Nahrávám video

7. leden 2011

Obsah dílu

Přes 600 nynějších soudců a víc než 350 státních zástupců bylo v minulosti členy KSČ — Václav Klaus: výpovědi lékařů jsou nezodpovědné — Podnapilí muži v Liberci napadli řidiče sanitky — Aféra s jedovatým dioxinem pokračuje — Nový Bydžov se brání násilí — Velkou část republiky pokryl led — Slovanská epopej zůstane letos v Moravském Krumlově — O2 arena na prodej — Dobrodružství Huckleberryho Finna v novém — Volby v Českém Těšíně: dvojnásobná cena za hlas — Alrgické reakce a jejich nebezpečí — Americká armáda šetří — Zemřel Vang Pao — Revoluční plán dálnice z Brna do Rakouska — Bohuslav Fuchs

Části dílu

00:51
Přes 600 nynějších soudců a víc než 350 státních zástupců bylo v minulosti členy KSČ
  Seznam zveřejnilo Ministerstvo spravedlnosti na základě nálezu Ústavního soudu. Podle něj komunistická minulost není citlivou informací, která by podléhala zákonu na ochranu osobních údajů.
  03:04
  Václav Klaus: výpovědi lékařů jsou nezodpovědné
   Prezident také na společné schůzce s ministrem Hegerem podpořil jeho reformní kroky ve zdravotnictví. Lékařské odbory zatím ohlásily druhou část akce Děkujeme, odcházíme.
   05:22
   Podnapilí muži v Liberci napadli řidiče sanitky
    Napadeného převezli záchranáři na traumatologickou ambulanci. Má zlomený nos.
    06:02
    Aféra s jedovatým dioxinem pokračuje
     Slovensko stahuje výrobky, i když se v obchodech žádné kontaminované výrobky nenašly. ČR ještě čeká na výsledky rozborů.
     07:59
     Nový Bydžov se brání násilí
      Bezpečnostní agentura má hlídat v ulicích Nového Bydžova, kde roste kriminalita.
      09:39
      Velkou část republiky pokryl led
       Problémy byly na silnicích hlavně v Plzeňském, Pardubickém a Středočeském kraji.
       11:58
       Slovanská epopej zůstane letos v Moravském Krumlově
        Praha se dohodla s Jihomoravským krajem na tom, že Muchova epopej zůstane v Moravském Krumlově. Zámek se ale musí opravit. Praha pak najde vhodné prostory, aby dílo mohla do metropole přestěhovat.
        13:31
        O2 arena na prodej
         Překvapivý posun v kauze Sazky. Pražskou arénu chtějí koupit dva zájemci.
         15:43
         Dobrodružství Huckleberryho Finna v novém
          V USA vychází nové vydání. Místo v originále často používaného slova "negr" se objeví neutrálnější označení "otrok".
          17:31
          Volby v Českém Těšíně: dvojnásobná cena za hlas
           Český Těšín čekají opakované volby, a to kvůlli kupčení s hlasy. Reportéři ČT ale zaznamenali případ nabídky peněz za hlas i teď - cena dvojnásobná.
           19:00
           Alrgické reakce a jejich nebezpečí
            Lidé, kteří trpí těžkou alergií, neumí často používat speciální injekce, která jim přitom může zachránit život.
            20:33
            Americká armáda šetří
             Americký ministr obrany nařídil šetření. Z pozemního vojska propustí 27 tisíc lidí, z námořní pěchoty 20 tisíc vojáků.
             23:32
             Zemřel Vang Pao
              Pro jedny uznávaný vojevůdce a hrdina, pro druhé zrádce národa a zločinec. Laoský generál Vang Pao zemřel v 81 letech v americkém exilu.
              25:26
              Revoluční plán dálnice z Brna do Rakouska
               Rakousko dálnici postaví a bude z ní profitovat - takový je plán spojení jihomoravské metropole s hlavním městem Rakouska. Hejtman Hašek už o návrhu jedná s Ministerstvem dopravy.
               27:02
               Bohuslav Fuchs
                Dílo zapomenutého architekta české avantgardy vystavuje Vídeňská městská pojišťovna.
                Přehrát celé video
                Stopáž30 minut
                Další díl
                8. leden 2011

                Přehled dílů

                Stopáž54 minut

                6. říjen

                Headlines — Summit Evropského politického společenství v Praze — Česko hostí státníky z evropského kontinentu — Nová platforma pro evropské politiky — Hlavní témata summitu — Bezpečnostní opatření v Praze — Summit objektivem fotografů — Dopravní omezení v Praze — Večerní dění na summitu — Do Prahy dorazily stovky novinářů z Evropy — Summit jako mimořádná přležitost pro planespottery — Summit pokračuje druhým dnem v pátek — Jednání o zdanění mimořádných zisků — Rusko ostřelovalo Záporoží — Boje na Ukrajině — Poškození plynovodů Nord Stream — Nový šéf rozvědky — Tržby maloobchodu klesly — Návrh obžaloby psychiatra Cimického — Střelec zavraždil dvě desítky dětí v Thajsku — Ceny pohonných hmot — Nobelova cena za literaturu — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Nová kampaň na podporu očkování — V řeckých vodách utonuli migranti — Americký prezident navštívil Floridu — Kauza brněnských bytů — Bezpečnostní situace na Západním břehu — Konkurz na banku Sberbank — Zákaz elektrických kol a koloběžek v Ostravě — Povolební jednání v Chomutově — Unikátní fotografie z terezínského ghetta

                6. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž54 minut

                6. říjen

                Ve znakovém jazyce

                6. 10. 2022 na ČT24
                Stopáž54 minut

                5. říjen

                Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                5. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž54 minut

                5. říjen

                Ve znakovém jazyce

                5. 10. 2022 na ČT24
                Stopáž54 minut

                4. říjen

                Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                4. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž54 minut

                4. říjen

                Ve znakovém jazyce

                4. 10. 2022 na ČT24

                Události na sociálních sítích

                Napište nám