10. listopad 2010

Obsah dílu

Headlines — Stát varuje obce: opatrně s investicemi, máte zodpovědnost za obecní majetek — Obliba drog v Česku roste — Veselí nad Lužnicí: 130 domácností má přijít o teplo — Po ztracené Aničce pátralo ve středočeských Zdibech na 500 policistů. — Zneužití peněz pro oběti holokaustu — Návrat holčičky unesené do Dominikánské rep. — Příběh české drogy pervitin na filmovém plátně — Z obchodů mizí české potraviny — Ústavní stížnost dvou senátorů — Banky ruší rozhodčí doložky — Luxusní výletní loď Carnival Splendor je třetí den neovladatelná na otevřeném moři. 4500 lidí na palubě vozí jídlo a pitnou vodu americké námořnictvo — Ukázal na problém a má svůj vlastní — Boj o Letiště Vodochody — Charitativní večer Světlo pro Světlušku

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:41
  Stát varuje obce: opatrně s investicemi, máte zodpovědnost za obecní majetek
   Stát reaguje na případ Dolních Bojanovic, kterým investice nevyšla a přišly o 2 miliony. Jejich ztráta přitom mohla být o dost větší. Vedení obce i finančního zprostředkovatele teď vyšetřuje policie.
   04:07
   Obliba drog v Česku roste
    Počet uživatelů tvrdých drog v zemi stoupl o 5 tisíc. Mladí Češi jsou také největšími kuřáky marihuany v Evropě.
    06:42
    Veselí nad Lužnicí: 130 domácností má přijít o teplo
     130 bytů ve Veselí nad Lužnicí má od pátku přijít o teplo a teplou vodu. Šokovaní obyvatelé se to dozvěděli z oznámení na dveřích pěti velkých panelových domů.
     08:22
     Po ztracené Aničce pátralo ve středočeských Zdibech na 500 policistů.
      Ačkoliv oblast je od pražské Troji, kde byla Anna naposledy viděna, vzdálená 6 km, jde o rizikovou oblast. V opuštěných chatkách tam často přebývají bezdomovci nebo lidé, které policie stíhá. Pátrání bude pokračovat i zítra.
      09:46
      Zneužití peněz pro oběti holokaustu
       Z fondů určených pro odškodnění obětí holokaustu podle americké policie ukradli sami jejich správci přes 42 milionů dolarů.
       11:29
       Návrat holčičky unesené do Dominikánské rep.
        Bez vědomí matky a tedy protiprávně ji tam v září odvezl 42letý Čech, který se s manželkou rozvádí.
        14:18
        Příběh české drogy pervitin na filmovém plátně
         Film Piko režiséra Řehořka popisuje životní příběh Pavla Gregora. Člověka, který dokázal pervitin převést do krystalické podoby.
         16:12
         Z obchodů mizí české potraviny
          Nejvíc se zmenšuje podíl českých masných a mléčných výrobků.
          18:03
          Ústavní stížnost dvou senátorů
           Dvojici nových senátorů z hnutí Severočeši.cz se nelíbí, že po senátních volbách horní komora Parlamentu ještě schvalovala zákony.
           20:00
           Banky ruší rozhodčí doložky
            Reagují na rozsudek ostravského soudu, podle kterého je klient, který např. chce úvěr a musí s doložkou souhlasit, v podřízeném postavení.
            21:42
            Luxusní výletní loď Carnival Splendor je třetí den neovladatelná na otevřeném moři. 4500 lidí na palubě vozí jídlo a pitnou vodu americké námořnictvo
             Carnival Splendor po požáru ve strojovně zůstává neovladatelná. Tři tažné lodě se ji pokoušejí dostat do mexického přístavu, kde ji majitelé nechají opravit.
             23:51
             Ukázal na problém a má svůj vlastní
              Slovenský policista z Útvaru na ochranu ústavních činitelů poukázal na machinace s palivy do vládních limuzín. Místo trestu pro viníky ale teď vnímá komplikace on sám.
              26:21
              Boj o Letiště Vodochody
               Společnost Letiště Vodochody, která chce areál rozšířit, předložila Min. životního prostředí přepracovanou studii EIA. Okolní obce to považují za schválnost - po volbách ještě nemají nová vedení a na podání připomínek je lhůta jen měsíc.
               28:16
               Charitativní večer Světlo pro Světlušku
                V Pražské křižovatce projekt na podporu nevidomých podpoří řada známých osobností, z místa živě Petra Schubertová.
                Přehrát celé video
                Stopáž30 minut
                Další díl
                11. listopad 2010

                Přehled dílů

                Stopáž50 minut

                28. květen

                Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                28. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž50 minut

                28. květen

                Znakový jazyk a skryté titulky

                28. 5. 2023 na ČT24
                Stopáž50 minut

                27. květen

                Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                27. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž50 minut

                27. květen

                Znakový jazyk a skryté titulky

                27. 5. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                26. květen

                Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                26. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                26. květen

                Znakový jazyk a skryté titulky

                26. 5. 2023 na ČT24

                Události na sociálních sítích

                Napište nám