. 2023 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám